Таг: Турку

ФИНСКА РАЗМИСЛУВА ПРИВРЕМЕНО ДА ГИ ЗАБРАНИ ЛЕТОВИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА ПО ГОЛЕМИОТ БРОЈ ЗАРАЗЕНИ ПАТНИЦИ НА ЛЕТОВИТЕ СКОПЈЕ-ТУРКУ

ФИНСКА РАЗМИСЛУВА ПРИВРЕМЕНО ДА ГИ ЗАБРАНИ ЛЕТОВИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА ПО ГОЛЕМИОТ БРОЈ ЗАРАЗЕНИ ПАТНИЦИ НА ЛЕТОВИТЕ СКОПЈЕ-ТУРКУ

Финската агенција за транспорт и комуникации размислува привремено да ги забрани авионските летови од Македонија откако повеќе од 40 патници на летови ...
ПЦР КОВИД ТЕСТОВИ И ЗА ТРАНЗИТ ЗА КОСОВСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ПЦР КОВИД ТЕСТОВИ И ЗА ТРАНЗИТ ЗА КОСОВСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Да се воведе задолжителен ПЦР ковид тест за патниците од Косово коишто транзитираат низ земјава, предлага Комисијата за заразни болести. Оваа одлука е ...
НА ДРЖАВЈАНИ НА КОСОВО И СРБИЈА АКО ЛЕТААТ ПРЕКУ СКОПЈЕ НЕ ИМ ТРЕБА ТЕСТ ЗА КОВИД-19

НА ДРЖАВЈАНИ НА КОСОВО И СРБИЈА АКО ЛЕТААТ ПРЕКУ СКОПЈЕ НЕ ИМ ТРЕБА ТЕСТ ЗА КОВИД-19

Државјаните на Косово, Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина на кои за влез во земјава им е потребен ПЦР тест, за транзит не треба да покажат негати ...
95 ОД ПАТНИЦИТЕ ЗА ФИНСКА БИЛЕ СО КОСОВСКИ ПАСОШИ, ЧЕКАМЕ ОДГОВОР КОИ СЕ 24-ЦАТА СО КОВИД-19, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

95 ОД ПАТНИЦИТЕ ЗА ФИНСКА БИЛЕ СО КОСОВСКИ ПАСОШИ, ЧЕКАМЕ ОДГОВОР КОИ СЕ 24-ЦАТА СО КОВИД-19, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Собираме информации од финските власти кои се 24 патници позитивни на ковид-19 кои слетале во Турку, вели министерот за здравство Венко Филипче. Се че ...
НАПАДОТ СО НОЖ ВО ТУРКУ Е ТЕРОРИЗАМ, ПОТВРДИ ФИНСКАТА ПОЛИЦИЈА

НАПАДОТ СО НОЖ ВО ТУРКУ Е ТЕРОРИЗАМ, ПОТВРДИ ФИНСКАТА ПОЛИЦИЈА

Нападот со нож во финскиот град Турку во кој што двајца загинаа и осуммина се повредени се третира како терористички акт, соопшти финската полиција. И ...
5 / 5 НАПИСИ