Таг: УЈП

1 6 7 874 / 74 НАПИСИ
ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ ПРОТИВ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО

ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ ПРОТИВ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО

Со скандирање „Затовор не ти бега Никола“ и „Се гледаме утре во исто време“ шарените револуционери почнаа да си заминуваат од пред Управата за јавни п ...
ШАРЕНО И УЈП ОТИ ВЛАДАТА СЕ ЗАДОЛЖУВА 15 ЕВРА СЕКОЈА СЕКУНДА

ШАРЕНО И УЈП ОТИ ВЛАДАТА СЕ ЗАДОЛЖУВА 15 ЕВРА СЕКОЈА СЕКУНДА

Со балони полни поликолор во различни бои и пушки на вода полни со боја, шарена стана и фасадата на Управата за јавни приходи. Антивладините демонстра ...
ОГРАБЕНАТА ТОЛПА ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ОДИ КОН УЈП

ОГРАБЕНАТА ТОЛПА ШАРЕНИ РЕВОЛУЦИОНЕРИ ОДИ КОН УЈП

Шарената револуција го почна вечерашниот поход. Со транспаренти „Ограбената топла доаѓа“ и „Трошите за чоколади, а ние немаме ни за леб“ во моментов д ...
НБРМ ЌЕ ПОМАГА АКО ИМА ИСТРАГА ЗА МАКЕДОНСКИ ФИРМИ ВО ПАНАМА

НБРМ ЌЕ ПОМАГА АКО ИМА ИСТРАГА ЗА МАКЕДОНСКИ ФИРМИ ВО ПАНАМА

Народната банка на Македонија (НБРМ) нема надлежност да истражува дали има и македонски граѓани кои имале или користеле офшор компании за даночни зата ...
1 6 7 874 / 74 НАПИСИ