Таг: Улици и патишта

1 215 / 15 НАПИСИ
ПАМП ТРАК ПОЛИГОН И ВО ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ

ПАМП ТРАК ПОЛИГОН И ВО ВТОРИОТ ДЕЛ ОД ГРАДСКИОТ ПАРК ВО СКОПЈЕ

На крајот на вториот дел од Градскиот парк, зад бараките на ЈП „Паркови и зеленило“, Град Скопје изведе уште еден памп трак полигон. Екипите на јавнит ...
ОД УТРЕ ПРООДЕН СКОПСКИОТ БУЛЕВАР ТРЕТА МАКЕДОНСКА БРИГАДА КОЈ 4 ГОДИНИ БЕШЕ ПРЕСЕЧЕН СО ПЕРАЛНА

ОД УТРЕ ПРООДЕН СКОПСКИОТ БУЛЕВАР ТРЕТА МАКЕДОНСКА БРИГАДА КОЈ 4 ГОДИНИ БЕШЕ ПРЕСЕЧЕН СО ПЕРАЛНА

Град Скопје почна со асфалтирање на делот од булеварот Трета македонска бригада во Општина Аеродром, што беше пресечен со перална. Бидејќи пералната д ...
НОВ ПАРК СО АДРЕНАЛИНСКА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ПРАВИ ГРАД СКОПЈЕ ПРЕД ОЛИМПИСКИ БАЗЕН

НОВ ПАРК СО АДРЕНАЛИНСКА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ПРАВИ ГРАД СКОПЈЕ ПРЕД ОЛИМПИСКИ БАЗЕН

На местото на тревникот пред Олимпискиот базен во Скопје, Град Скопје денеска почна со изведба на нов парк. Со градежна механизација се отстрануваше т ...
ЌОСЕТО ГО ТРГНАВМЕ РАНО УТРОВО ЗА ДА НЕ СЕ ЗАГРОЗИ БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

ЌОСЕТО ГО ТРГНАВМЕ РАНО УТРОВО ЗА ДА НЕ СЕ ЗАГРОЗИ БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ, ВЕЛАТ ОД ГРАД СКОПЈЕ

Споменикот на Ќосето беше тргнат рано утрово околу 5 часот од пред Врховниот суд, за да не се загрози безбедноста во сообраќајот, велат од Град Скопје ...
ХАКИРАН СИСТЕМОТ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ ПЕТ ДЕНА ПРЕД ДА БИДЕ НАЗНАЧЕН НОВИОТ ДИРЕКТОР СМАИЛОВИЌ

ХАКИРАН СИСТЕМОТ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ ПЕТ ДЕНА ПРЕД ДА БИДЕ НАЗНАЧЕН НОВИОТ ДИРЕКТОР СМАИЛОВИЌ

Компјутерскиот систем на ЈП „Улици и патишта“ е хакиран пет дена пред скопскиот градоначалник Петре Шилегов да го назначи за нов директор Сенад Смаило ...
1 215 / 15 НАПИСИ