Таг: Управа за безбедност и контраразузнавање

1 2 10 / 12 НАПИСИ
КОГА СЛУШНАВ РАЗГОВОР МЕЃУ ЈАНКУЛОСКА И СТАВРЕСКИ, РЕКОВ ТОА МОРА ДА СЕ ЗАЧУВА, КАЖА ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ КОЈ ГИ ИЗНЕСЕ БОМБИТЕ ОД УБК

КОГА СЛУШНАВ РАЗГОВОР МЕЃУ ЈАНКУЛОСКА И СТАВРЕСКИ, РЕКОВ ТОА МОРА ДА СЕ ЗАЧУВА, КАЖА ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ КОЈ ГИ ИЗНЕСЕ БОМБИТЕ ОД УБК

Разузнавачот Ѓорѓи Лазаревски кој со колегата од Управата за безбедност и контраразузнавање Ѕвонко Костовски ги изнел „бомбите“ од УБК и му ги предал ...
ПЕТ ЗАДАЧИ ОД ПРИБЕ ЗА МАНДАТАРОТ НА НОВАТА ВЛАДА

ПЕТ ЗАДАЧИ ОД ПРИБЕ ЗА МАНДАТАРОТ НА НОВАТА ВЛАДА

Една и пол година по објавувањето на извештајот на Прибе, т.н. Итни реформски приоритети препорачани од експертската група чекаат да бидат спроведени ...
НАДВОРЕШЕН ЕКСПЕРТ ГИ ИЗВЛЕКОЛ ПОДАТОЦИТЕ ОД УБК ШТО СЈО ГИ БАРАШЕ СО СУДСКА НАРЕДБА

НАДВОРЕШЕН ЕКСПЕРТ ГИ ИЗВЛЕКОЛ ПОДАТОЦИТЕ ОД УБК ШТО СЈО ГИ БАРАШЕ СО СУДСКА НАРЕДБА

Експертот од призводителот на опремата за прислушување во УБК „Ериксон“ денеска ги извлекол податоците за кои СЈО имаше обезбедено судска наредба, соо ...
УБК ЌЕ ГИ ОБЕЗБЕДУВА СИСТЕМИТЕ ДОДЕКА ДА ПРИСТИГНЕ ЕКСПЕРТОТ, СООПШТИ СЈО

УБК ЌЕ ГИ ОБЕЗБЕДУВА СИСТЕМИТЕ ДОДЕКА ДА ПРИСТИГНЕ ЕКСПЕРТОТ, СООПШТИ СЈО

Управата за безбедност и контраразузнавање го одбила барањето на Специјалното јавно обвинителство да дозволи физичко присуство на истражители од СЈО в ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ОСТАВЕНА САМА ДА СПРОВЕДУВА СУДСКИ НАЛОГ ПО СИНОЌЕШНИТЕ БРКОТИНЦИ СО ПОЛИЦИЈАТА И СО УБК

КАТИЦА ЈАНЕВА ОСТАВЕНА САМА ДА СПРОВЕДУВА СУДСКИ НАЛОГ ПО СИНОЌЕШНИТЕ БРКОТИНЦИ СО ПОЛИЦИЈАТА И СО УБК

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева нема никаква поддршка од институциите и функционерите во обидот да ги спроведе двата судски налога за пре ...
ДИРЕКТОРОТ НА УБК ГО ИЗБРКАЛ ИСТРАЖИТЕЛОТ НА СЈО

ДИРЕКТОРОТ НА УБК ГО ИЗБРКАЛ ИСТРАЖИТЕЛОТ НА СЈО

Директорот на УБК Владимир Атанасовски го избркал истражителот на СЈО додека специјалната обвинителка Катица Јанева била на интервју во Телевизија Тел ...

МИСТЕР ЕРИКСОН

1 Ако Гоце Делчев светот го разбирал како поле за културен натпревар меѓу народите, ВМРО на Никола Груевски ја сфатило Македонија како поле за светски ...
ЈАНЕВА НАЈАВИ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ СУДСКА НАРЕДБА ЗА ЧАВКОВ И ПОВЕЌЕМИНА

ЈАНЕВА НАЈАВИ КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ СУДСКА НАРЕДБА ЗА ЧАВКОВ И ПОВЕЌЕМИНА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ќе покрене кривични пријави против повеќе лица кои не постапувале по судските наредби и ја попречувале ис ...
СЈО ОДЗЕДЕ ДЕЛ ОД ПОДАТОЦИТЕ ОД УБК

СЈО ОДЗЕДЕ ДЕЛ ОД ПОДАТОЦИТЕ ОД УБК

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) одзеде дел од бараните податоци од Управата за безбедност и контраразузнавање, објави СЈО на својата веб страни ...
И ПРИБЕ СЕ ИНТЕРЕСИРАЛ ЗА ПОСЕБНИТЕ ИСТРАЖНИ МЕРКИ КОИШТО СЈО ГИ БАРА ОД УБК

И ПРИБЕ СЕ ИНТЕРЕСИРАЛ ЗА ПОСЕБНИТЕ ИСТРАЖНИ МЕРКИ КОИШТО СЈО ГИ БАРА ОД УБК

Претресот на главниот систем за следење на комуникациите и на помошниот систем во Управата за безбедност и контраразузнавање за кој директорите на УБК ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ