Таг: Ургентен центар

1 214 / 14 НАПИСИ
ДВЕ ЗАБРЗАНИ КОЛИ УДРИЈА ПЕШАК ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ТЕШКО Е ПОВРЕДЕН

ДВЕ ЗАБРЗАНИ КОЛИ УДРИЈА ПЕШАК ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ, ТЕШКО Е ПОВРЕДЕН

Во сообраќајна несреќа вечерва во центарот на Скопје, на крстосницата помеѓу Партизански одреди и Климент Охридски, беше прегазен и тешко повреден пеш ...
СЕДУМ ПОЛИЦАЈЦИ И ДВЕ ЖЕНИ СЕ ПРИМЕНИ ВО УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР СО ПОЛЕСНИ ПОВРЕДИ ПО ДЕМОНСТРАЦИИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕТО

СЕДУМ ПОЛИЦАЈЦИ И ДВЕ ЖЕНИ СЕ ПРИМЕНИ ВО УРГЕНТНИОТ ЦЕНТАР СО ПОЛЕСНИ ПОВРЕДИ ПО ДЕМОНСТРАЦИИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕТО

Во Ургентниот центар на Скопските клиники вечерва се донесени девет повредени од демонстрациите пред Собранието, изјавија од Ургентниот центар. Демонс ...
ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ ОД ПЕТАРДИ, ДВАЈЦА ОД ЗАТАЛКАНИ КУРШУМИ

ЧЕТВОРИЦА ПОВРЕДЕНИ ОД ПЕТАРДИ, ДВАЈЦА ОД ЗАТАЛКАНИ КУРШУМИ

Четворица пациенти повредени од петарди и двајца од заталкани куршуми вчера побарале медицинска помош во болницата за хируршки болести „Св.Наум Охридс ...
НА ИНТЕНЗИВНА УШТЕ ПЕТ ОД ПОВРЕДЕНИТЕ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА

НА ИНТЕНЗИВНА УШТЕ ПЕТ ОД ПОВРЕДЕНИТЕ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА

Петмина од 17-те настрадани во автобуската несреќа што се случи завчера вечер кај велешката патарина, а кои беа хоспитализирани на скопските клиники, ...
1 214 / 14 НАПИСИ