Таг: уставни измени

1 2 3 12 10 / 120 НАПИСИ
СПРЕМНИ СМЕ СЕГА ДА ГИ УСВОИМЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, НО ДА СТАПАТ ВО СИЛА КОГА СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ ЌЕ ГО РАТИФИКУВААТ ПРИСТАПНИОТ ПРОТОКОЛ, КАЖА МИЦКОСКИ ВО САД

СПРЕМНИ СМЕ СЕГА ДА ГИ УСВОИМЕ УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, НО ДА СТАПАТ ВО СИЛА КОГА СИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕУ ЌЕ ГО РАТИФИКУВААТ ПРИСТАПНИОТ ПРОТОКОЛ, КАЖА МИЦКОСКИ ВО САД

За САКАМДАКАЖАМ.МК од Вашингтон, Горан Михајловски Премиерот Христијан Мицкоски кажа дека македонската власт е спремна уште сега во парламентот да ...
НЕВЕРОЈАТНО Е ОНА ШТО ДОСЕГА ГО НАПРАВИВТЕ, АМА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ СЕ НЕОПХОДЕН ЧЕКОР ЗА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН ЕУ, КАЖА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

НЕВЕРОЈАТНО Е ОНА ШТО ДОСЕГА ГО НАПРАВИВТЕ, АМА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ СЕ НЕОПХОДЕН ЧЕКОР ЗА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН ЕУ, КАЖА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен рече дека уставните измени се неопходен чекор на патот на пристапување кон ЕУ, одговарајќи ...
ГРУЕВСКИ СО ВЛАДАТА ДОГОВАРА ДА ЈА ПОДЕЛИ ВМРО-ДПМНЕ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ВО ГЕРМАНСКИОТ ВЕСНИК „ФАЦ“

ГРУЕВСКИ СО ВЛАДАТА ДОГОВАРА ДА ЈА ПОДЕЛИ ВМРО-ДПМНЕ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ ВО ГЕРМАНСКИОТ ВЕСНИК „ФАЦ“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тврди дека избеганиот во Унгарија експремиер Никола Груевски кој пред него ја водеше оваа партија, е во догов ...
НАМАЛУВАЊЕТО НА КАЗНИТЕ Е ПАЗАР СО ГРУЕВСКИ, КОЈ ТРЕБА ДА ОБЕЗБЕДИ ПРАТЕНИЦИ ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, ВО ЗАМЕНА ЗА НЕГОВА И АМНЕСТИЈА НА БИВШИ И СЕГАШНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОД ВМРО-ДПМНЕ 

НАМАЛУВАЊЕТО НА КАЗНИТЕ Е ПАЗАР СО ГРУЕВСКИ, КОЈ ТРЕБА ДА ОБЕЗБЕДИ ПРАТЕНИЦИ ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, ВО ЗАМЕНА ЗА НЕГОВА И АМНЕСТИЈА НА БИВШИ И СЕГАШНИ ФУНКЦИОНЕРИ ОД ВМРО-ДПМНЕ 

Намалувањето на казните за злоупотреба на функцијата и за злосторничко криминално здружување се прават баш сега , во договор со кривично гонети лица о ...
НЕ БАРАМ ДА ЈА ПОДДРЖИТЕ ВЛАДАТА ТУКУ ЕВРОПСКИОТ ПАТ, ТОА ЌЕ БИДЕ ОД КОРИСТ И ЗА НАС, ВЕЛИ ЕСКОБАР

НЕ БАРАМ ДА ЈА ПОДДРЖИТЕ ВЛАДАТА ТУКУ ЕВРОПСКИОТ ПАТ, ТОА ЌЕ БИДЕ ОД КОРИСТ И ЗА НАС, ВЕЛИ ЕСКОБАР

Јас не барам луѓето да ја поддржат Владата туку европскиот пат, кој ќе ни биде од корист и нам, вели заменик-помошникот државен секретар на САД задолж ...
НЕ СУМ ТУКА ДА ПРАВАМ ТОРТУРА, КАЖА ЕСКОБАР ЗА СРЕДБАТА СО МИЦКОСКИ

НЕ СУМ ТУКА ДА ПРАВАМ ТОРТУРА, КАЖА ЕСКОБАР ЗА СРЕДБАТА СО МИЦКОСКИ

Заменик-помошникот државен секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар, рече дека нема никого да подложува на тортура, ...
ВЛАДАТА ЈА ПРИТИСКА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА ДА ДОАЃА ТУКА И ДА ПРАВИ ТОРТУРА ВРЗ ВМРО-ДПМНЕ, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

ВЛАДАТА ЈА ПРИТИСКА МЕЃУНАРОДНАТА ЗАЕДНИЦА ДА ДОАЃА ТУКА И ДА ПРАВИ ТОРТУРА ВРЗ ВМРО-ДПМНЕ, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека владата откако не успеала да испорача тоа што презела, оди по светот и ја моли меѓународната заедни ...
EСКОБАР УТРЕ ДОАЃА ВО СКОПЈЕ НА СРЕДБИ СО КОВАЧЕВСКИ И МИЦКОСКИ

EСКОБАР УТРЕ ДОАЃА ВО СКОПЈЕ НА СРЕДБИ СО КОВАЧЕВСКИ И МИЦКОСКИ

Заменик-помошникот државен секретар на САД Габриел Ескобар утре доаѓа во Скопје на средби со премиерот Димитар Ковачевски и лидерот ВМРО-ДПМНЕ Христиј ...
СВЕТОТ ПРАВИ СТРАТЕГИЈА КАКО ДА ГО СКРШИ ВМРО-ДПМНЕ, КАЖА МИЦКОСКИ ВО КИЧЕВО

СВЕТОТ ПРАВИ СТРАТЕГИЈА КАКО ДА ГО СКРШИ ВМРО-ДПМНЕ, КАЖА МИЦКОСКИ ВО КИЧЕВО

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека светот прави планови и стратегии како да го скрши ВМРО-ДПМНЕ и нивните 44 пратеници да гласаат за у ...
ПРВО ИЗБОРИ, ПА ЌЕ ПОНУДИМЕ РЕШЕНИЕ ЗА ПРАШАЊЕТО СО БУГАРИЈА, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

ПРВО ИЗБОРИ, ПА ЌЕ ПОНУДИМЕ РЕШЕНИЕ ЗА ПРАШАЊЕТО СО БУГАРИЈА, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека по никоја цена нема да ги прифатат уставните измени под бугарски диктат и единствено решение во мом ...
1 2 3 12 10 / 120 НАПИСИ