Таг: вакцинирање

1 2 3 4 5 11 30 / 106 НАПИСИ
СЛАБ ОДЗИВ НА ПОЧЕТОКОТ НА МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО ТЕТОВО, НАЈСТАРИОТ ТЕТОВЕЦ КОЈ ПРИМИ ВАКЦИНА ИМА 101 ГОДИНА

СЛАБ ОДЗИВ НА ПОЧЕТОКОТ НА МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО ТЕТОВО, НАЈСТАРИОТ ТЕТОВЕЦ КОЈ ПРИМИ ВАКЦИНА ИМА 101 ГОДИНА

Во адаптираната спортска сала на средното медицинско училиште „Никола Штејн“ во Тетово денеска започна масовната вакцинација против ковид-19 за лицата ...
ГРЦИЈА ГИ ПРИФАЌА И ТУРИСТИТЕ СО КИНЕСКИ И РУСКИ ВАКЦИНИ

ГРЦИЈА ГИ ПРИФАЌА И ТУРИСТИТЕ СО КИНЕСКИ И РУСКИ ВАКЦИНИ

Грција ќе ги признава сите вакцини против ковид-19, а не само оние одобрени од Европската агенција за лекови (ЕМА), кога ќе почне да прима странски ту ...
САД ЌЕ ЈА ОДОБРАТ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ И ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

САД ЌЕ ЈА ОДОБРАТ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „ФАЈЗЕР“ И ЗА ДЕЦА ОД 12 ДО 15 ГОДИНИ

Американската Агенција за храна и лекови ќе ја одобри ковид вакцината на „Фајзер/Бионтек“ и за деца на возраст од 12 до 15 години, што треба да се слу ...
ВО КУМАНОВО ПОЧНУВА МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19, ЌЕ СЕ ВРШИ ВО СПОРТСКАТА САЛА „ПЕРО НАКОВ“, А ДНЕВНО ЌЕ ИМА 1.000 ТЕРМИНИ

ВО КУМАНОВО ПОЧНУВА МАСОВНАТА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19, ЌЕ СЕ ВРШИ ВО СПОРТСКАТА САЛА „ПЕРО НАКОВ“, А ДНЕВНО ЌЕ ИМА 1.000 ТЕРМИНИ

Во спортската сала на средното училиште „Перо Наков“, која се наоѓа во кругот на поранешната касарна во населбата Бедиње во Куманово, ќе се врши масов ...
ХРВАТСКА ЌЕ ИМ ДАВА САМО ЕДНА ДОЗА ОД ВАКЦИНАТА НА ОНИЕ КОИ ГО ПРЕЛЕЖАЛЕ КОВИД-19 ПРЕД ТРИ ДО ШЕСТ МЕСЕЦИ

ХРВАТСКА ЌЕ ИМ ДАВА САМО ЕДНА ДОЗА ОД ВАКЦИНАТА НА ОНИЕ КОИ ГО ПРЕЛЕЖАЛЕ КОВИД-19 ПРЕД ТРИ ДО ШЕСТ МЕСЕЦИ

Хрватска воведе голема промена во вакцинирањето против ковид-19, па оние кои веќе ја прележале болеста ќе примат само една доза од вакцината. „Сега в ...
22 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЖИВЕАТ ВО ОБЛАСТИТЕ ВО КОИ НЕМАЛО ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО АПРИЛ

22 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ВО ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЖИВЕАТ ВО ОБЛАСТИТЕ ВО КОИ НЕМАЛО ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ВО АПРИЛ

Околу 22 милиони луѓе во Велика Британија живеат во областите во кои што не бил пријавен ниеден смртен случај од ковид-19 во април, стои во анализата ...
ТЕТОВО СЕ СПРЕМА ЗА ПОЧЕТОК НА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19, ДНЕВНО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ 1.500 ЛИЦА

ТЕТОВО СЕ СПРЕМА ЗА ПОЧЕТОК НА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19, ДНЕВНО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ 1.500 ЛИЦА

Во спортската сала на средното медицинско училиште „Никола Штејн“ во Тетово привршува адаптацијата на просторот во регионален центар за масовна вакцин ...
ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ АМЕРИКАНЦИ ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКА НА ОТВОРЕНО

ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИТЕ АМЕРИКАНЦИ ВЕЌЕ НЕ МОРА ДА НОСАТ МАСКА НА ОТВОРЕНО

Американците кои имаат примено две дози од вакцината против ковид-19 веќе не мора да носат маска на отворено, објави Центарот за контрола и превенција ...
РУСИЈА ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАЛА 7,7 МИЛИОНИ ЛУЃЕ, ИАКО УШТЕ ВО АВГУСТ ЈА ОДОБРИ ПРВАТА КОВИД ВАКЦИНА

РУСИЈА ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАЛА 7,7 МИЛИОНИ ЛУЃЕ, ИАКО УШТЕ ВО АВГУСТ ЈА ОДОБРИ ПРВАТА КОВИД ВАКЦИНА

Русија досега вакцинирала 12,1 милион луѓе против ковид-19, објави вицепремиерката Татјана Голикова, што е околу 10% од возрасното население во земјат ...
НА ТРИ МЕСЕЦИ ДО ОЛИМПИЈАДАТА, ЈАПОНИЈА ВАКЦИНИРАШЕ 1% ОД ЖИТЕЛИТЕ И ПОВТОРНО ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ТОКИО

НА ТРИ МЕСЕЦИ ДО ОЛИМПИЈАДАТА, ЈАПОНИЈА ВАКЦИНИРАШЕ 1% ОД ЖИТЕЛИТЕ И ПОВТОРНО ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО ТОКИО

Јапонската влада повторно прогласи вонредна состојба во Токио и во уште три области за да го спречи ширењето на коронавирусот, на само три месеци пред ...
1 2 3 4 5 11 30 / 106 НАПИСИ