Таг: вакцинирање

1 2 3 4 11 20 / 106 НАПИСИ
ВО КУМАНОВО СЕ ПОТРОШИЈА ВАКЦИНИТЕ, ГРАЃАНИТЕ ЧЕСТО ДОАЃААТ И БЕЗ ДА СЕ ПРИЈАВАТ

ВО КУМАНОВО СЕ ПОТРОШИЈА ВАКЦИНИТЕ, ГРАЃАНИТЕ ЧЕСТО ДОАЃААТ И БЕЗ ДА СЕ ПРИЈАВАТ

Во регионалниот пункт во спортската сала „Перо Наков“ во Куманово до денеска се вакцинирани 13.800 граѓани од општините Куманово, Липково, Старо Нагор ...
БРИСЕЛ ЌЕ ГИ ОЛЕСНИ ОГРАНИЧУВАЊАТА ЗА ПАТУВАЊЕ ЗА ЗЕМЈИТЕ НАДВОР ОД ЕУ

БРИСЕЛ ЌЕ ГИ ОЛЕСНИ ОГРАНИЧУВАЊАТА ЗА ПАТУВАЊЕ ЗА ЗЕМЈИТЕ НАДВОР ОД ЕУ

Евроамбасадорите го поддржаа планот да се дозволат несуштински патувања од земјите надвор од Европска Унија кои имаат ниска стапка на зараза со корона ...
96% БРИТАНЦИ ВАКЦИНИРАНИ СО „ФАЈЗЕР“ ИЛИ „АСТРАЗЕНЕКА“ РАЗВИЛЕ АНТИТЕЛА ПО САМО ЕДНА ДОЗА

96% БРИТАНЦИ ВАКЦИНИРАНИ СО „ФАЈЗЕР“ ИЛИ „АСТРАЗЕНЕКА“ РАЗВИЛЕ АНТИТЕЛА ПО САМО ЕДНА ДОЗА

Повеќе од 90% Британци развиле антитела по само една доза од ковид вакцината на „Фајзер/Бионтек“ или „АстраЗенека“, а речиси 100% по примањето на две ...
ВАКЦИНИТЕ ВО ИТАЛИЈА ГИ НАМАЛИЛЕ ИНФЕКЦИИТЕ ЗА 80%, А СМРТНИТЕ СЛУЧАИ ОД КОВИД-19 ЗА 95%

ВАКЦИНИТЕ ВО ИТАЛИЈА ГИ НАМАЛИЛЕ ИНФЕКЦИИТЕ ЗА 80%, А СМРТНИТЕ СЛУЧАИ ОД КОВИД-19 ЗА 95%

Ризикот од зараза, хоспитализација и смрт од ковид-19 прогресивно се намалува после две недели од вакцинирањето, покажа првиот национален италијански ...
СРБИЈА ОЧЕКУВА ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД КОВИДОТ НА 21 ЈУНИ, ВУЧИЌ НАЈАВУВА ВАКЦИНИ ЗА ЦЕЛ РЕГИОН

СРБИЈА ОЧЕКУВА ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД КОВИДОТ НА 21 ЈУНИ, ВУЧИЌ НАЈАВУВА ВАКЦИНИ ЗА ЦЕЛ РЕГИОН

Граѓаните на Србија од 21 јуни ќе можат да организираат прослави, најави премиерката Ана Брнабиќ, додавајќи дека услов за тоа е половина од возрасното ...
НА ВЛЕЗОТ ТУРКАНИЦИ, ВНАТРЕ БЕСПРЕКОРНО – СÈ ПОГОЛЕМ ИНТЕРЕС ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ВО РЕГИОНАЛНИОТ ЦЕНТАР ВО ШТИП

НА ВЛЕЗОТ ТУРКАНИЦИ, ВНАТРЕ БЕСПРЕКОРНО – СÈ ПОГОЛЕМ ИНТЕРЕС ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ВО РЕГИОНАЛНИОТ ЦЕНТАР ВО ШТИП

Пред спортскиот центар „Јордан Мијалков“ во Штип стотици граѓани преку цел ден чекаат ред за вакцинирање. Со масовноста се зголемуваат и гужвата и рас ...
ГЕРМАНИЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ

ГЕРМАНИЈА ЈА ОДОБРИ КОВИД ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ ЗА СИТЕ ВОЗРАСТИ

Ковид вакцината на „АстраЗенека“ веќе нема да им се дава само на лицата над 60 години во Германија, се договорија денеска сојузните и регионалните вла ...
ТЕПАЧКА ЗА ВАКЦИНИ И ВАУЧЕРИ ОД 25 ЕВРА ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО БЕЛГРАД

ТЕПАЧКА ЗА ВАКЦИНИ И ВАУЧЕРИ ОД 25 ЕВРА ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО БЕЛГРАД

Голема гужва се создаде утрово во трговскиот центар „Ушќе“ во Белград, каде што граѓаните дојдоа да се вакцинираат против ковид-19 без закажување, но ...
СИТЕ ШТО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ДО 31 МАЈ ЌЕ ДОБИЈАТ 25 ЕВРА ОД ДРЖАВАТА, ИЗЈАВИ ВУЧИЌ

СИТЕ ШТО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ДО 31 МАЈ ЌЕ ДОБИЈАТ 25 ЕВРА ОД ДРЖАВАТА, ИЗЈАВИ ВУЧИЌ

Сите граѓани кои веќе се вакцинирале против ковид-19 или ќе примат барем една доза до 31 мај ќе добијат од државата дополнителни 3.000 динари (25 евра ...
БАЈДЕН ПОСТАВИ НОВА ЦЕЛ ДО 4 ЈУЛИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ 70% ОД ВОЗРАСНИТЕ ЖИТЕЛИ НА САД

БАЈДЕН ПОСТАВИ НОВА ЦЕЛ ДО 4 ЈУЛИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ 70% ОД ВОЗРАСНИТЕ ЖИТЕЛИ НА САД

Џо Бајден постави нова цел за својата администрација, откако 200 милиони луѓе беа вакцинирани против ковид-19 во првите 100 дена од неговиот мандат во ...
1 2 3 4 11 20 / 106 НАПИСИ