Таг: Вашингтон

1 2 329 / 29 НАПИСИ
ПРОФЕСОР И ЗАТВОР

ПРОФЕСОР И ЗАТВОР

1 Какво е чувството да спиеш со  џелатот? Веројатно исто како што е чувството кога претседател ти е Ѓорге Иванов. А ти си осуден да преговараш со него ...
ТИЛЕРСОН ЈА ПОВИКА ВЛАДАТА ДА ИСТРАЕ СО РЕФОРМИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

ТИЛЕРСОН ЈА ПОВИКА ВЛАДАТА ДА ИСТРАЕ СО РЕФОРМИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Државниот секретар на САД Рекс Тилерсон ja поддржа реформската агенда на македонската влада и ја повика да истрае во нејзиното спроведување, на вчераш ...
ТРАМП ЌЕ БИДЕ ИНАУГУРИРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ СРЕДЕ ПРОТЕСТИ И СОБИРИ ЗА ПОДДРШКА

ТРАМП ЌЕ БИДЕ ИНАУГУРИРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ СРЕДЕ ПРОТЕСТИ И СОБИРИ ЗА ПОДДРШКА

Илјадници поддржувачи и противници на Доналд Трамп пристигнуваат во Вашингтон, додека републиканецот се подготвува да даде заклетва за функцијата ...
РУСКОТО МНР БАРА ПУТИН ДА ПРОТЕРА 35 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

РУСКОТО МНР БАРА ПУТИН ДА ПРОТЕРА 35 АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ

Руското министерство за надворешни работи повика од земјата да бидат протерани 35 американски дипломати од Русија, како одговор на потегот на Вашингто ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ИЗЛОЖБА ВО ВАШИНГТОН

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА НА ИЗЛОЖБА ВО ВАШИНГТОН

Фотографии од Шарената револуција се изложени во Музејот на Американскиот музиеј во Вашингтон, САД. Организатор на изложбата е Анета Георгиевска Ша ...
ВО ИРИ ЗАГРИЖЕНИ ОД МОЖНО КУПУВАЊЕ ГЛАСОВИ И ЗАПЛАШУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

ВО ИРИ ЗАГРИЖЕНИ ОД МОЖНО КУПУВАЊЕ ГЛАСОВИ И ЗАПЛАШУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

Загрижени сме дека вработените во државните институции се соочуваат со наводни закани дека ќе бидат отпуштени од работа ако не гласаат на изборите, ве ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВО НА ПЕТ ЛУЃЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО САД БИЛ ДОСЕЛЕНИК ОД ТУРЦИЈА, НЕМА ДОКАЗИ ЗА ТЕРОРИЗАМ

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВО НА ПЕТ ЛУЃЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО САД БИЛ ДОСЕЛЕНИК ОД ТУРЦИЈА, НЕМА ДОКАЗИ ЗА ТЕРОРИЗАМ

Еден ден по пукањето во кое што загинаа пет луѓе во трговски центар северено од Сиетл, во американската држава Вашингтон, властите во саботата по цело ...
ПРЕТСТАВНИК НА ДРЖАВНА АГЕНЦИЈА ВО САД СЕ СКАРА СО ДИЈАСПОРАТА ОКОЛУ ПОМОШТА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

ПРЕТСТАВНИК НА ДРЖАВНА АГЕНЦИЈА ВО САД СЕ СКАРА СО ДИЈАСПОРАТА ОКОЛУ ПОМОШТА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

Обединетата македонска дијаспора побара од премиерот Емил Димитриев итно да го повлече Оливер Ристиќ, меѓународниот претставник на Агенцијата за стран ...
ПРОТЕСТ И ПРЕД МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО ВАШИНГТОН

ПРОТЕСТ И ПРЕД МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО ВАШИНГТОН

Триесетина Македонци кои живеат во Вашингтон денеска протестираа пред  амбасадата на Република Македонија во САД против одлуката на претседателот Ѓорг ...
1 2 329 / 29 НАПИСИ