Таг: Вест

1 2 10 / 11 НАПИСИ
КОВИД ИЛИ ГРИП

КОВИД ИЛИ ГРИП

1 Оваа колумна ги памети сите избори во независна Македонија. Ги памети и сите историски моменти во поновата македонска историја. Многу ретко на ова м ...
ИЗЛЕЗЕ ПЕТТАТА КНИГА КОЛУМНИ „САКАМ ДА КАЖАМ“ НА ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ

ИЗЛЕЗЕ ПЕТТАТА КНИГА КОЛУМНИ „САКАМ ДА КАЖАМ“ НА ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ

Петтата книга од збирката колумни „Сакам да кажам“ на Горан Михајловски излезе од печат. Станува збор за колумните објавени во весникот „Вест“ во пери ...
ЗГАСНА И ДНЕВНИК

ЗГАСНА И ДНЕВНИК

Месец и половина откако ги затворија дневните весници „Вест“ и „Утрински весник’, од утре нема да се печати и „Дневник“. Оваа одлуката денеска на враб ...
НОВИНАРИТЕ НА ВЕСТ И УТРИНСКИ ГО ПОВИКАА ЗВРЛЕВСКИ ДА ИСПИТА ДАЛИ ВЕСНИЦИТЕ СЕ НАМЕРНО УНИШТУВАНИ

НОВИНАРИТЕ НА ВЕСТ И УТРИНСКИ ГО ПОВИКАА ЗВРЛЕВСКИ ДА ИСПИТА ДАЛИ ВЕСНИЦИТЕ СЕ НАМЕРНО УНИШТУВАНИ

Новинарите од дневните весници Вест и Утрински весник и од неделникот Теа Модерна, кои од први овој месец веќе не се печатат, јавно побараа Јавното об ...
СРЃАН КЕРИМ И ГОРАН ПЕТРЕСКИ СЕ ВИНОВНИ ЗА ЗГАСНУВАЊЕТО НА „ВЕСТ“, ВЕЛАТ НОВИНАРИТЕ ОД ВЕСНИКОТ

СРЃАН КЕРИМ И ГОРАН ПЕТРЕСКИ СЕ ВИНОВНИ ЗА ЗГАСНУВАЊЕТО НА „ВЕСТ“, ВЕЛАТ НОВИНАРИТЕ ОД ВЕСНИКОТ

По 17 години од основањето, утре излегува последниот број на „Вест“ и виновни за згаснување на некогаш најтиражниот дневен весник се менаџментот и нов ...
НОВИНАРИТЕ ОД МПМ ОД ДЕНЕСКА ШТРАЈКУВААТ ОСУМ ЧАСА

НОВИНАРИТЕ ОД МПМ ОД ДЕНЕСКА ШТРАЈКУВААТ ОСУМ ЧАСА

Штрајкот на новинарите од весниците на МПМ, „Дневник“, „Утрински весник“ и „Вест“ од денеска е со времетраење од 8 часа, соопшти Самостојниот синдикат ...
НОВИНАРИТЕ ОД МПМ БАРААТ ПЛАТА ОД НОВИОТ УПРАВИТЕЛ Д-Р КЕРИМ

НОВИНАРИТЕ ОД МПМ БАРААТ ПЛАТА ОД НОВИОТ УПРАВИТЕЛ Д-Р КЕРИМ

Новинарите од медиумската куќа МПМ денеска маршираа за да одбележат една недела од штрајкот, со којшто бараат исплата на заостанатите плати, придонеси ...
НОВИНАРИТЕ НА „ВЕСТ“, „УТРИНСКИ“ И „ДНЕВНИК“ ОД УТРЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПО 6 ЧАСА

НОВИНАРИТЕ НА „ВЕСТ“, „УТРИНСКИ“ И „ДНЕВНИК“ ОД УТРЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПО 6 ЧАСА

Штрајкувачките одбори на редакциите „Вест“, „Утрински“ и „Дневник“ решија да го зголемат времетраењето на штрајкот од четири на шест часа поради игнор ...
„УТРИНСКИ“ ПРЕД ШТРАЈК, ИЗБРКАНИТЕ ОД „ВЕСТ“ ЈА ОКУПИРАА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА КЕРИМ

„УТРИНСКИ“ ПРЕД ШТРАЈК, ИЗБРКАНИТЕ ОД „ВЕСТ“ ЈА ОКУПИРАА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА КЕРИМ

Новинарите на „Утрински весник„ се заканија со штрајк откако вчера од раководството на издавачот МПМ на главната уредничка и бил даден ултиматум или д ...
ЗНМ БАРА ОСТАВКА ОД ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ПЕШЕВСКИ ОТИ НАВРЕДИЛ НОВИНАРКА

ЗНМ БАРА ОСТАВКА ОД ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ПЕШЕВСКИ ОТИ НАВРЕДИЛ НОВИНАРКА

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) остро гo осуди вицепремиерот Владимир Пешевски, кој минатата недела, по прес конференцијата на која го пре ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ