Таг: Викиликс

1 2 10 / 13 НАПИСИ
ШВЕДСКА СЕ ОТКАЖА ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА СИЛУВАЊЕ ПРОТИВ АСАНЖ

ШВЕДСКА СЕ ОТКАЖА ОД ОБВИНЕНИЕТО ЗА СИЛУВАЊЕ ПРОТИВ АСАНЖ

Шведските обвинители се откажаа од истрагата за наводно силување против коосновачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Тој седум години ја избегнуваше екс ...
БРИТАНИЈА ГО ПОТПИША БАРАЊЕТО ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА АСАНЖ ВО САД

БРИТАНИЈА ГО ПОТПИША БАРАЊЕТО ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА НА АСАНЖ ВО САД

Министерот за внатрешни работи на Велика Британија Саџид Џавид го потпишал барањето за екстрадиција на Џулијан Асанж во САД, кадешто се соочува со обв ...
ШВЕДСКА ПОВТОРНО ГО ОТВОРИ СЛУЧАЈОТ ЗА СИЛУВАЊЕ ПРОТИВ ЏУЛИЈАН АСАНЖ

ШВЕДСКА ПОВТОРНО ГО ОТВОРИ СЛУЧАЈОТ ЗА СИЛУВАЊЕ ПРОТИВ ЏУЛИЈАН АСАНЖ

Шведска објави дека повторно ќе отвори истрага за обвинувањето за силување против коосновачот на Викиликс, Џулијан Асанж. Таа беше прекината во 2017 г ...
АСАНЖ СЕ СООЧУВА СО ЕКСТРАДИЦИЈА ВО САД И ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР

АСАНЖ СЕ СООЧУВА СО ЕКСТРАДИЦИЈА ВО САД И ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР

Водечките британски опозициски политичари ја повикаа владата да ја спречи евентуалната екстрадиција на Џулијан Асанж во САД, откако тој вчера беше изв ...
КООСНОВАЧОТ НА ВИКИЛИКС ЏУЛИЈАН АСАНЖ УАПСЕН ВО ЛОНДОН

КООСНОВАЧОТ НА ВИКИЛИКС ЏУЛИЈАН АСАНЖ УАПСЕН ВО ЛОНДОН

Коосновачот на Викиликс Џулијан Асанж е уапсен во амбасадата на Еквадор во Лондон, каде што живееше во последните седум години. Тој доби азил во амбас ...
ШВЕДСКА ЈА ПРЕКИНА ИСТРАГАТА ПРОТИВ АСАНЖ ЗА СИЛУВАЊЕ

ШВЕДСКА ЈА ПРЕКИНА ИСТРАГАТА ПРОТИВ АСАНЖ ЗА СИЛУВАЊЕ

Шведското обвинителство се откажа од истрагата за силување во која осомничен беше основачот на Викиликс Џулијан Асанж, седум години по отворање на слу ...
ОБАМА ЈА ПОМИЛУВА ЧЕЛСИ МЕНИНГ, ВОЈНИКОТ ШТО ПРЕДАДЕ ТАЈНИ НА ВИКИЛИКС

ОБАМА ЈА ПОМИЛУВА ЧЕЛСИ МЕНИНГ, ВОЈНИКОТ ШТО ПРЕДАДЕ ТАЈНИ НА ВИКИЛИКС

Американскиот претседател Барак Обама ја намали 35-годишната затворска казна на Челси Менинг, која му предала 700.000 тајни документи на Викиликс, дод ...
ПУТИН НАРЕДИЛ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

ПУТИН НАРЕДИЛ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД, ВЕЛИ ИЗВЕШТАЈОТ НА АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Рускиот претседател Владимир Путин наредил кампања за влијание на американските претседателски избори за да ја поткопа вербата во демократскиот процес ...
ОСНОВАЧОТ НА ВИКИЛИКС ЏУЛИЈАН АСАНЖ ИСПРАШАН ОД ОБВИНИТЕЛИ ВО ЕКВАДОРСКАТА АМБАСАДА ВО ЛОНДОН

ОСНОВАЧОТ НА ВИКИЛИКС ЏУЛИЈАН АСАНЖ ИСПРАШАН ОД ОБВИНИТЕЛИ ВО ЕКВАДОРСКАТА АМБАСАДА ВО ЛОНДОН

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска беше испрашуван од обвинителите поради сомнежи за сексуална злоупотреба што наводно ја извршил пред шест ...
ЕКВАДОР МУ ГО СКИНА ИНТЕРНЕТОТ НА АСАНЖ

ЕКВАДОР МУ ГО СКИНА ИНТЕРНЕТОТ НА АСАНЖ

Владата на Еквадор објави дека привремено му го скратила пристапот до Интернет на основачот на Викиликс Џулијан Асанж кој е во азил во нивната амбасад ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ