Таг: Вилма Рускоска

1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ
КАТИЦА ЈАНЕВА ВИКНАТА ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВО ВТОРНИК ЗА „РЕКЕТ“

КАТИЦА ЈАНЕВА ВИКНАТА ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВО ВТОРНИК ЗА „РЕКЕТ“

Специјалната обвинителка Катица Јанева ќе се соочи со обвинителката за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска за случајот „Рекет“ во вторник. ...
ОБВИНИТЕЛКАТА ОД СЈО ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ПОВИКАНА НА СВЕДОЧЕЊЕ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ВО ВТОРНИК, ПО НЕА ЌЕ СЕ СОСЛУШУВА КАТИЦА ЈАНЕВА, ДОЗНАВА САКАМДАКАЖАМ.МК

ОБВИНИТЕЛКАТА ОД СЈО ЛИЛЕ СТЕФАНОВА ПОВИКАНА НА СВЕДОЧЕЊЕ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО ВО ВТОРНИК, ПО НЕА ЌЕ СЕ СОСЛУШУВА КАТИЦА ЈАНЕВА, ДОЗНАВА САКАМДАКАЖАМ.МК

Обвинителството за организиран криминал и корупција ја повикало на сослушување во вторник Лиле Стефанова, обвинителката на предметот „Империја“ на СЈО ...
ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ГИ ПРИБЛИЖИЈА СТАВОВИТЕ ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ НА ОБВИНИТЕЛИТЕ

ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ГИ ПРИБЛИЖИЈА СТАВОВИТЕ ЗА ФИНАНСИРАЊЕ НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ НА ОБВИНИТЕЛИТЕ

Работните групи на власта и опозицијата ги приближиле ставовите околу финансирањето на обвинителството, како и за одговорноста на обвинителите, на ден ...
НА 27 АВГУСТ ЗАКАЖАНА СЕДНИЦАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО

НА 27 АВГУСТ ЗАКАЖАНА СЕДНИЦАТА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАВНО ОБВИНИТЕЛСТВО

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за предложениот Закон за Јавно обвинителство на 27 август, по одморите. Предлог-законот, ...
ЗОШТО ДА НЕ ИЗБЕРЕМЕ ЧОВЕК СО РЕПУТАЦИЈА И КРЕДИБИЛИТЕТ КАКО ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ ДА ГО ВОДИ НОВОТО ОБВИНИТЕЛСТВО, ПРЕДЛОЖИ МИЦКОСКИ

ЗОШТО ДА НЕ ИЗБЕРЕМЕ ЧОВЕК СО РЕПУТАЦИЈА И КРЕДИБИЛИТЕТ КАКО ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ ДА ГО ВОДИ НОВОТО ОБВИНИТЕЛСТВО, ПРЕДЛОЖИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека ако Зоран Заев ја предлага Вилма Рускоска за шефица на новото Обвинителство за организиран криминал ...
И МЕНЕ НЕ МИ СЕ ДОПАЃАШЕ ВИЛМА РУСКОСКА ВО ЕДНО ВРЕМЕ, КАЖА ЗАЕВ

И МЕНЕ НЕ МИ СЕ ДОПАЃАШЕ ВИЛМА РУСКОСКА ВО ЕДНО ВРЕМЕ, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев кажа дека и нему во минатото не му се допаѓала обвинителката Вилма Рускоска, одговарајќи на новинарско прашање зошто ја предложил ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО НАЈДЕ ИЗГУБЕНИОТ ТЕЛЕФОН НА ЈАНЕВА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГО НАЈДЕ ИЗГУБЕНИОТ ТЕЛЕФОН НА ЈАНЕВА

Обвинителството за организиран криминал и корупција го најде и вториот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева, за кој таа им рекла дека ѝ б ...
ТЕЛЕФОНОТ Е ОДЗЕМЕН ЗА ДА СЕ ВИДИ ДАЛИ ИМАЛО КОМУНИКАЦИЈА МЕЃУ ОБВИНИТЕЛОТ И ОСОМНИЧЕНИОТ, РЕЧЕ РУСКОСКА

ТЕЛЕФОНОТ Е ОДЗЕМЕН ЗА ДА СЕ ВИДИ ДАЛИ ИМАЛО КОМУНИКАЦИЈА МЕЃУ ОБВИНИТЕЛОТ И ОСОМНИЧЕНИОТ, РЕЧЕ РУСКОСКА

Мобилниот телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ѝ бил одземен за да се види дали имало комуникација меѓу нејзе и Бојан Јовановски-Бо ...
БОКИ 13 ЗЕЛ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА ЗАПРЕ КРИВИЧНА ПОСТАПКА, СО ПАРИТЕ КУПУВАЛ ОБЛЕКА И ПЛАЌАЛ ОДМОРИ

БОКИ 13 ЗЕЛ 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ДА ЗАПРЕ КРИВИЧНА ПОСТАПКА, СО ПАРИТЕ КУПУВАЛ ОБЛЕКА И ПЛАЌАЛ ОДМОРИ

Уапсените Бојан Јовановски - Боки 13 и Зоран Милевски - Кичеец се осомничени дека зеле 1,5 милиони евра за преку јавен обвинител врз кој имале влијани ...
ОТВОРИВМЕ ПРЕДИСТРАГИ ЗА НЕКОЛКУ АКТУЕЛНИ ФУНКЦИОНЕРИ ЗА ЕКОНОМСКИ КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА, РЕЧЕ ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОСКА

ОТВОРИВМЕ ПРЕДИСТРАГИ ЗА НЕКОЛКУ АКТУЕЛНИ ФУНКЦИОНЕРИ ЗА ЕКОНОМСКИ КРИМИНАЛ И КОРУПЦИЈА, РЕЧЕ ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОСКА

Јавната обвинителка за организиран криминал Вилма Рускоска води предистрага за неколку актуелни функционери за сторен економски криминал и корупција. ...
1 2 3 5 10 / 41 НАПИСИ