Таг: винарија

НАТРАПНИК ВЛЕЗЕ ВО ВИНАРИЈА ВО ШПАНИЈА И ИСПУШТИ 60.000 ЛИТРИ ВИНО ВРЕДНО НАД ДВА МИЛИОНА ЕВРА

НАТРАПНИК ВЛЕЗЕ ВО ВИНАРИЈА ВО ШПАНИЈА И ИСПУШТИ 60.000 ЛИТРИ ВИНО ВРЕДНО НАД ДВА МИЛИОНА ЕВРА

Шпанска винарија пријави загуба од над два милиона евра откако неидентификувано лице влегло внатре и испуштило 60.000 литри вино. Од винаријата „Кепа ...
ВЕЛЕС ЌЕ ИЗГУБЕШЕ МИЛИОН ЕВРА ОД ЕУ АКО ВО ПРОЕКТОТ НЕМАШЕ И ПАТ ДО ВИНАРИЈАТА „ШАТО СОПОТ“ ЗА РАЗВОЈ НА ЛОКАЛЕН ТУРИЗАМ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЦЕВСКИ

ВЕЛЕС ЌЕ ИЗГУБЕШЕ МИЛИОН ЕВРА ОД ЕУ АКО ВО ПРОЕКТОТ НЕМАШЕ И ПАТ ДО ВИНАРИЈАТА „ШАТО СОПОТ“ ЗА РАЗВОЈ НА ЛОКАЛЕН ТУРИЗАМ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЦЕВСКИ

Градоначалникот на Велес Аце Коцевски рече дека Општината ќе загубела милион евра, грант од ЕУ и Светска банка, ако во проектот не беше предвидено раз ...
ЖУРКА СО ПЕТАР ГРАШО, БРИТАНСКИ БЕНД И ТАНЧАРКИ ЗА 15. РОДЕНДЕН НА ВИНАРИЈА КАМНИК

ЖУРКА СО ПЕТАР ГРАШО, БРИТАНСКИ БЕНД И ТАНЧАРКИ ЗА 15. РОДЕНДЕН НА ВИНАРИЈА КАМНИК

Роденденска журка за околу 1.000 гости организираше  во петокот вечер винаријата „Камник“ одбележувајќи 15 годишнина од основањето. Целовечерната заба ...
3 / 3 НАПИСИ