Таг: Вице Заев

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ВИНОВЕН ЗА КЛЕВЕТА ПРОТИВ ВИЦЕ ЗАЕВ, НО НЕМА ДА МУ ПЛАТИ 500 ЕВРА ОТШТЕТА

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ВИНОВЕН ЗА КЛЕВЕТА ПРОТИВ ВИЦЕ ЗАЕВ, НО НЕМА ДА МУ ПЛАТИ 500 ЕВРА ОТШТЕТА

Се утврдува граѓанска одговорност за клевета на тужениот Александар Николовски од Охрид, тужен од Вице Заев од Струмица, ја соопшти одлуката судијата ...
ТОА ШТО СУМ ГО КАЖАЛ ЗА ВИЦЕ ЗАЕВ, СУМ ГО ПРОЧИТАЛ ПРЕТХОДНО ВО КУРИР, НЕТПРЕС И ИНФОМАКС, РЕЧЕ АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ТУЖЕН ЗА КЛЕВЕТА ОД БРАТОТ НА ПРЕМИЕРОТ

ТОА ШТО СУМ ГО КАЖАЛ ЗА ВИЦЕ ЗАЕВ, СУМ ГО ПРОЧИТАЛ ПРЕТХОДНО ВО КУРИР, НЕТПРЕС И ИНФОМАКС, РЕЧЕ АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ ТУЖЕН ЗА КЛЕВЕТА ОД БРАТОТ НА ПРЕМИЕРОТ

Во доказната постапка за навреда и клевета во случајот Вице Заев против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски во Основниот суд Скопје 2 ...
НЕМАМ ДОПИРНИ ТОЧКИ СО ПРОИЗВОДСТВО НА КАНАБИС, ТРЕБАЛО ДА ПРОВЕРИТЕ, МУ КАЖА ВИЦЕ ЗАЕВ НА АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА КЛЕВЕТА

НЕМАМ ДОПИРНИ ТОЧКИ СО ПРОИЗВОДСТВО НА КАНАБИС, ТРЕБАЛО ДА ПРОВЕРИТЕ, МУ КАЖА ВИЦЕ ЗАЕВ НА АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА КЛЕВЕТА

Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев, во Основниот суд Скопје 2 денеска одговараше на прашања на Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ, кој е тужен о ...
ВИЦЕ ЗАЕВ СЕ ПОТЕЛ И ЦРВЕНЕЕЛ ОД ИЗЈАВАТА НА АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ, ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА НАВРЕДА И КЛЕВЕТА

ВИЦЕ ЗАЕВ СЕ ПОТЕЛ И ЦРВЕНЕЕЛ ОД ИЗЈАВАТА НА АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ, ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА НАВРЕДА И КЛЕВЕТА

Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев, го тужи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски за навреда и клевета за изјава дадена на гостува ...
ЗАРАЗНА АМНЕЗИЈА

ЗАРАЗНА АМНЕЗИЈА

1 Премиерот Зоран Заев, кога беше лидер на опозицијата во 2016 година, сите прес конференции на кои ги пушташе бомбите со прислушкуваните разговори ка ...
СЕ ОФИЦИЈАЛИЗИРА КРИМИНАЛНА КОАЛИЦИЈА ЗОРАН ЗАЕВ, ВИЦЕ ЗАЕВ И САШО МИЈАЛКОВ, ГРУЕВСКИ НЕ ПОТКУПУВАЛ, РЕЧЕ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НИКОЛОСКИ ПО ЧИСТКАТА ВО ВМРО-ДПМНЕ

СЕ ОФИЦИЈАЛИЗИРА КРИМИНАЛНА КОАЛИЦИЈА ЗОРАН ЗАЕВ, ВИЦЕ ЗАЕВ И САШО МИЈАЛКОВ, ГРУЕВСКИ НЕ ПОТКУПУВАЛ, РЕЧЕ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НИКОЛОСКИ ПО ЧИСТКАТА ВО ВМРО-ДПМНЕ

Од денеска се официјализира криминалната  коалиција Зоран Заев, Вице Заев и Сашо Мијалков, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, п ...
ГО СПОМНУВАМ БРАТ МИ ВИЦЕ НА ПРАШАЊЕ НА БИЗНИСМЕНОТ: ШТО АКО ДОНИРАМ ЗА ЦРКВАТА ВО ЕВРА, ТВРДИ ЗАЕВ ЗА СНИМКАТА ОД „ПОТКУП“

ГО СПОМНУВАМ БРАТ МИ ВИЦЕ НА ПРАШАЊЕ НА БИЗНИСМЕНОТ: ШТО АКО ДОНИРАМ ЗА ЦРКВАТА ВО ЕВРА, ТВРДИ ЗАЕВ ЗА СНИМКАТА ОД „ПОТКУП“

Премиерот Зоран Заев по денешното кусо рочиште во Кривичниот суд на кое беше пуштена објавената снимка - посебна истражна мерка на обвинителството за ...
ДА ИМАШЕ НАПРАВЕНО КРИМИНАЛ ЗАЕВ ВО 2014 ГОДИНА, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГО ЗАТВОРЕШЕ, МУ ОДГОВОРИ СДСМ НА МИЦКОСКИ

ДА ИМАШЕ НАПРАВЕНО КРИМИНАЛ ЗАЕВ ВО 2014 ГОДИНА, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГО ЗАТВОРЕШЕ, МУ ОДГОВОРИ СДСМ НА МИЦКОСКИ

Христијан Мицкоски ја продолжува праксата на неговиот претходник Никола Груевски неосновано да го обвинува Зоран Заев за неговата работа како градонач ...
ЗАЕВ ВО 2014 ГОДИНА ПРОДАЛ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ КОЕ ЗАВРШИЛО ВО РАЦЕТЕ НА БРАТ МУ ВИЦЕ, ТВРДИ МИЦКОСКИ

ЗАЕВ ВО 2014 ГОДИНА ПРОДАЛ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ КОЕ ЗАВРШИЛО ВО РАЦЕТЕ НА БРАТ МУ ВИЦЕ, ТВРДИ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски тврди дека премиерот Зоран Заев, како градоначалник на Струмица, во 2014 година продал државно земјиште и по ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ПРОВЕРИ КАКО КАМИОНИ НА ВИЦЕ ЗАЕВ ВОЗАТ ЗА РЕК БИТОЛА, ПОБАРА МИЦКОСКИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ПРОВЕРИ КАКО КАМИОНИ НА ВИЦЕ ЗАЕВ ВОЗАТ ЗА РЕК БИТОЛА, ПОБАРА МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео обраќање преку Фејсбук денеска кажа дека има индиции и сомнежи за постоење криминал во кој е вмешан ...
10 / 10 НАПИСИ