Таг: Владо Камбовски

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
ИЗВОРОТ НА КОРУПЦИЈА СЕ ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ, КАЖА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ НА ОТВОРАЊЕТО НА ОХРИДСКАТА ШКОЛА ПО ПРИРОДНО ПРАВО

ИЗВОРОТ НА КОРУПЦИЈА СЕ ПОЛИТИЧКИТЕ ПАРТИИ, КАЖА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ НА ОТВОРАЊЕТО НА ОХРИДСКАТА ШКОЛА ПО ПРИРОДНО ПРАВО

Академик Владо Камбовски, на Летната школа по природно право која почна во Охрид и ќе трае цела недела, кажа дека корупцијата кај нас тргнува од полит ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОД ИТНО ДА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА СЛУЧУВАЊАТА ВО СУДСКИОТ СОВЕТ, БАРА КАМБОВСКИ, А ДАНЕВА ВЕЛИ ДЕКА СЛУЖБЕН ВЕСНИК И ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР НЕМА ДА РЕГИСТРИРААТ НЕЗАКОНСКА СМЕНА НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ПОД ИТНО ДА ОТВОРИ ИСТРАГА ЗА СЛУЧУВАЊАТА ВО СУДСКИОТ СОВЕТ, БАРА КАМБОВСКИ, А ДАНЕВА ВЕЛИ ДЕКА СЛУЖБЕН ВЕСНИК И ЦЕНТРАЛЕН РЕГИСТАР НЕМА ДА РЕГИСТРИРААТ НЕЗАКОНСКА СМЕНА НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА

Академикот за кривично право Владо Камбовски го повика надлежниот скопски обвинител итно да ги земе записниците од седницата за незаконското разрешува ...
ШТО БИ НАТУРАЛА ЕКСПЕРТСКА ГРУПА БЕЗ ПОЛИТИЧКИ КОНСЕНЗУС ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, ПРАШУВА КАМБОВСКИ, ЗА КОГО ОВА Е РАБОТА НА СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА УСТАВНИ ПРАШАЊА

ШТО БИ НАТУРАЛА ЕКСПЕРТСКА ГРУПА БЕЗ ПОЛИТИЧКИ КОНСЕНЗУС ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ, ПРАШУВА КАМБОВСКИ, ЗА КОГО ОВА Е РАБОТА НА СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА УСТАВНИ ПРАШАЊА

Академик Владо Камбовски, чие име се лицитираше деновиве дека е во групата експерти од каде ќе почнат предлозите за измените на Уставот поврзани со пр ...
НЕ СМЕЕМЕ ДА ГУБИМЕ ГОДИНИ, РЕЧЕ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ НА ПРВАТА ЈАВНА РАСПРАВА ЗА РЕФОРМИТЕ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО

НЕ СМЕЕМЕ ДА ГУБИМЕ ГОДИНИ, РЕЧЕ АКАДЕМИК КАМБОВСКИ НА ПРВАТА ЈАВНА РАСПРАВА ЗА РЕФОРМИТЕ ВО ОБРАЗОВАНИЕТО

Доцнат реформите во образовaнието и затоа е неопходно да се донесе новата концепција за основно образование, рекоа денес во Собранието премиерот Зоран ...
ТРЕБА ЛИ НЕКОМУ ДОМА ДА МУ СЕ СЛУЧИ КОРОНАВИРУС, ЗА ДА СЕ ПРЕСТАНЕ СО ПОЛИТИКАНСТВО, ПРАШУВА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

ТРЕБА ЛИ НЕКОМУ ДОМА ДА МУ СЕ СЛУЧИ КОРОНАВИРУС, ЗА ДА СЕ ПРЕСТАНЕ СО ПОЛИТИКАНСТВО, ПРАШУВА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

Со фотошопирање и вметнување на друг текст и користење на исти фонтови на букви како што користи Владата во објаснување на мерките за справување со кр ...
КАКО ОВОЈ ЧОВЕК МОЖЕ ДА БИДЕ УСТАВЕН СУДИЈА, ПРАШУВА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ ЗА ДАРКО КОСТАДИНОВСКИ КОМУ НЕ МУ СЕ ВАЖНИ ХУМАНОТО И КВАЛИТЕТНОТО ЖИВЕЕЊЕ

КАКО ОВОЈ ЧОВЕК МОЖЕ ДА БИДЕ УСТАВЕН СУДИЈА, ПРАШУВА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ ЗА ДАРКО КОСТАДИНОВСКИ КОМУ НЕ МУ СЕ ВАЖНИ ХУМАНОТО И КВАЛИТЕТНОТО ЖИВЕЕЊЕ

По вчерашната одлука на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, академик Владо Камбовски го посочи уставниот судиј ...
ОД МАТКА ДО ХОЛИДЕЈ ИН СЕ СЛУЧУВААТ СКАНДАЛИ, АКАДЕМИК КАМБОВСКИ ЈА ПОВИКА ВЛАДАТА ДА СЕ СПРАВИ СО ГРАДЕЖНАТА МАФИЈА

ОД МАТКА ДО ХОЛИДЕЈ ИН СЕ СЛУЧУВААТ СКАНДАЛИ, АКАДЕМИК КАМБОВСКИ ЈА ПОВИКА ВЛАДАТА ДА СЕ СПРАВИ СО ГРАДЕЖНАТА МАФИЈА

Академик Владо Камбовски реагира на одлуката на Уставниот суд времено да го укине мораториумот за градба во Општина Центар, велејќи дека се ставил во ...
ИВАНОВ НЕ МОЖЕ ДА АМНЕСТИРА ИЗБЕГАН КРИМИНАЛЕЦ, НИТУ КОГО БИЛО ОД ОБВИНЕТИТЕ ОД СЈО ИЛИ ЗА 27 АПРИЛ, ЗАШТО И САМИОТ НАТРУПА КРИВИЧНИ ДЕЛА, ПРЕДУПРЕДУВА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

ИВАНОВ НЕ МОЖЕ ДА АМНЕСТИРА ИЗБЕГАН КРИМИНАЛЕЦ, НИТУ КОГО БИЛО ОД ОБВИНЕТИТЕ ОД СЈО ИЛИ ЗА 27 АПРИЛ, ЗАШТО И САМИОТ НАТРУПА КРИВИЧНИ ДЕЛА, ПРЕДУПРЕДУВА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

„Големиот херој и патриот Никола Груевски, кој можеби и во женски алишта се скри и побегна од Македонија, стори двоен прекршок покрај кривичното дело ...
ИЛУЗИЈА Е ДЕКА НЕКОЈ ДРУГ ЌЕ НАПРАВИ ПОДОБАР ДОГОВОР СО ГРЦИЈА, СМЕТААТ АКАДЕМИЦИТЕ КАМБОВСКИ И ПОПОВСКИ

ИЛУЗИЈА Е ДЕКА НЕКОЈ ДРУГ ЌЕ НАПРАВИ ПОДОБАР ДОГОВОР СО ГРЦИЈА, СМЕТААТ АКАДЕМИЦИТЕ КАМБОВСКИ И ПОПОВСКИ

Договорот од Преспа за решавање на спорот за името е максимум што можеше да се постигне, смета академик Владо Камбовски, кој денес заедно со поранешни ...
САМО ЛАЖГОВЦИТЕ ШТО САКААТ ДА ЈА РАСПАДНАТ ДРЖАВАТА НАМЕРНО НЕ ПРАВАТ РАЗЛИКА МЕЃУ ПРАВО НА БОЈКОТ И ОРГАНИЗАЦИЈА НА БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, РЕАГИРА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

САМО ЛАЖГОВЦИТЕ ШТО САКААТ ДА ЈА РАСПАДНАТ ДРЖАВАТА НАМЕРНО НЕ ПРАВАТ РАЗЛИКА МЕЃУ ПРАВО НА БОЈКОТ И ОРГАНИЗАЦИЈА НА БОЈКОТ НА РЕФЕРЕНДУМОТ, РЕАГИРА АКАДЕМИК КАМБОВСКИ

Академик Владо Камбовски, кој вчера укажа на правото на секој граѓанин да го бојкотира референдумот, но не и да ги организира и спречува граѓаните да ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ