Таг: Влатко Ѓорчев

1 2 3 433 / 33 НАПИСИ
ЗАЕВ САКА ДА НИ ЈА УКРАДЕ ПОБЕДАТА, ВЕЛИ ВМРО-ДМНЕ

ЗАЕВ САКА ДА НИ ЈА УКРАДЕ ПОБЕДАТА, ВЕЛИ ВМРО-ДМНЕ

„За тоа кој ќе ја составува владата не одлучува Зоран Заев, туку граѓаните на Република Македонија“, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конферен ...
ЃОРЧЕВ НАПРАВИ ДИПЛОМАТСКИ СПОР СО КОСОВО ПОРАДИ АЛБИН КУРТИ

ЃОРЧЕВ НАПРАВИ ДИПЛОМАТСКИ СПОР СО КОСОВО ПОРАДИ АЛБИН КУРТИ

Косовското МНР побара објаснување од македонскиот амбасадор во Приштина Илија Страшевски за она што оттаму го опишаа како тенденциозен јазик на предиз ...
ЈАНЕВА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ДЕКА И СЕ СЛОШИЛО, РАСПРАВАТА ВО СОБРАНИЕТО  ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА

ЈАНЕВА ИМ СЕ ИЗВИНИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ДЕКА И СЕ СЛОШИЛО, РАСПРАВАТА ВО СОБРАНИЕТО ПРОДОЛЖУВА ДЕНЕСКА

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вчеравечер им се извини на пратениците оти поради нејзината здравствена состојба морала да ја напушти сед ...
1 2 3 433 / 33 НАПИСИ