Таг: Влатко Ѓорчев

1 2 3 4 30 / 33 НАПИСИ
ПОРАДИ ПРОДОЛЖЕНИОТ ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ЈА БОЈКОТИРА СЕДНИЦАТА ЗА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА

ПОРАДИ ПРОДОЛЖЕНИОТ ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА 27 АПРИЛ, ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ЈА БОЈКОТИРА СЕДНИЦАТА ЗА ПРАТЕНИЧКИ ПРАШАЊА

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ нема да учествуваат на утрешните пратенички прашања во Собранието поради продолжување на притворот за уште триесет дена на о ...
ВЛАТКО ЃОРЧЕВ В.Д. КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ ВО СОБРАНИЕТО

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ В.Д. КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ ВО СОБРАНИЕТО

Илија Димовски се повлекува од координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. На негово место ќе дојде Влатко Ѓорчев, кој ќе биде вршител на должнос ...
ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ БАРАЛА ЛОКАЦИИ ЗА ИЗГРАДБА НА СТАНОВИ ЗА БЕГАЛЦИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД

ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ БАРАЛА ЛОКАЦИИ ЗА ИЗГРАДБА НА СТАНОВИ ЗА БЕГАЛЦИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД

Поранешниот министер во владата на ВМРО-ДПМНЕ Спиро Ристовски, на 5 јули, 2012 се обратил до Општина Сарај со барање за согласност за користење градеж ...
ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ ИНТЕРПЕЛАЦИЈА ЗА ЦАРОВСКА ПОРАДИ СТРАТЕГИЈАТА ЗА БЕГАЛЦИ

ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ ИНТЕРПЕЛАЦИЈА ЗА ЦАРОВСКА ПОРАДИ СТРАТЕГИЈАТА ЗА БЕГАЛЦИ

ВМРО-ДПМНЕ во Собранието поднесе интерпелација за министерката за труд и социјална политика Мила Царовска поради најавената стратегија за мигранти и б ...
ЏАФЕРИ ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА ОТИ ЃОРЧЕВ НЕ САКАШЕ ДА ЈА НАПУШТИ ГОВОРНИЦАТА

ЏАФЕРИ ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА ОТИ ЃОРЧЕВ НЕ САКАШЕ ДА ЈА НАПУШТИ ГОВОРНИЦАТА

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја прекина седницата и даде пауза откако пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев не сакаше да ја напушти говор ...
ЃОРЧЕВ ПОБАРА СОБРАНИЕТО ДА НЕ РАБОТИ ПОРАДИ ПУКАЊЕТО НА ТОДОРОВ

ЃОРЧЕВ ПОБАРА СОБРАНИЕТО ДА НЕ РАБОТИ ПОРАДИ ПУКАЊЕТО НА ТОДОРОВ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев побара од претседателот на Собранието Талат Џафери да ја прекине денешната расправа во парламентот поради пукањ ...
ЗА 27 АПРИЛ ЌЕ ПОВТОРУВАМЕ СЀ ДОДЕКА НЕ ОДГОВАРА КРИМИНАЛНАТА БАНДА НА ВМРО-ДПМНЕ, МУ ОДГОВОРИ ПРАТЕНИКОТ БОГОЕВСКИ НА КОЛЕГАТА ЃОРЧЕВ

ЗА 27 АПРИЛ ЌЕ ПОВТОРУВАМЕ СЀ ДОДЕКА НЕ ОДГОВАРА КРИМИНАЛНАТА БАНДА НА ВМРО-ДПМНЕ, МУ ОДГОВОРИ ПРАТЕНИКОТ БОГОЕВСКИ НА КОЛЕГАТА ЃОРЧЕВ

Пратеникот од коалицијата на СДСМ и активист на Шарената револуција Павле Богоевски од собраниската говорница рече дека сѐ додека раководство на ВМРО- ...
АТЕНТАТОТ НА НИКСОН

АТЕНТАТОТ НА НИКСОН

1 Никола Груевски мора да раскажуваше вицови во 4 сабајле, кога за нападот на Собранието ги повика „институциите да направат брза и ефикасна истрага, ...
ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ГИ ЧУВА ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ ОД ЛИНЧ

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ГИ ЧУВА ЗАЕВ И ШИЛЕГОВ ОД ЛИНЧ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев ги штити повредените колеги од СДСМ Зоран Заев и Петре Шилегов  од линч, јавуваат новинарите кои исто како и пр ...
ЛУЃЕТО СО ЦРНИТЕ МАСКИ ЗБОРУВАЛЕ СО ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДОДЕКА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВЛЕГУВАЛЕ ВО СОБРАНИЕТО

ЛУЃЕТО СО ЦРНИТЕ МАСКИ ЗБОРУВАЛЕ СО ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДОДЕКА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВЛЕГУВАЛЕ ВО СОБРАНИЕТО

Неколкумина со црни маски зборувале со полицајците додека останатите демонстранти влегувале насилно во Собранието. Според новинарите кои се заробен ...
1 2 3 4 30 / 33 НАПИСИ