Таг: Влатко Ѓорчев

1 2 3 4 20 / 33 НАПИСИ
ВЛАТКО ЃОРЧЕВ СЕ ПРИЈАВИ НА ОГЛАСОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ СЕ ПРИЈАВИ НА ОГЛАСОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ

Долгогодишниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев потврди за САКАМДАКАЖАМ.МК дека се пријавил на огласот за претседателски кандидат на неговата парт ...
НЕМОЈТЕ ТУКА СО ПОЛИТИЧКИ ГОВОРИ, ДА НЕ СЕ СЛУЧИ 27 АПРИЛ ОВДЕ ВО СУДНИЦА, СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ГО ПРЕДУПРЕДИ СВЕДОКОТ ЃОРЧЕВ

НЕМОЈТЕ ТУКА СО ПОЛИТИЧКИ ГОВОРИ, ДА НЕ СЕ СЛУЧИ 27 АПРИЛ ОВДЕ ВО СУДНИЦА, СУДИЈКАТА КАЦАРСКА ГО ПРЕДУПРЕДИ СВЕДОКОТ ЃОРЧЕВ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев попладнево сведочеше на судското рочиште за организираниот напад на Собранието за 27 април лани. Ѓорчев, при ид ...
СЛУШНАВ „УБИЈТЕ ГИ СИТЕ“ И ПУКАВ, СВЕДОЧЕШЕ ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

СЛУШНАВ „УБИЈТЕ ГИ СИТЕ“ И ПУКАВ, СВЕДОЧЕШЕ ТЕЛОХРАНИТЕЛОТ НА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Еден од најтешко повредените при организираниот напад на Собранието на 27 април лани, Ацо Ангеловски, кој испука истрел за да го спаси својот и живото ...
ВЛАТКО ЃОРЧЕВ НЀ ШТИТЕШЕ КАКО СОПСТВЕНИТЕ ДЕЦА, ТОА ШТО МУ ГО ВИДОВ ВО ОЧИТЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗГЛУМИ, ГО ПРАВЕШЕ ОД СРЦЕ, СВЕДОЧЕШЕ ПРАТЕНИКОТ ЛОКВЕНЕЦ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ НЀ ШТИТЕШЕ КАКО СОПСТВЕНИТЕ ДЕЦА, ТОА ШТО МУ ГО ВИДОВ ВО ОЧИТЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗГЛУМИ, ГО ПРАВЕШЕ ОД СРЦЕ, СВЕДОЧЕШЕ ПРАТЕНИКОТ ЛОКВЕНЕЦ ЗА НАПАДОТ НА СОБРАНИЕТО

Тој ден прв пат во животот имав чувство на беспомошност, знаев дека ништо не зависи од мене и пратениците и сме оставени на милост и немилост. Имав чу ...
КОГА ВЛЕГОА СПЕЦИЈАЛЦИТЕ, НЕ ЗНАЕВ ДАЛИ ЌЕ НЀ СПАСАТ ИЛИ ЌЕ НЀ УТЕПААТ, СВЕДОЧЕШЕ ШИЛЕГОВ ЗА 27 АПРИЛ

КОГА ВЛЕГОА СПЕЦИЈАЛЦИТЕ, НЕ ЗНАЕВ ДАЛИ ЌЕ НЀ СПАСАТ ИЛИ ЌЕ НЀ УТЕПААТ, СВЕДОЧЕШЕ ШИЛЕГОВ ЗА 27 АПРИЛ

Кога влегоа специјалните сили во прес-центарот, јас лично не знаев дали ќе нè спасуваат или ќе нè носат негде да нè утепаат, сведочеше скопскиот градо ...
СЕЛА ЕДВАЈ МИ ЈА КАЖА КРВНАТА ГРУПА, СО ПЕНКАЛО МУ ЈА ЗАПИШАВ НА ДУКСЕРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ЗА 27 АПРИЛ

СЕЛА ЕДВАЈ МИ ЈА КАЖА КРВНАТА ГРУПА, СО ПЕНКАЛО МУ ЈА ЗАПИШАВ НА ДУКСЕРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ЗА 27 АПРИЛ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев, кој ги бранеше пратениците од СДСМ и од ДУИ во прес-салата на Собранието од жестоките напади од толпата која в ...
ЃОРЧЕВ НЕМА ДА СВЕДОЧИ ДЕНЕСКА ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА, ПОКАНАТА ЗА СУД ЈА ПРИМИЛА КУЌНАТА ПОМОШНИЧКА

ЃОРЧЕВ НЕМА ДА СВЕДОЧИ ДЕНЕСКА ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА, ПОКАНАТА ЗА СУД ЈА ПРИМИЛА КУЌНАТА ПОМОШНИЧКА

Сведоците Зоран Заев и Влатко Ѓорчев, едниот поради однапред планирани обврски, другиот зашто не примил судска покана, нема да сведочат денеска во Кри ...
ПРЕД НАЈВАЖНАТА СНИМКА ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА, ПРЕКИНАТО СУДЕЊЕТО, СЕ НАЈАВУВА ЦЕЛОДНЕВНО СВЕДОЧЕЊЕ НА ЃОРЧЕВ

ПРЕД НАЈВАЖНАТА СНИМКА ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА, ПРЕКИНАТО СУДЕЊЕТО, СЕ НАЈАВУВА ЦЕЛОДНЕВНО СВЕДОЧЕЊЕ НА ЃОРЧЕВ

На барање на десеттемина притворени за обидот за убиство на Зијадин Села на денешен ден лани во прес-салата на Собранието, пуштањето снимки од насилст ...
НА СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА ПРИКАЖАНА И ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД КАМЕРА НА СИТЕЛ

НА СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА ПРИКАЖАНА И ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД КАМЕРА НА СИТЕЛ

На првпат објавена видео снимка од камера на ТВ Сител, Александар Кирацовски, Благоја Бочварски, Петре Шилегов, Максим Димитриевски, Љупчо Николовски, ...
ЃОРЧЕВ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ, НОВ КООРДИНАТОР – ДАНЕВ

ЃОРЧЕВ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КООРДИНАТОР НА ВМРО-ДПМНЕ, НОВ КООРДИНАТОР – ДАНЕВ

Драган Данев е новиот координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, откако досегашниот координатор Влатко Ѓорчев побарал да се повлеч ...
1 2 3 4 20 / 33 НАПИСИ