Таг: вода за пиење

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ВЕЛЕШАНИ ЌЕ ИМААТ ДОВОЛНО ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ОВА ЛЕТО, ВЕЛАТ НАДЛЕЖНИТЕ

ВЕЛЕШАНИ ЌЕ ИМААТ ДОВОЛНО ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ОВА ЛЕТО, ВЕЛАТ НАДЛЕЖНИТЕ

Велешани и останатите кои се снабдуваат со вода за пиење од ХС Лисиче нема да бидат жедни во текот на летото. Ова го тврдат надлежните од ЈПВ „Лисиче“ ...
ВЕЛЕШКАТА ФАБРИКА ЗА ВОДА ПО 28 ГОДИНИ ДОБИ НОВ ОЗОНАТОР ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ

ВЕЛЕШКАТА ФАБРИКА ЗА ВОДА ПО 28 ГОДИНИ ДОБИ НОВ ОЗОНАТОР ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ

Фабриката за преработка на вода на ЈКП „Дервен“ доби нов озонатор, инвестиција вредна 240.000 евра. Досегашниот озонатор беше во употреба од 1991, одн ...
РЕЧИСИ ПОЛА ОД ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ВО ТЕТОВО СЕ ГУБИ ПРЕКУ НЕКВАЛИТЕТНИ ЦЕВКИ И ДИВИ ПРИКЛУЧОЦИ

РЕЧИСИ ПОЛА ОД ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ВО ТЕТОВО СЕ ГУБИ ПРЕКУ НЕКВАЛИТЕТНИ ЦЕВКИ И ДИВИ ПРИКЛУЧОЦИ

Тетово долги години има проблеми со снабдувањето со вода за пиење иако градот се наоѓа под Шар Планина, една од планините која изобилува со вода. Со п ...
РЕСЕН И ДЕЛ ОД СЕЛАТА СПИЈАТ НА ВОДА, А СОНУВААТ ЗА ВОДА

РЕСЕН И ДЕЛ ОД СЕЛАТА СПИЈАТ НА ВОДА, А СОНУВААТ ЗА ВОДА

Ресен и дел од околните села се покрај Преспанското Езеро, а кубурат со вода за пиење, реагираат ресенчани откако дел од повисоките населби во градот, ...
ОД НОЌЕСКА ПОГОЛЕМ ДЕЛ ОД ШТИП Е БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ И СЕ СНАБДУВА ОД ЦИСТЕРНИ

ОД НОЌЕСКА ПОГОЛЕМ ДЕЛ ОД ШТИП Е БЕЗ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ И СЕ СНАБДУВА ОД ЦИСТЕРНИ

Општина Штип само што најави пониски цени на водата за пиење за десет проценти, а од ноќеска на полноќ, поголем дел од градот е со нарушено водоснабду ...
ВОДОВОД ЈА НАМАЛИ ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ЗА ОХРИЃАНИ ЗА ДА СЕ СПАСИ ПЛАШИЦАТА ВО СТУДЕНЧИШКИОТ КАНАЛ

ВОДОВОД ЈА НАМАЛИ ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ЗА ОХРИЃАНИ ЗА ДА СЕ СПАСИ ПЛАШИЦАТА ВО СТУДЕНЧИШКИОТ КАНАЛ

Локалната власт во Охрид побара од ЈП „Водовод” да ги исклучи пумпите кои црпат вода за градскиот водовод за потребите на охриѓани и таа да се пренасо ...
ВЕЛЕШКИТЕ СОВЕТНИЦИ ЈА ПОВЛЕКОА ОДЛУКАТА ЗА ПОСКАПУВАЊЕ НА ВОДАТА, ЗА ЦЕНАТА ЌЕ РЕШАВА РЕГУЛАТОРНА

ВЕЛЕШКИТЕ СОВЕТНИЦИ ЈА ПОВЛЕКОА ОДЛУКАТА ЗА ПОСКАПУВАЊЕ НА ВОДАТА, ЗА ЦЕНАТА ЌЕ РЕШАВА РЕГУЛАТОРНА

Советниците не одлучуваа дали водата за пиење ќе поскапи во Велес, откако точката од 21. седница, која се одржа вчера, беше повлечена. Така наместо ве ...
ВОДАТА ВО ТЕТОВО ПОВТОРНО ИМА ЛОШ МИРИС И ВКУС, ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е ИСПРАВНА

ВОДАТА ВО ТЕТОВО ПОВТОРНО ИМА ЛОШ МИРИС И ВКУС, ОД ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е ИСПРАВНА

Два дена тетовци се жалат на лошиот мирис и вкус на водата од градската водоводна мрежа. Ова посебно беше изразено вчера наутро и во текот на денот, д ...
ДЕФЕКТ НА ЦЕВКОВОД ГО ОСТАВИ ОХРИД 24 ЧАСА БЕЗ ВОДА

ДЕФЕКТ НА ЦЕВКОВОД ГО ОСТАВИ ОХРИД 24 ЧАСА БЕЗ ВОДА

Цел Охрид беше без вода до синоќа околу полноќ или пет часа повеќе од најaвата на ЈП „Охридски водовод“. Оттаму ги известија охриѓани дека поради чист ...
ВО ПЕТ ОХРИДСКИ СЕЛА ВОДАТА ОД ЧЕШМИТЕ Е НЕБЕЗБЕДНА

ВО ПЕТ ОХРИДСКИ СЕЛА ВОДАТА ОД ЧЕШМИТЕ Е НЕБЕЗБЕДНА

Во пет охридски села водата од чешмите не е за пиење, соопштија од Центарот за јавно здравје во Охрид. При извршената редовна контрола на квалитето ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ