Таг: воен авион

РОМАНСКИОТ ВОЕН АВИОН ЌЕ ИСПУШТА 6-ТОНСКИ КЕСИ СО ВОДА ВРЗ ПОЖАРИТЕ

РОМАНСКИОТ ВОЕН АВИОН ЌЕ ИСПУШТА 6-ТОНСКИ КЕСИ СО ВОДА ВРЗ ПОЖАРИТЕ

На Скопскиот аеродром стигна првиот од двата романски авиона со кои ќе се гаснат пожарите во најзагрозените делови од земјава. Станува збор за воениот ...
17 ВОЈНИЦИ ЗАГИНАА ПО ПАДОТ НА ФИЛИПИНСКИ ВОЕН АВИОН

17 ВОЈНИЦИ ЗАГИНАА ПО ПАДОТ НА ФИЛИПИНСКИ ВОЕН АВИОН

Седумнаесет војници загинаа, а најмалку 40 се повредени откако филипински воен авион „си-130“ се урна на југот на земјата. Секретарот за одбрана Де ...
СИРИЈА ПО ГРЕШКА СОБОРИ РУСКИ ВОЕН АВИОН

СИРИЈА ПО ГРЕШКА СОБОРИ РУСКИ ВОЕН АВИОН

Руски воен авион со екипаж од 15 луѓе синоќа бил соборен од сириската противвоздушна одбрана, потврди руското министерство за одбрана. Министерството ...
НАД 200 ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА АВИОН НА АЛЖИРСКАТА ВОЈСКА

НАД 200 ЗАГИНАТИ ВО УРИВАЊЕТО НА АВИОН НА АЛЖИРСКАТА ВОЈСКА

Авион на алжирската војска се урнал набргу по полетувањето од воздушната база Буфарик, сместена во близина на главниот град Алжир, и се стравува дека ...
РУСИЈА СЕ ЗАКАНИ ОТКАКО КОАЛИЦИЈАТА НА САД СОБОРИ СИРИСКИ АВИОН

РУСИЈА СЕ ЗАКАНИ ОТКАКО КОАЛИЦИЈАТА НА САД СОБОРИ СИРИСКИ АВИОН

Американски воен авион собори сириски воен авион во провинцијата Рака, потврди САД. Ова е прв пат во војната во Сирија, коалицијата предводена од САД ...
5 / 5 НАПИСИ