Таг: возачи

1 2 10 / 20 НАПИСИ
„ЉУБОВТА ОПРАВДУВА МНОГУ НЕШТА, НО НЕ И ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ“, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ДЕНОТ НА ЉУБОВТА И ВИНОТО

„ЉУБОВТА ОПРАВДУВА МНОГУ НЕШТА, НО НЕ И ЗАГРОЗУВАЊЕ НА БЕЗБЕДНОСТА ВО СООБРАЌАЈОТ“, ВЕЛИ КАМПАЊАТА НА ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ЗА ДЕНОТ НА ЉУБОВТА И ВИНОТО

Тетовската полиција денеска, по повод 14 февруари што се слави како ден на лозарите Св. Трифун и ден на вљубените Св. Валентин, на возачите им делеше ...
АРСОВСКА И ЈСП СЕ ЗАКАНУВААТ СО КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ШТРАЈКОТ НА ВОЗАЧИТЕ

АРСОВСКА И ЈСП СЕ ЗАКАНУВААТ СО КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ ЗА ОРГАНИЗАТОРИТЕ НА ШТРАЈКОТ НА ВОЗАЧИТЕ

Штрајкувачите од ЈСП треба кривично да одговараат, велат и од Кабинетот на градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и од раководството на јавното п ...
ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА НЕ СЕ СМЕТА ЗА ОДГОВОРНА ШТО СКОПЈЕ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА НЕ СЕ СМЕТА ЗА ОДГОВОРНА ШТО СКОПЈЕ МОЖЕ ДА ОСТАНЕ БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ

Градоначалничката Данела Арсовска не смета дека таа и новото раководство на Град Скопје и ЈСП имаат вина и се одговорни за тоа што Скопје може да оста ...
ВОЗАЧИТЕ НА ЈСП НЕМА ДА ВОЗАТ, СКОПЈЕ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ ОТИ УШТЕ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА

ВОЗАЧИТЕ НА ЈСП НЕМА ДА ВОЗАТ, СКОПЈЕ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ ЈАВЕН ПРЕВОЗ ОТИ УШТЕ НЕМААТ ЗЕМЕНО ПЛАТА

Возачите и сервисерите на автобуси од ЈСП „Скопје“ најавија дека Скопје во наредните денови може да остане без јавен превоз доколку не им биде исплате ...
ВОЗАЧИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ГО ОТКАЖАА ПРОТЕСТОТ, СО РАКОВОДСТВОТО ДОГОВОРИЛЕ ОД ЈУНИ ПОГОЛЕМА ПЛАТА ЗА 2.800 ДЕНАРИ

ВОЗАЧИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“ ГО ОТКАЖАА ПРОТЕСТОТ, СО РАКОВОДСТВОТО ДОГОВОРИЛЕ ОД ЈУНИ ПОГОЛЕМА ПЛАТА ЗА 2.800 ДЕНАРИ

Возачите од ЈСП „Скопје“ го откажаа протестот кој го најавија минатата недела поради ниските плати и тешките услови за работа. Како што велат од трите ...
ОД СРЕДА ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ВОЗАЧИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“, ВЕЛАТ ИМААТ МАЛИ ПЛАТИ И ТЕШКИ УСЛОВИ ЗА РАБОТА

ОД СРЕДА ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ ВОЗАЧИТЕ НА ЈСП „СКОПЈЕ“, ВЕЛАТ ИМААТ МАЛИ ПЛАТИ И ТЕШКИ УСЛОВИ ЗА РАБОТА

Возачите од ЈСП „Скопје“ од среда излегуваат на протест пред седиштето на претпријатието. Како што велат од Независниот синдикат на возачи, протестот ...
ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ 17 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ЗА ЕДНА НОЌ ВО ТЕТОВО

ПОЛИЦИЈАТА ФАТИ 17 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ЗА ЕДНА НОЌ ВО ТЕТОВО

Во акциска контрола на СВР Тетово изминатава ноќ биле откриени и санкционирани 17 возачи кои возеле пијани. „Во текот на изминатава ноќ во периодот ...
ВРЕМЕНО СЕ УКИНУВА ЈАВНИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО ТЕТОВО 4 МЕСЕЦИ ОТКАКО БЕШЕ ВОВЕДЕН

ВРЕМЕНО СЕ УКИНУВА ЈАВНИОТ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ ВО ТЕТОВО 4 МЕСЕЦИ ОТКАКО БЕШЕ ВОВЕДЕН

Не поминаа ниту четири месеци откако беше пуштен во употреба јавниот градски превоз во Тетово, а веќе од денес се укинува. Прекинот е од времен каракт ...
ВОЈСКАТА ЌЕ ПОЧНЕ ДА ДОСТАВУВА ГОРИВО НА БЕНЗИНСКИТЕ ПУМПИ ВО БРИТАНИЈА ЗА ДА СЕ НАМАЛАТ РЕДИЦИТЕ

ВОЈСКАТА ЌЕ ПОЧНЕ ДА ДОСТАВУВА ГОРИВО НА БЕНЗИНСКИТЕ ПУМПИ ВО БРИТАНИЈА ЗА ДА СЕ НАМАЛАТ РЕДИЦИТЕ

Персонал на британската армија ќе почне да доставува гориво до бензинските пумпи ширум земјата од понеделник, соопшти британската влада. Речиси 200 ...
ВОЗАЧИ, ПОЖАРНИКАРИ, СУДИИ И ВОСПИТУВАЧКИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19 ОД ПОНЕДЕЛНИК

ВОЗАЧИ, ПОЖАРНИКАРИ, СУДИИ И ВОСПИТУВАЧКИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19 ОД ПОНЕДЕЛНИК

Четири илјади вакцини од пратката од 24.000 дози од „АстраЗенека“ од почетокот на следната недела ќе се употребат за вакцинација на критичната државна ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ