Таг: возачи

1 216 / 16 НАПИСИ
ЛУТИ ПИПЕРЧИЊА ЗА НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ И ПЕШАЦИ СЕ ДЕЛЕА ВО БИТОЛА

ЛУТИ ПИПЕРЧИЊА ЗА НЕСОВЕСНИ ВОЗАЧИ И ПЕШАЦИ СЕ ДЕЛЕА ВО БИТОЛА

Лути пиперчиња за несовесните возачи и пешаци, а брошови за совесните делеа денес во Битола полицајците во придружба на ученички сообраќајни единици. ...
250 ВОЗАЧИ КАЗНЕТИ СИНОЌА ОТИ БИЛЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ, СООПШТИЈА ОД МВР

250 ВОЗАЧИ КАЗНЕТИ СИНОЌА ОТИ БИЛЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ, СООПШТИЈА ОД МВР

Синоќа 248 граѓани во Скопје се казнети бидејќи возеле под дејство на алкохол, соопштија од Министерството за внатрешни работи. СВР Скопје вчера од ...
28 ВОЗАЧИ ОД ЈСП ДАЛЕ ОТКАЗ ЗА ДА ВОЗАТ ВО МАЛТА

28 ВОЗАЧИ ОД ЈСП ДАЛЕ ОТКАЗ ЗА ДА ВОЗАТ ВО МАЛТА

Возачи од ЈСП „Скопје“ деновиве даваат отказ во претпријатието за да одат да возат автобуси во Малта. Досега 10 возачи дале отказ а други 18 најави ...
БЕЗ ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА СЕКОЈ ДЕН ВОЗАТ КАМИОНИ И МИНИБУСИ СО ПАТНИЦИ ВО ТЕТОВО И ГОСТИВАР

БЕЗ ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА СЕКОЈ ДЕН ВОЗАТ КАМИОНИ И МИНИБУСИ СО ПАТНИЦИ ВО ТЕТОВО И ГОСТИВАР

Секторот за внатрешни работи од Тетово во секојдневните превентивни контроли во изминативе 11 месеци открил 2.911 возачи кои возеле без да имаат возач ...
БИТОЛЧАНИ ТРИ ГОДИНИ ПОЛАГААТ ЗА ВОЗАЧИ ВО ПРИЛЕП

БИТОЛЧАНИ ТРИ ГОДИНИ ПОЛАГААТ ЗА ВОЗАЧИ ВО ПРИЛЕП

Цели три години битолчани за возачи полагаат во Прилеп и во Ресен. Кандидатите за возачи се принудени да патуваат во други градови откако во 2013 годи ...
ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЛЕГИТИМИРА ВОЗАЧИТЕ НА КОМБЕТО, ДЕМОНСТРАНТИТЕ ТРЧААТ КОН БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН

ПОЛИЦИЈАТА ГИ ЛЕГИТИМИРА ВОЗАЧИТЕ НА КОМБЕТО, ДЕМОНСТРАНТИТЕ ТРЧААТ КОН БУЛЕВАРОТ КОЧО РАЦИН

Демонстрантите со трчање одат кон булеварот Кочо Рацин каде што полицијата ги легитимира возачите на комбето на Шарената револуција. Се празни простор ...
1 216 / 16 НАПИСИ