Таг: Вухан

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ПРОДАВАЧКА НА ПАЗАРОТ ВО ВУХАН Е ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

ПРОДАВАЧКА НА ПАЗАРОТ ВО ВУХАН Е ПРВИОТ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС, ВЕЛИ АМЕРИКАНСКО ИСТРАЖУВАЊЕ

Првиот познат случај на коронавирус е продавачка на пазарот во кинескиот град Вухан, а не сметководител кој немал никакви врски со пазарот, што ги пок ...
ВУХАН ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ 11 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ ПО СЕДУМ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

ВУХАН ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ 11 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ ПО СЕДУМ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Властите на Вухан, градот од кој почна пандемијата на коронавирусот, ќе ги тестира сите 11 милиони жители откако беа регистрирани неколку позитивни сл ...
КИНЕСКА НОВИНАРКА ШТО ИЗВЕСТУВАЛА ОД ВУХАН КАЗНЕТА СО 4 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА „ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ПРОБЛЕМИ“

КИНЕСКА НОВИНАРКА ШТО ИЗВЕСТУВАЛА ОД ВУХАН КАЗНЕТА СО 4 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА „ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ПРОБЛЕМИ“

Новинарката Џанг Џан, која известуваше за ширењето на коронавирусот во Вухан е осудена на затвор од четири години. Џан е прогласена за виновна за „пре ...
ВУХАН БЕШЕ ГРАД НА ДУХОВИ, А ВИКЕНДОВ ОРГАНИЗИРАШЕ ГОЛЕМ ФЕСТИВАЛ НА ЕЛЕКТРОНСКА МУЗИКА

ВУХАН БЕШЕ ГРАД НА ДУХОВИ, А ВИКЕНДОВ ОРГАНИЗИРАШЕ ГОЛЕМ ФЕСТИВАЛ НА ЕЛЕКТРОНСКА МУЗИКА

Вухан ги остави зад себе страшните денови на епидемија на коронавирусот и карантин и викендов организираше голем фестивал на електронска музика, на ко ...
ВУХАН ТЕСТИРАШЕ 10 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ЗА 19 ДЕНА И ОТКРИ МАЛКУ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

ВУХАН ТЕСТИРАШЕ 10 МИЛИОНИ ЛУЃЕ ЗА 19 ДЕНА И ОТКРИ МАЛКУ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Кинескиот град Вухан, од каде што коронавирусот се прошири низ цел свет, ги тестираше речиси сите свои 10 милиони жители во досега невидена кампања ко ...
ИГОР ЈАКИМОВСКИ ЛАНИ ТРЧАШЕ ВО ВУХАН, А ВИКЕНДОВ ВО БИТОЛА ГО СОБОРИ ЛИЧНИОТ РЕКОРД

ИГОР ЈАКИМОВСКИ ЛАНИ ТРЧАШЕ ВО ВУХАН, А ВИКЕНДОВ ВО БИТОЛА ГО СОБОРИ ЛИЧНИОТ РЕКОРД

Познатиот македонски маратонец Игор Јакимовски, офицер во АРМ, кој минатата година пред пандемијата на коронавирус учествуваше на Воените светски спор ...
ВУХАН ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ 11 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ ПО ПРВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД 8 АПРИЛ

ВУХАН ЌЕ ГИ ТЕСТИРА СИТЕ 11 МИЛИОНИ ЖИТЕЛИ ПО ПРВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС ОД 8 АПРИЛ

Властите на Вухан наредија тестирање на сите 11 милиони жители откако во овој кинески град се појавија први случаи на коронавирус од укинувањето на ка ...
НОВИОТ КОРОНАВИРУС НЕ Е ВЕШТАЧКИ НАПРАВЕН, ВЕЛАТ АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

НОВИОТ КОРОНАВИРУС НЕ Е ВЕШТАЧКИ НАПРАВЕН, ВЕЛАТ АМЕРИКАНСКИТЕ РАЗУЗНАВАЧИ

Американската разузнавачка заедница заклучила дека коронавирусот што ја предизвикува болеста КОВИД-19 не е вештачки направен, ниту генетски модифицира ...
КИНА НАГЛО ЈА ЗГОЛЕМИ БРОЈКАТА НА СМРТНИ СЛУЧАИ ОД КОВИД-19 ЗА 50%

КИНА НАГЛО ЈА ЗГОЛЕМИ БРОЈКАТА НА СМРТНИ СЛУЧАИ ОД КОВИД-19 ЗА 50%

Со недели, бројката починати од КОВИД-19 во Кина стоеше на околу 3.300, а сега нагло порасна за 50%. Вухан, градот од кој коронавирусот се прошири ...
ВУХАН ДЕЛУМНО СЕ ОТВОРИ ПО ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ЦЕЛОСНА ИЗОЛАЦИЈА

ВУХАН ДЕЛУМНО СЕ ОТВОРИ ПО ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ ЦЕЛОСНА ИЗОЛАЦИЈА

Вухан, кинескиот град кој важи за епицентар на глобалната пандемија на коронавирусот, делумно е отворен по два и пол месеци целосна изолација. Голе ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ