Таг: Вухан

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
ВУХАН ПО ТРИ МЕСЕЦИ ИЗЛЕГУВА ОД КАРАНТИН

ВУХАН ПО ТРИ МЕСЕЦИ ИЗЛЕГУВА ОД КАРАНТИН

Карантинот во Вухан, епицентарот на глобалната пандемија на коронавирусот, делумно ќе биде укинат на 8 април, објавија кинеските власти. Денеска се ук ...
ВО КИНА САМО ОСУМ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

ВО КИНА САМО ОСУМ НОВИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Кинескиот град Вухан, кој важи за епицентар на заразата, пријави само пет нови случаи на коронавирус во последните 24 часа, со што бројката е помала о ...
КОРОНАВИРУСОТ НАЈОПАСЕН ЗА СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА, СИМПТОМИТЕ ВО 80% СЛУЧАИ БИЛЕ БЛАГИ, СЕ ВЕЛИ ВО НАЈОБЕМНАТА СТУДИЈА ДОСЕГА

КОРОНАВИРУСОТ НАЈОПАСЕН ЗА СТАРИ И БОЛНИ ЛИЦА, СИМПТОМИТЕ ВО 80% СЛУЧАИ БИЛЕ БЛАГИ, СЕ ВЕЛИ ВО НАЈОБЕМНАТА СТУДИЈА ДОСЕГА

Здравствените власти на Кина ја објавија најобемната студија за коронавирусот КОВИД-19 од почнувањето на заразата пред два месеца, во која се вели дек ...
НОВАТА БОЛНИЦА ВО ВУХАН ГИ ПРИМИ ПРВИТЕ ПАЦИЕНТИ 10 ДЕНА ОТКАКО ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ

НОВАТА БОЛНИЦА ВО ВУХАН ГИ ПРИМИ ПРВИТЕ ПАЦИЕНТИ 10 ДЕНА ОТКАКО ПОЧНА ДА СЕ ГРАДИ

Првите пациенти денеска пристигнаа во новата болница во Вухан, која беше изградена за само десет дена како дел од напорите на Кина за борба против нов ...
МАКЕДОНСКА ДРЖАВЈАНКА ЕВАКУИРАНА ОД ВУХАН, 14 ДЕНА ЌЕ БИДЕ ВО КАРАНТИН ВО ФРАНЦИЈА

МАКЕДОНСКА ДРЖАВЈАНКА ЕВАКУИРАНА ОД ВУХАН, 14 ДЕНА ЌЕ БИДЕ ВО КАРАНТИН ВО ФРАНЦИЈА

Македонска државјанка денеска е евакуирана од кинескиот град Вухан. Од Министерството за надворешни работи соопштија дека транспортот е извршен со пос ...
САД ИМ СОВЕТУВААТ НА СВОИТЕ ЖИТЕЛИ ДА НЕ ПАТУВААТ ВО КИНА ОТКАКО КОРОНАВИРУСОТ УБИ 213 ЛУЃЕ

САД ИМ СОВЕТУВААТ НА СВОИТЕ ЖИТЕЛИ ДА НЕ ПАТУВААТ ВО КИНА ОТКАКО КОРОНАВИРУСОТ УБИ 213 ЛУЃЕ

САД им советуваа на своите граѓани воопшто да не патуваат во Кина откако Светската здравствена организација (СЗО) прогласи глобална вонредна состојба ...
БРОЈКАТА НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ СЕ ИСКАЧИ НА 80, КИНА ГИ ПРОДОЛЖИ НОВОГОДИШНИТЕ ПРАЗНИЦИ ДО НЕДЕЛА

БРОЈКАТА НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУСОТ СЕ ИСКАЧИ НА 80, КИНА ГИ ПРОДОЛЖИ НОВОГОДИШНИТЕ ПРАЗНИЦИ ДО НЕДЕЛА

Бројката на починати од коронавирусот во Кина се искачи на 80, со речиси 3.000 заразени. Во обид да го запрат ширењето на болеста, кој има слични симп ...
КИНЕСКИОТ ГРАД ВУХАН ГРАДИ НОВА БОЛНИЦА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ, ЌЕ БИДЕ ГОТОВА ЗА 10 ДЕНА

КИНЕСКИОТ ГРАД ВУХАН ГРАДИ НОВА БОЛНИЦА ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ, ЌЕ БИДЕ ГОТОВА ЗА 10 ДЕНА

Кинескиот град Вухан, од кој почнал да се шири новиот коронавирус, си постави амбициозна задача да изгради комплетно нова болница за само десет дена. ...
МНР ПРЕПОРАЧУВА ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО ВУХАН ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

МНР ПРЕПОРАЧУВА ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО ВУХАН ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

Министерството за надворешни работи им препорача на македонските граѓани да не патуваат во кинескиот град Вухан и поширокиот регион поради забрзаното ...
КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ ГО БЛОКИРАА ГРАДОТ ВУХАН ОТКАКО 17 ЛУЃЕ ПОЧИНАЛЕ ОД НОВИОТ ВИРУС

КИНЕСКИТЕ ВЛАСТИ ГО БЛОКИРАА ГРАДОТ ВУХАН ОТКАКО 17 ЛУЃЕ ПОЧИНАЛЕ ОД НОВИОТ ВИРУС

Кинеските власти целосно го затворија градот Вухан во обид да го спречат ширењето на новиот смртоносен вирус, кој досега уби 17 луѓе. Суспендирани ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ