Таг: забрана за патувања

МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО АМСТЕРДАМ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ХОЛАНДИЈА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ НЕМА ДА МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО АМСТЕРДАМ ЗА НАТПРЕВАРОТ СО ХОЛАНДИЈА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

Македонските навивачи нема да можат да патуваат во Холандија за да ја бодрат репрезентацијата на Европското првенство бидејќи Македонија сè уште не се ...
ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ВОВЕДУВА ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ ПРЕД ВЕЛИГДЕН ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ПАТУВАЊАТА

ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ВОВЕДУВА ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ ПРЕД ВЕЛИГДЕН ЗА ДА СЕ СПРЕЧАТ ПАТУВАЊАТА

Грчката полиција ќе постави контролни пунктови долж автопатиштата од Атина за да ја спроведе забраната за патувања, која ќе биде засилена за Велигден ...
БРИТАНЦИТЕ ЌЕ СЕ КАЗНУВААТ СО 5.000 ФУНТИ АКО ОДАТ НА ОДМОР ВО СТРАНСТВО

БРИТАНЦИТЕ ЌЕ СЕ КАЗНУВААТ СО 5.000 ФУНТИ АКО ОДАТ НА ОДМОР ВО СТРАНСТВО

Казна од 5.000 фунти ќе добие секој жител на Велика Британија кој ќе патува во странство без добра причина, стои во новиот закон за коронавирус, што п ...
БРИТАНЦИТЕ ДА НЕ ПАТУВААТ ВО СТРАНСТВО, ОТИ ЌЕ ДОНЕСАТ ДРУГИ СОЕВИ НА КОВИД-19, ВЕЛИ ВЛАДИН СОВЕТНИК

БРИТАНЦИТЕ ДА НЕ ПАТУВААТ ВО СТРАНСТВО, ОТИ ЌЕ ДОНЕСАТ ДРУГИ СОЕВИ НА КОВИД-19, ВЕЛИ ВЛАДИН СОВЕТНИК

Летните одмори во странство се исклучително непосакувани, поради ризикот патниците да донесат други соеви на коронавирус назад во Велика Британија, из ...
ФРАНЦИЈА ЈА ОТВОРИ ГРАНИЦАТА СО БРИТАНИЈА И ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ НА ИЛЈАДНИЦИ ЗАГЛАВЕНИ КАМИОНИ

ФРАНЦИЈА ЈА ОТВОРИ ГРАНИЦАТА СО БРИТАНИЈА И ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ НА ИЛЈАДНИЦИ ЗАГЛАВЕНИ КАМИОНИ

Франција и Велика Британија го обновија железничкиот, воздушниот и морскиот сообраќај откако француската влада се согласи да ги олесни рестрикциите за ...
ЗЕМЈИТЕ ОД ЕУ ГИ СОПРЕА ЛЕТОВИТЕ ОД ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗА ДА СПРЕЧАТ ШИРЕЊЕ НА НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

ЗЕМЈИТЕ ОД ЕУ ГИ СОПРЕА ЛЕТОВИТЕ ОД ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ЗА ДА СПРЕЧАТ ШИРЕЊЕ НА НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУС

Сѐ повеќе европски држави ги забранија или планираат да ги забранат сите патувања од и кон Велика Британија откако таму се појави нов сој на коронавир ...
ЕУ И САД ВЕЌЕ ЗБОРУВААТ ЗА САНКЦИИ ЗА ПОЛИТИЧАРИ И БИЗНИСМЕНИ КАКО ПОСЛЕДНА ОПЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

ЕУ И САД ВЕЌЕ ЗБОРУВААТ ЗА САНКЦИИ ЗА ПОЛИТИЧАРИ И БИЗНИСМЕНИ КАКО ПОСЛЕДНА ОПЦИЈА ЗА РЕШАВАЊЕ НА КРИЗАТА

Европската унија и САД веќе дискутираат да воведат санкции за политичари, нивни семејства и бизнисмени блиски до нив како последна опција да ја извлеч ...
7 / 7 НАПИСИ