Таг: задолжување

1 2 3 434 / 34 НАПИСИ
КАМАТАТА ЗА ЕВРООБВРЗНИЦАТА ЌЕ БИДЕ 5 ПРОЦЕНТИ, РОК НА ДОСПЕВАЊЕ СЕДУМ ГОДИНИ

КАМАТАТА ЗА ЕВРООБВРЗНИЦАТА ЌЕ БИДЕ 5 ПРОЦЕНТИ, РОК НА ДОСПЕВАЊЕ СЕДУМ ГОДИНИ

Македонија ја понуди еврообврзницата на светските берзи, а каматата за неа ќе изнесува 5 проценти, објави агенцијата Ројтерс. Еврообврзницата е со ...
ВЕЧЕРВА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО ОД 650 МИЛИОНИ ЕВРА

ВЕЧЕРВА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО ОД 650 МИЛИОНИ ЕВРА

Со паролата „Нема правда кога јавниот долг вртоглаво расте“, вечерва во 19 часот пред седиштето на Специјалното јавно обвинителство во Скопје ќе има н ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ПРОТЕСТ В ПОНЕДЕЛНИК ПРОТИВ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ПРОТЕСТ В ПОНЕДЕЛНИК ПРОТИВ ЗАДОЛЖУВАЊЕТО

Шарената револуција закажа нов протест в понеделник во Скопје, традиционално од седум часот навечер пред седиштето на Специјалното јавно обвинителство ...

КЛАП 650 МИЛИОНИ

1 Амбасадорот на САД Џес Бејли соопшти дека за последните 15 години, од американскиот буџет се потрошиле 55 милиони долари за реформи на судството и п ...
1 2 3 434 / 34 НАПИСИ