Таг: закани

1 2 3 437 / 37 НАПИСИ
ЗАКАНАТА СО ОГАН И БЕС НЕ БЕШЕ ДОВОЛНО ЖЕСТОКА, ТРАМП СО НОВО ПРЕДУПРЕУВАЊЕ ЗА СЕВЕРНА КОРЕЈА

ЗАКАНАТА СО ОГАН И БЕС НЕ БЕШЕ ДОВОЛНО ЖЕСТОКА, ТРАМП СО НОВО ПРЕДУПРЕУВАЊЕ ЗА СЕВЕРНА КОРЕЈА

Доналд Трамп испрати уште едно провокативно предупредување до Северна Кореја, сугерирајќи дека неговата закана да истури „оган и бес“ на земјата „не б ...
СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОКАЖА НОВИ РАКЕТИ И ОРУЖЈЕ НА ПАРАДА

СЕВЕРНА КОРЕЈА ПОКАЖА НОВИ РАКЕТИ И ОРУЖЈЕ НА ПАРАДА

Северна Кореја претстави нов вид интерконтинентални балистички ракети со голем дострел кои се лансираат од подморница,вчера на прославата по повод 105 ...
ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ОД МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ НУХИУ ЗА НАЧАЛНИКОТ НА СВР ОХРИД КОЈ МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА СЈО

ДИСЦИПЛИНСКА ПОСТАПКА ОД МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ НУХИУ ЗА НАЧАЛНИКОТ НА СВР ОХРИД КОЈ МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА СЈО

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу покренал дисциплинска постапка со која истражува и елементи за кривично дело против началникот на СВР Охрид ...
ВМРО-ДПМНЕ БАРА ЕУ ДА КАЖЕ КОЈ ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА АМБАСАДОРИТЕ

ВМРО-ДПМНЕ БАРА ЕУ ДА КАЖЕ КОЈ ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА АМБАСАДОРИТЕ

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска од Европската комисија побара да допрецизира и да појасни кој и како им се заканувал на меѓународните претставници во ...
ВО ИРИ ЗАГРИЖЕНИ ОД МОЖНО КУПУВАЊЕ ГЛАСОВИ И ЗАПЛАШУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

ВО ИРИ ЗАГРИЖЕНИ ОД МОЖНО КУПУВАЊЕ ГЛАСОВИ И ЗАПЛАШУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ

Загрижени сме дека вработените во државните институции се соочуваат со наводни закани дека ќе бидат отпуштени од работа ако не гласаат на изборите, ве ...
НЀ БРКААТ ОД РАБОТА ЗА ДА ГО ЗАДУШАТ ШТРАЈКОТ, ОБВИНУВААТ РАБОТНИЦИТЕ ОД КУМАНОВСКИ „СТИЛ КОН“

НЀ БРКААТ ОД РАБОТА ЗА ДА ГО ЗАДУШАТ ШТРАЈКОТ, ОБВИНУВААТ РАБОТНИЦИТЕ ОД КУМАНОВСКИ „СТИЛ КОН“

Со закани и бркање од работа, раководството на фабриката за челични конструкции „Стил Кон“ во Куманово ги тера вработените да го прекинат штрајкот што ...
ПЕТКА ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД УСТАВЕН СУД

ПЕТКА ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД УСТАВЕН СУД

Шарената револуција продолжи со одбројувањето и со долближувањето до Уставниот суд. Вчера одбројуваа на мостот „Око“, а денес на плочникот пред влезот ...
1 2 3 437 / 37 НАПИСИ