Таг: замрзна

ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА МАРЖАТА ЗА УРДА, СИРЕЊЕ, КАШКАВАЛ, КИСЕЛО МЛЕКО, ПАВЛАКА И ЈОГУРТ НА МАКСИМУМ 10 ПРОЦЕНТИ

ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА МАРЖАТА ЗА УРДА, СИРЕЊЕ, КАШКАВАЛ, КИСЕЛО МЛЕКО, ПАВЛАКА И ЈОГУРТ НА МАКСИМУМ 10 ПРОЦЕНТИ

Владата ја замрзна маржата и за млечните производи урда, кравјо бело и мешано бело сирење, кашкавал, кисело млеко и павлака и јогурт, за коишто се огр ...
ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА МАРЖАТА НА ПЕЛЕТИ И ОГРЕВНО ДРВО НА 10 ОТСТО

ВЛАДАТА ЈА ЗАМРЗНА МАРЖАТА НА ПЕЛЕТИ И ОГРЕВНО ДРВО НА 10 ОТСТО

Највисоката трговска маржа за огревно дрво од даб и од бука и пелети за огрев за сите трговци се утврдува во висина најмногу до 10%, одлучи денеска Вл ...
НА ФИНСКИОТ КРОС-КАНТРИ СКИЈАЧ ЛИНДХОЛМ МУ ЗАМРЗНА ПЕНИСОТ НА ОЛИМПИСКАТА ТРКА НА 50 КМ

НА ФИНСКИОТ КРОС-КАНТРИ СКИЈАЧ ЛИНДХОЛМ МУ ЗАМРЗНА ПЕНИСОТ НА ОЛИМПИСКАТА ТРКА НА 50 КМ

Трката во крос-кантри скијање на 50 километри на Олимпијадата во Пекинг беше скратена на 30 километри, но тоа не помогна многу на Финецот Реми Линдхол ...
ВО БИТОЛА УТРОВО -22 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ, НЕМА ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ

ВО БИТОЛА УТРОВО -22 СТЕПЕНИ ЦЕЛЗИУСОВИ, НЕМА ПОГОЛЕМИ ШТЕТИ

Со измерени минус 22 степени Целзиусови, Битола утрово беше најстуден град во земјава. Постудено беше дури и од планинските места како Берово, Маврово ...
4 / 4 НАПИСИ