Таг: затвор

1 14 15 16153 / 153 НАПИСИ
ПОЧИНАТИОТ ЗАТВОРЕНИК НА ОБДУКЦИЈА, СЕ ИСПИТУВА КАКО ГО ТРЕТИРАЛА ЗАТВОРСКАТА АМБУЛАНТА

ПОЧИНАТИОТ ЗАТВОРЕНИК НА ОБДУКЦИЈА, СЕ ИСПИТУВА КАКО ГО ТРЕТИРАЛА ЗАТВОРСКАТА АМБУЛАНТА

Телото на 46-годишниот затвореник Златко Шеќероски од Радожда, кој почина завчераноќ во затворот Идризово, е веќе предадено на обдукција во Институтот ...
ДАДИЛКА ОД МАКЕДОНИЈА ОСУДЕНА НА 5 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО ЛОНДОН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛА 130 ПАТИ ДА ГО НАМЕСТИ БИВШИОТ

ДАДИЛКА ОД МАКЕДОНИЈА ОСУДЕНА НА 5 ГОДИНИ ЗАТВОР ВО ЛОНДОН ОТКАКО СЕ ОБИДЕЛА 130 ПАТИ ДА ГО НАМЕСТИ БИВШИОТ

Дадилка од Македонија е осудена на  пет години затвор во Британија откако се обидела повеќе од 130 пати да го намести бившиот за измислени криминални ...
НАД 2.500 ЗАТВОРЕНИЦИ ВО ИДРИЗОВО ОСТАВЕНИ БЕЗ ЛЕКАР

НАД 2.500 ЗАТВОРЕНИЦИ ВО ИДРИЗОВО ОСТАВЕНИ БЕЗ ЛЕКАР

Пренатрупаниот затвор Идризово, кој последнава година брои меѓу 2.300 и 2.600 затвореници, оставен е без лекар, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Единствената ...
1 14 15 16153 / 153 НАПИСИ