Таг: затворска казна

1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ
ШЕСТ ГОДИНИ Е НА СЛОБОДА СРПСКИОТ ТУРИСТ КОЈ СВИРЕПО УБИ 26-ГОДИШЕН ОХРИЃАНЕЦ, МАЈКАТА НА УБИЕНИОТ ДИМИТАР БАРА ПРАВДА

ШЕСТ ГОДИНИ Е НА СЛОБОДА СРПСКИОТ ТУРИСТ КОЈ СВИРЕПО УБИ 26-ГОДИШЕН ОХРИЃАНЕЦ, МАЈКАТА НА УБИЕНИОТ ДИМИТАР БАРА ПРАВДА

По шест години и два месеца, сè уште нема ни трага ни глас од убиецот на 26-годишниот Димитар Матилоски од Охрид, кој беше до смрт претепан за време н ...
СО ПРОТЕСТЕН МАРШ СЕ ПОБАРА ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА БИТОЛСКИОТ ПОЛИЦАЕЦ ОСУДЕН НА ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ПОРАДИ ИНЦИДЕНТ СО РОМ

СО ПРОТЕСТЕН МАРШ СЕ ПОБАРА ОСЛОБОДИТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА БИТОЛСКИОТ ПОЛИЦАЕЦ ОСУДЕН НА ЕДНА ГОДИНА ЗАТВОР ПОРАДИ ИНЦИДЕНТ СО РОМ

Ослободителна пресуда за полицаецот Гоце Петковски од СВР-Битола денес побараа полицискиот синдикат и граѓанската иницијатива за поддршка на полициски ...
ПОТВРДЕНА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ ЗА РАЧНО ДЕЛЕЊЕ ПРЕДМЕТИ, НО Е НАМАЛЕНА НА 2,5 ГОДИНИ

ПОТВРДЕНА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА ЗА ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ ЗА РАЧНО ДЕЛЕЊЕ ПРЕДМЕТИ, НО Е НАМАЛЕНА НА 2,5 ГОДИНИ

Апелациониот суд Скопје ја потврди затворската казна за поранешниот претседател на Основниот кривичен суд Скопје Владимир Панчевски, а ја преиначи неј ...
ИЗРЕЧЕНА ПРВАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УПАДОТ ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС НА 6 ЈАНУАРИ, СЕ ОЧЕКУВААТ УШТЕ СТОТИЦИ

ИЗРЕЧЕНА ПРВАТА ЗАТВОРСКА КАЗНА ЗА УПАДОТ ВО АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС НА 6 ЈАНУАРИ, СЕ ОЧЕКУВААТ УШТЕ СТОТИЦИ

Маж од Флорида е првото лице кое доби затворска казна за упадот во американскиот Конгрес на 6 јануари. Триесет и осумгодишниот Пол Олард Хоџкинс е осу ...
СУДИИТЕ ГИ ШТИТАТ ОБВИНЕТИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВРАЌАЈЌИ ГИ СУДЕЊАТА НА ПОЧЕТОК И ПО ТРИПАТИ, А ПАК ГИ ПРЕПОЛНИЈА ЗАТВОРИТЕ СО ОБИЧНИ ЛУЃЕ

СУДИИТЕ ГИ ШТИТАТ ОБВИНЕТИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ВРАЌАЈЌИ ГИ СУДЕЊАТА НА ПОЧЕТОК И ПО ТРИПАТИ, А ПАК ГИ ПРЕПОЛНИЈА ЗАТВОРИТЕ СО ОБИЧНИ ЛУЃЕ

За неполни две години од амнестијата на осудени лица за полесни дела, со која се подиспразнија натрупаните затвори, тие повторно се преполнија. Секојд ...
УШТЕ ТРИ ПРЕСУДИ ЗА ИЗДАВАЊЕТО ПАСОШИ НА МЕЃУНАРОДНИ КРИМИНАЛЦИ, ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБВИНЕТИОТ ФАРУК БАКИ

УШТЕ ТРИ ПРЕСУДИ ЗА ИЗДАВАЊЕТО ПАСОШИ НА МЕЃУНАРОДНИ КРИМИНАЛЦИ, ТРИ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБВИНЕТИОТ ФАРУК БАКИ

Во Основниот кривичен суд денеска беа изречени уште три пресуди во предметот „Двојник“ за издавање пасоши на меѓународни криминалци, објави државната ...
БИВШИТЕ КАТАЛОНСКИ ЛИДЕРИ ДОБИЈА ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ОД 9 ДО 13 ГОДИНИ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ ОД 2017

БИВШИТЕ КАТАЛОНСКИ ЛИДЕРИ ДОБИЈА ЗАТВОРСКИ КАЗНИ ОД 9 ДО 13 ГОДИНИ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ ОД 2017

Врховниот суд на Шпанија осуди деветмина каталонски сепаратистички лидери на затворски казни од девет до 13 години поради нивната улога во референдумо ...
ЈАНЕВА БАРАШЕ ДА ЗАПРАТ „ИМПЕРИЈА“ И „ПОШТЕНСКА БАНКА“ БЕЗ ЗАТВОРСКИ КАЗНИ, СО ВРАЌАЊЕ ПАРИ НА ДРЖАВАТА, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛКАТА СТЕФАНОВА

ЈАНЕВА БАРАШЕ ДА ЗАПРАТ „ИМПЕРИЈА“ И „ПОШТЕНСКА БАНКА“ БЕЗ ЗАТВОРСКИ КАЗНИ, СО ВРАЌАЊЕ ПАРИ НА ДРЖАВАТА, ТВРДИ ОБВИНИТЕЛКАТА СТЕФАНОВА

Обвинителката од Лиле Стефанова во изјава објавена на сајтот на Специјалното обвинителство тврди дека во април Јанева побарала запирање на истрагата з ...
КОЧАН ПОДНЕЛ УШТЕ ЕДНО БАРАЊЕ ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, СУДОТ ЌЕ ЈА ПРОВЕРУВА ЛЕКАРСКАТА ДОКУМЕНТАЦИЈА

КОЧАН ПОДНЕЛ УШТЕ ЕДНО БАРАЊЕ ЗА ОДЛОЖУВАЊЕ НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, СУДОТ ЌЕ ЈА ПРОВЕРУВА ЛЕКАРСКАТА ДОКУМЕНТАЦИЈА

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан поднел ново, трето барање за одложување на издржувањето на затворската казна од 4 години и 8 месеци за предметот на СЈО ...
НЕКА СИ ДОЈДЕ ГРУЕВСКИ ДА Ѝ ПОМОГНЕ НА ДРЖАВАТА СО РЕАЛИЗАЦИЈА НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БИТОЛА

НЕКА СИ ДОЈДЕ ГРУЕВСКИ ДА Ѝ ПОМОГНЕ НА ДРЖАВАТА СО РЕАЛИЗАЦИЈА НА ЗАТВОРСКАТА КАЗНА, РЕЧЕ ЗАЕВ ВО БИТОЛА

„Ух, убаво е да дојде. Нека дојде, треба помош во државата. Помош е и кога ќе си ја реализирате казната“, рече премиерот Зоран Заев од Битола, запраша ...
1 2 3 4 10 / 40 НАПИСИ