Таг: земјотрес

1 22 23 24233 / 233 НАПИСИ
СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС ВО ЦЕНТРАЛНА ИТАЛИЈА, НАЈМАЛКУ 10 ЗАГИНАТИ

Земјотес со јачина од 6,2 степени ја погоди централна Италија и најмалку 14 лица се загинати и многумина заробени под урнатините, соопштија официјални ...
И СО ВИСТИНСКИ КУРШУМИ НЕ МОЖЕТЕ ДА ЈА УБИЕТЕ РЕВОЛУЦИЈАТА, ПОРАЧАА ШАРЕНИТЕ

И СО ВИСТИНСКИ КУРШУМИ НЕ МОЖЕТЕ ДА ЈА УБИЕТЕ РЕВОЛУЦИЈАТА, ПОРАЧАА ШАРЕНИТЕ

Антивладините демонстранти пред Собрание во хор пееја „Затвор не ти бега Никола“, слоган со кој го завршија вечерашниот протест. „Соборци, се гледа ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОЧНА СО ДВА ЗЕМЈОТРЕСИ ОД 4,8 СТЕПЕНИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПОЧНА СО ДВА ЗЕМЈОТРЕСИ ОД 4,8 СТЕПЕНИ

Протестот во Скопје почна со два земјотреси од 4,8 степаени по Рихтер. Според глобалната мапа на земјотреси во светот, епицентарот бил околу Охрид, но ...
1 22 23 24233 / 233 НАПИСИ