Таг: „Жан Моне“

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ЕВЕ ГО КАЈ Е ОКТОМВРИ, РЕЧЕ ЕВРОПРАТЕНИКОТ ЕДУАРД КУКАН ЗА ДАТУМОТ ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

ЕВЕ ГО КАЈ Е ОКТОМВРИ, РЕЧЕ ЕВРОПРАТЕНИКОТ ЕДУАРД КУКАН ЗА ДАТУМОТ ЗА ПОЧЕТОК НА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

Германскиот европратеник Кнут Флекенштајн по завршувањето на новата рунда покровителство во меѓупартиските дијалози при иницијативата Жан Моне, рече д ...
МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ЌЕ ГО КАЖЕ СТАВОТ ЗА ПРЕДЛОГОТ „РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА“

МИЦКОСКИ НА ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ЌЕ ГО КАЖЕ СТАВОТ ЗА ПРЕДЛОГОТ „РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски рече дека ќе ја почека лидерската средба, па после ќе се изјасни за името за кое премиерот Зоран Заев изјави ...
ЗАЕВ УТРЕ ПО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ ЌЕ КАЖЕ ШТО РАЗГОВАРАЛ СО ЦИПРАС

ЗАЕВ УТРЕ ПО ЛИДЕРСКАТА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ ЌЕ КАЖЕ ШТО РАЗГОВАРАЛ СО ЦИПРАС

Премиерот Зоран Заев на утрешната лидерска средба ќе ги информира лидерите на политичките партии за што разговарале со грчкиот премиер Алексис Ципрас ...
И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЗА  ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, СПОРЕН Е САМО ЦЕНЗУСОТ, ВЕЛАТ СОБРАНИСКИ ИЗВОРИ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК

И СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА, СПОРЕН Е САМО ЦЕНЗУСОТ, ВЕЛАТ СОБРАНИСКИ ИЗВОРИ ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК

Од 17 до 19 мај пратеници од власта и од опозицијата во процесот „Жан Моне“, во Охрид ќе дебатираат за донесување на реформските закони кои Европската ...
СОБРАНИЕТО МОРА ДА БИДЕ САМОСТОЈНО, ДУРИ И ЧАШИТЕ СЕ ВО СОПСТВЕНОСТ НА ВЛАДАТА, РЕЧЕ СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ

СОБРАНИЕТО МОРА ДА БИДЕ САМОСТОЈНО, ДУРИ И ЧАШИТЕ СЕ ВО СОПСТВЕНОСТ НА ВЛАДАТА, РЕЧЕ СПИКЕРОТ ЏАФЕРИ

Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека за да биде Собранието самостојно, како што стои во Уставот, мора да се оддели финансирањето од Влад ...
СРЕДБАТА НА ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ВО ПАРИЗ ОДЛОЖЕНА ЗА МАРТ, ДА НЕ НАШТЕТИ НА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО

СРЕДБАТА НА ВЛАСТА И ОПОЗИЦИЈАТА ВО ПАРИЗ ОДЛОЖЕНА ЗА МАРТ, ДА НЕ НАШТЕТИ НА ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО

Одложени се средбите меѓу претставници на парламентарните партии кои требаа да се одржат во рамките на процесот „Жан Моне“ во близина на Париз на 25 и ...
НАГРАДАТА НА ЕУ „ЖАН МОНЕ“ ЗА ФОТОРЕПОРТЕРОТ НА САКАМДАКАЖАМ.МК ЃОРЃИ ЛИЧОВСКИ

НАГРАДАТА НА ЕУ „ЖАН МОНЕ“ ЗА ФОТОРЕПОРТЕРОТ НА САКАМДАКАЖАМ.МК ЃОРЃИ ЛИЧОВСКИ

Фоторепортерот на САКАМДАКАЖАМ.МК Ѓорѓи Личовски ја освои наградата на ЕУ „Жан Моне“ за 2017 за најдобра фотографија, за снимката на рибарите на Дојра ...
АКО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ НЕ НАЈДАТ НАЧИН ДА РАБОТАТ ЗАЕДНО, КАКВО БИ БИЛО МЕСТОТО НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОПА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ТИМОНИЕ

АКО МАКЕДОНСКИТЕ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ НЕ НАЈДАТ НАЧИН ДА РАБОТАТ ЗАЕДНО, КАКВО БИ БИЛО МЕСТОТО НА МАКЕДОНИЈА ВО ЕВРОПА, РЕЧЕ АМБАСАДОРОТ ТИМОНИЕ

„Доколку македонските политички партии не најдат начин да работат заедно, можеме да се запрашаме какво би било местото на Македонија во Европа", изјав ...
ЖАН МОНЕ

ЖАН МОНЕ

1 Кој ли ќе оди во куќата на Жан Моне во близината на Париз на разговори за помирување помеѓу власта и опозицијата во македонското Собрание? Според ид ...
27 АПРИЛ НЕМА ДА СЕ РЕШАВА ВО ПАРИЗ, ТОА ТРЕБА ДА СЕ ЗАТВОРИ ТУКА ВО СОБРАНИЕТО, РЕЧE ВАЈГЛ

27 АПРИЛ НЕМА ДА СЕ РЕШАВА ВО ПАРИЗ, ТОА ТРЕБА ДА СЕ ЗАТВОРИ ТУКА ВО СОБРАНИЕТО, РЕЧE ВАЈГЛ

Неформалниот дијалог во Париз не е замена за договорот од Пржино или менување на договорот за реформи од Рајнхард Прибе, туку давање нови димензии на ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ