Таг: Жозе Мурињо

1 213 / 13 НАПИСИ
РЕАЛ МАДРИД СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, ЗИДАН ПРОТИВ МУРИЊО ВО СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ

РЕАЛ МАДРИД СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, ЗИДАН ПРОТИВ МУРИЊО ВО СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ

Реал Мадрид по рекорден 12. пат стана европски шампион со победата од 4:1 против Јувентус во финалето на Лигата на шампиони во Кардиф. Кристијано Рона ...
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ЗАБОРАВИ ДА ПОБЕДУВА СО МУРИЊО, ПОРТУГАЛЕЦОТ СЕ ЖАЛИ НА ДВОЈНИ СТАНДАРДИ

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ЗАБОРАВИ ДА ПОБЕДУВА СО МУРИЊО, ПОРТУГАЛЕЦОТ СЕ ЖАЛИ НА ДВОЈНИ СТАНДАРДИ

Eдно време не постоеше подобар тим од Манчестер Јунајтед за постигнување толку потребни голови во финишот од фудбалските натпревари. Со Жозе Мурињо се ...
МУРИЊО ГО ПРОСЛАВИ ТРИУМФОТ НА ПОРТУГАЛИЈА ВО ПИЖАМИ

МУРИЊО ГО ПРОСЛАВИ ТРИУМФОТ НА ПОРТУГАЛИЈА ВО ПИЖАМИ

Жозе Мурињо ја прослави победата на португалската фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство во Франција по пижами во хотелот „Лоури ...
1 213 / 13 НАПИСИ