Таг: Зијадин Села

1 2 3 4 5 6 10 40 / 92 НАПИСИ
НА СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА ПРИКАЖАНА И ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД КАМЕРА НА СИТЕЛ

НА СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕТЕПАНИОТ СЕЛА ПРИКАЖАНА И ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД КАМЕРА НА СИТЕЛ

На првпат објавена видео снимка од камера на ТВ Сител, Александар Кирацовски, Благоја Бочварски, Петре Шилегов, Максим Димитриевски, Љупчо Николовски, ...
СНИМКИ ОД ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА ПРВПАТ ПУШТЕНИ ВО ЈАВНОСТ

СНИМКИ ОД ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА ПРВПАТ ПУШТЕНИ ВО ЈАВНОСТ

Судијката Славица Андреева на денешното рочиште за обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април лани во Собранието, ги пушти снимките од собраниската ...
ПРЕКИНАТО СУДЕЊЕТО ЗА СЕЛА, МУ СЕ СЛОШИ НА ОБВИНЕТ

ПРЕКИНАТО СУДЕЊЕТО ЗА СЕЛА, МУ СЕ СЛОШИ НА ОБВИНЕТ

Судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села на 27 април минатата година во Собранието беше прекинато откако му се слоши на еден од обвине ...
ОБВИНЕТИОТ АЦО ТОШТА ПОМОГНА ДА СЕ ИЗНЕСЕ СЕЛА ОД СОБРАНИЕТО, СВЕДОЧЕШЕ БИВШИОТ ПРАТЕНИК АЛЕКСАНДАР СТОЈКОСКИ

ОБВИНЕТИОТ АЦО ТОШТА ПОМОГНА ДА СЕ ИЗНЕСЕ СЕЛА ОД СОБРАНИЕТО, СВЕДОЧЕШЕ БИВШИОТ ПРАТЕНИК АЛЕКСАНДАР СТОЈКОСКИ

Го видов Зијадин Села како лежи пред скалите кај клубот на пратеници во Собранието, а луѓето како стампедо поминуваа по него, сведочеше Александар Сто ...
БЕВ СКОНЦЕНТИРАН НА СЕЛА, НЕ ГИ ВИДОВ ТЕПАЧИТЕ, ВЕЛИ СВЕДОКОТ ЈАНАКИЕВ ОД МВР

БЕВ СКОНЦЕНТИРАН НА СЕЛА, НЕ ГИ ВИДОВ ТЕПАЧИТЕ, ВЕЛИ СВЕДОКОТ ЈАНАКИЕВ ОД МВР

Пратеникот Зијадин Села го удирале и газеле по телото и главата голем број лица од толпата, сведочеше денес во Основниот суд Скопје 1 Игор Јанакиев, в ...
ЗЕКИРИ ПОСОЧИ ДВАЈЦА ОД ОБВИНЕТИТЕ ДЕКА ГО ИЗНЕЛЕ СЕЛА ОД СОБРАНИСКИОТ ПРЕС-ЦЕНТАР

ЗЕКИРИ ПОСОЧИ ДВАЈЦА ОД ОБВИНЕТИТЕ ДЕКА ГО ИЗНЕЛЕ СЕЛА ОД СОБРАНИСКИОТ ПРЕС-ЦЕНТАР

Пратеникот Мухамед Зекири го посочи обвинетиот Александар Јаневски како лице кое го изнело Зијадин Села од прес-центарот на судењето за обид за убиств ...
ВЛАТКО ЃОРЧЕВ НИ ПОМОГНА ДА ГО ИЗВЛЕЧЕМЕ СЕЛА, СВЕДОЧЕШЕ ЧЛЕНОТ НА СОБРАНИСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ АЉИФИ

ВЛАТКО ЃОРЧЕВ НИ ПОМОГНА ДА ГО ИЗВЛЕЧЕМЕ СЕЛА, СВЕДОЧЕШЕ ЧЛЕНОТ НА СОБРАНИСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ АЉИФИ

Толпата која влезе во прес-центарот во Собранието бараше шиптарска крв, а имињата на Зоран Заев, Зијадин Села и на Талат Џафери ги слушав дека треба д ...
НАЈАГРЕСИВНИОТ ТЕПАЧ НЕ Е МЕЃУ ОБВИНЕТИТЕ, СВЕДОЧЕШЕ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

НАЈАГРЕСИВНИОТ ТЕПАЧ НЕ Е МЕЃУ ОБВИНЕТИТЕ, СВЕДОЧЕШЕ МИНИСТЕРОТ МАНЧЕВСКИ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

За разлика од собранискиот спикер Талат Џафери, министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски имаше појасна слика за насилств ...
ЏАФЕРИ ПРЕПОЗНА ПЕТМИНА ОД ОБВИНЕТИТЕ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

ЏАФЕРИ ПРЕПОЗНА ПЕТМИНА ОД ОБВИНЕТИТЕ ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

Претседателот на Собранието Талат Џафери, како сведок за обидот за убиство на Зијадин Села во парламентот на 27 април лани, препозна пет од 10-те обви ...
СО СЕЛА ЗАВРШИВМЕ, СЕГА СТЕ ВИЕ НА РЕД, СВЕДОЧЕШЕ ЏАФЕРИ ШТО ЗБОРУВАЛЕ НАПАЃАЧИТЕ НА 27 АПРИЛ

СО СЕЛА ЗАВРШИВМЕ, СЕГА СТЕ ВИЕ НА РЕД, СВЕДОЧЕШЕ ЏАФЕРИ ШТО ЗБОРУВАЛЕ НАПАЃАЧИТЕ НА 27 АПРИЛ

Претседателот на Собранието Талат Џафери сведочеше денеска во Основниот суд Скопје 1 за обидот за обиство на Зијадин Села на 27 април лани во парламен ...
1 2 3 4 5 6 10 40 / 92 НАПИСИ