Таг: Зијадин Села

1 3 4 5 6 7 10 50 / 92 НАПИСИ
МУХИЌ, ГАШИ И СЕЛА ВЕЛАТ ДЕКА ГЛАСАЛЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ, БАРААТ ДА СЕ ОБЈАВАТ СНИМКИ ОД ГЛАСАЊЕТО

МУХИЌ, ГАШИ И СЕЛА ВЕЛАТ ДЕКА ГЛАСАЛЕ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ, БАРААТ ДА СЕ ОБЈАВАТ СНИМКИ ОД ГЛАСАЊЕТО

Независниот пратеник од владејачката коалиција Ферид Мухиќ кажа дека вчера гласал „за“ за Законот за употреба на јазиците, обраќајќи се процедурално н ...
ПОСЛЕДНО ШТО СЕ СЕЌАВАМ БЕШЕ КАКО ПАДНАВ ЗАШЕМЕТЕН НА КОЛЕНА, КОГА ПОЧНАА УДАРИТЕ ПО ГЛАВАТА, СВЕДОЧЕШЕ  СЕЛА ЗА 27 АПРИЛ

ПОСЛЕДНО ШТО СЕ СЕЌАВАМ БЕШЕ КАКО ПАДНАВ ЗАШЕМЕТЕН НА КОЛЕНА, КОГА ПОЧНАА УДАРИТЕ ПО ГЛАВАТА, СВЕДОЧЕШЕ  СЕЛА ЗА 27 АПРИЛ

Првиот удар од кој се зашеметил и од кој Зијадин Села се однесувал дезориентирано во собраниската прес сала на 27 април кога влезе насилничката толпа, ...
СЕЛА ДОЈДЕ ВО СУДОТ ДА СВЕДОЧИ ЗА ОБИДОТ ЗА НЕГОВО УБИСТВО НА 27 АПРИЛ

СЕЛА ДОЈДЕ ВО СУДОТ ДА СВЕДОЧИ ЗА ОБИДОТ ЗА НЕГОВО УБИСТВО НА 27 АПРИЛ

Лидерот на Алијанса за Албанците Зијадин Села дојде во Основниот суд Скопје 1 како сведок и оштетен, на судењето за обид за убиство врз него на 27 апр ...
ПРЕСВРТ НА СУДЕЊЕТО ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА, СВЕДОКОТ ЈА СМЕНИ ИЗЈАВАТА ОД ИСТРАГАТА

ПРЕСВРТ НА СУДЕЊЕТО ЗА ОБИД ЗА УБИСТВО НА ЗИЈАДИН СЕЛА, СВЕДОКОТ ЈА СМЕНИ ИЗЈАВАТА ОД ИСТРАГАТА

Сведок на Oбвинителството за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села на 27 април лани, не се сеќаваше што се случувало во негово присуство за вре ...
СЕЛА БАРА 500.000 ЕВРА ОШТЕТА ОД ОБВИНЕТИТЕ ОТИ ТОЛКУ ЧИНЕЛО ЛЕКУВАЊЕТО ВО СТРАНСТВО

СЕЛА БАРА 500.000 ЕВРА ОШТЕТА ОД ОБВИНЕТИТЕ ОТИ ТОЛКУ ЧИНЕЛО ЛЕКУВАЊЕТО ВО СТРАНСТВО

Откако на минатото судско рочиште отфрлија вина за тешко повредување и обид за убиство на пратеникот Зијадин Села во Собранието, десеттемина обвинети ...
СЕЛА НЕ Е УБИЕН САМО ЗАТОА ШТО ТЕПАЧИТЕ МИСЛЕЛЕ ДЕКА Е МРТОВ, КАЖА ОБВИНИТЕЛОТ НА ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

СЕЛА НЕ Е УБИЕН САМО ЗАТОА ШТО ТЕПАЧИТЕ МИСЛЕЛЕ ДЕКА Е МРТОВ, КАЖА ОБВИНИТЕЛОТ НА ПОЧЕТОКОТ НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Единствената причина поради која пратеникот Зијадин Села не е убиен е тоа што не давал знаци на живот, па сите мислеле дека е мртов, кажа јавниот обви ...
ОД ПРИТВОР ДОНЕСЕНИ ТЕПАЧИТЕ НА ЗИЈАДИН СЕЛА, ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ОД ПРИТВОР ДОНЕСЕНИ ТЕПАЧИТЕ НА ЗИЈАДИН СЕЛА, ПОЧНА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Со големо присуство на јавноста и бројни обвинети и сведоци, во Основниот суд Скопје 1 почна судењето за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села ...
ДИРЕКТОРОТ НА ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

ДИРЕКТОРОТ НА ЗАТВОРОТ „ИДРИЗОВО“ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Директорот на затворот „Идризово“ Керим Мамути во моментов си поднел оставка на функцијата, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК. Заменик директорот ќе го води зат ...
ЗА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ РАЗГОВАРАВМЕ СО МИЦКОВСКИ, ТОА НЕ Е НАША НАДЛЕЖНОСТ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ

ЗА УКИНУВАЊЕ НА ПРИТВОРОТ НА ПРАТЕНИЦИТЕ НЕ РАЗГОВАРАВМЕ СО МИЦКОВСКИ, ТОА НЕ Е НАША НАДЛЕЖНОСТ, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев очекува пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да се вратат во Собранието, и покрај барањето на опозициската партија да бидат ослободени од пр ...
ОЧЕКУВАМ СЕЛА ДА ГО ПРИФАТИ ВИЦЕПРЕМИЕРСКОТО МЕСТО ЗА РЕФОРМИ, КАЖА ЗАЕВ

ОЧЕКУВАМ СЕЛА ДА ГО ПРИФАТИ ВИЦЕПРЕМИЕРСКОТО МЕСТО ЗА РЕФОРМИ, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев очекува Алијансата за Албанците на Зијадин Села да остане во владата и да го прифати вицепремиерското место за реформи. „Очеку ...
1 3 4 5 6 7 10 50 / 92 НАПИСИ