Таг: Зијадин Села

1 2 3 4 5 10 30 / 93 НАПИСИ
ДВАЈЦА ОД ОБВИНЕТИТЕ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА ПРИЗНАА ВИНА

ДВАЈЦА ОД ОБВИНЕТИТЕ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА ПРИЗНАА ВИНА

Обвинетите Цејо Ѓорѓиевски и Стојан Павлески признаа вина на денешното рочиште за претепувањето на пратеникот Зијадин Села на 27 април лани. За два ...
НАЈГОЛЕМАТА СУДНИЦА ВО КРИВИЧНИОТ СУД Е БЕЗ ВОЗДУХ ОТИ КЛИМАТА Е РАСИПАНА

НАЈГОЛЕМАТА СУДНИЦА ВО КРИВИЧНИОТ СУД Е БЕЗ ВОЗДУХ ОТИ КЛИМАТА Е РАСИПАНА

Најголемата судница во Основниот суд Скопје 1, која и денеска остана без воздух поради неисправниот систем за вентилација, наликуваше на мачилиште как ...
ОБВИНЕТИОТ ТОШТА ПРЕФРЛЕН НА КАРДИОЛОГИЈА ОТКАКО СЕ ОНЕСВЕСТИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

ОБВИНЕТИОТ ТОШТА ПРЕФРЛЕН НА КАРДИОЛОГИЈА ОТКАКО СЕ ОНЕСВЕСТИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ОБИДОТ ЗА УБИСТВО НА СЕЛА

Обвинетиот за обид за убиство на Зијадин Села, Александар Јаневски Тошта, е на реанимација на Клиниката за кардиологија, кажаа судијката Славица Андре ...
НА ОБВИНЕТИОТ ТОШТА МУ СЕ СЛОШИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА

НА ОБВИНЕТИОТ ТОШТА МУ СЕ СЛОШИ НА СУДЕЊЕТО ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА

На Александар Јаневски - Тошта, еден од обвинетите за обид за убиство на Зијадин Села во Собранието на 27 април лани, денеска во Основниот суд Скопје ...
ДАЈ ГО ВАМУ – НОВА СНИМКА ПОКАЖА ДЕКА СЕЛА ГО ТЕПАЛЕ ПОВЕЌЕ ЛИЦА ОД ТИЕ ШТО СЕ ОБВИНЕТИ

ДАЈ ГО ВАМУ – НОВА СНИМКА ПОКАЖА ДЕКА СЕЛА ГО ТЕПАЛЕ ПОВЕЌЕ ЛИЦА ОД ТИЕ ШТО СЕ ОБВИНЕТИ

Нова необјавена снимка со тепање, гмечење и скокање врз пратеникот Зијадин Села од страна на речиси сите обвинети за обидот за убиство на 27 април лан ...
НЕ ЗНАМ ШТО МУ СТАНА НА КИРЕ ДА ГО ГАЗИ СЕЛА ПО ГЛАВАТА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТИОТ ТОШТА

НЕ ЗНАМ ШТО МУ СТАНА НА КИРЕ ДА ГО ГАЗИ СЕЛА ПО ГЛАВАТА, СВЕДОЧЕШЕ ОБВИНЕТИОТ ТОШТА

Александар Јаневски - Тошта, еден од десеттемина обвинети и притворени за обидот за убиство на Зијадин Села на 27 април лани, кој тврдеше дека во Собр ...
ОБВИНИТЕЛИТЕ ЃЕШКОВСКА, ЦВЕТАНОВСКИ И БИКОВСКИ ЌЕ ОДГОВАРААТ ОТИ ЈА РАСЦЕПКАЛЕ ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ И ГО ОДВОИЛЕ СЕЛА ОД ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД

ОБВИНИТЕЛИТЕ ЃЕШКОВСКА, ЦВЕТАНОВСКИ И БИКОВСКИ ЌЕ ОДГОВАРААТ ОТИ ЈА РАСЦЕПКАЛЕ ИСТРАГАТА ЗА 27 АПРИЛ И ГО ОДВОИЛЕ СЕЛА ОД ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД

Место да отворат сеопфатна истрага за организираниот напад на Собранието на 27 април лани, поранешната шефица на Скопското обвинителство Гордана Ѓешко ...
СЕЛА ЕДВАЈ МИ ЈА КАЖА КРВНАТА ГРУПА, СО ПЕНКАЛО МУ ЈА ЗАПИШАВ НА ДУКСЕРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ЗА 27 АПРИЛ

СЕЛА ЕДВАЈ МИ ЈА КАЖА КРВНАТА ГРУПА, СО ПЕНКАЛО МУ ЈА ЗАПИШАВ НА ДУКСЕРОТ, СВЕДОЧЕШЕ ВЛАТКО ЃОРЧЕВ ЗА 27 АПРИЛ

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев, кој ги бранеше пратениците од СДСМ и од ДУИ во прес-салата на Собранието од жестоките напади од толпата која в ...
АЈДЕ НЕКА ГО УБИЈАТ, ЕВЕ ВИ ГО, СЕ СЛУША НА ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА НА 27 АПРИЛ

АЈДЕ НЕКА ГО УБИЈАТ, ЕВЕ ВИ ГО, СЕ СЛУША НА ДОСЕГА НЕОБЈАВЕНА СНИМКА ОД ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА НА 27 АПРИЛ

Досега необјавена снимка од полумртвиот Зијадин Села со крваво лице, како после влечењето низ Собранието на 27 април лани, обвинетиот Кире Георгиевски ...
ЃОРЧЕВ НЕМА ДА СВЕДОЧИ ДЕНЕСКА ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА, ПОКАНАТА ЗА СУД ЈА ПРИМИЛА КУЌНАТА ПОМОШНИЧКА

ЃОРЧЕВ НЕМА ДА СВЕДОЧИ ДЕНЕСКА ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕТО НА СЕЛА, ПОКАНАТА ЗА СУД ЈА ПРИМИЛА КУЌНАТА ПОМОШНИЧКА

Сведоците Зоран Заев и Влатко Ѓорчев, едниот поради однапред планирани обврски, другиот зашто не примил судска покана, нема да сведочат денеска во Кри ...
1 2 3 4 5 10 30 / 93 НАПИСИ