Таг: Зоран Божиновски

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ПРЕТЕПАН НОВИНАРОТ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ГО ОСУДИ НАПАДОТ

ПРЕТЕПАН НОВИНАРОТ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ГО ОСУДИ НАПАДОТ

Новинарот Зоран Божиновски синоќа бил претепан во Битола. Како што соопштија од Министерството за внатрешни работи, во 20.42 часот во СВР Битола, П. С ...
ОТКАКО НЕ МУ ДАДОВ 10.000 ЕВРА, ЗОРАН БОЖИНОВСКИ ПОЧНА ДА ОБЈАВУВА ТЕКСТОВИ ПРОТИВ МЕНЕ, СВЕДОЧЕШЕ МИНЧО ЈОРДАНОВ НА „ШПИОН“

ОТКАКО НЕ МУ ДАДОВ 10.000 ЕВРА, ЗОРАН БОЖИНОВСКИ ПОЧНА ДА ОБЈАВУВА ТЕКСТОВИ ПРОТИВ МЕНЕ, СВЕДОЧЕШЕ МИНЧО ЈОРДАНОВ НА „ШПИОН“

Бизнисменот Минчо Јорданов денеска како оштетен сведок даде исказ во судскиот процес „Шпион“. На прашањата на судијата Владимир Туфегџиќ, Јорданов рас ...
ОБВИНЕТИ ОД „ШПИОН“ ИЗДАВАЛЕ ПОДАТОЦИ ЗА АГЕНТИ НА ЦИА ВО МАКЕДОНИЈА НА ГРЧКИ И РУСКИ СЛУЖБИ, СТОИ ВО ОБВИНЕНИЕТО НА СЈО

ОБВИНЕТИ ОД „ШПИОН“ ИЗДАВАЛЕ ПОДАТОЦИ ЗА АГЕНТИ НА ЦИА ВО МАКЕДОНИЈА НА ГРЧКИ И РУСКИ СЛУЖБИ, СТОИ ВО ОБВИНЕНИЕТО НА СЈО

Обвинителката Елизабета Јосифовска од Специјалното јавно обвинителство денеска во Основниот суд Скопје 1 го прочита обвинението за повторената постапк ...
УКИНАТ ПРИТВОР ЗА НОВИНАРОТ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ЌЕ СЕ БРАНИ ОД СЛОБОДА

УКИНАТ ПРИТВОР ЗА НОВИНАРОТ ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ЌЕ СЕ БРАНИ ОД СЛОБОДА

Новинарот Зоран Божиновски, претпладнево во Кривичниот суд во Скопје е ослободен од мерката притвор и пуштен е да се брани од слобода. Судијката Ленка ...
ЗОРАН БОЖИНОВСКИ ВЕДНАШ ДА СЕ ПУШТИ ОД ПРИТВОР, БАРА ЗДРУЖЕНИЕТО НА НОВИНАРИ НА МАКЕДОНИЈА

ЗОРАН БОЖИНОВСКИ ВЕДНАШ ДА СЕ ПУШТИ ОД ПРИТВОР, БАРА ЗДРУЖЕНИЕТО НА НОВИНАРИ НА МАКЕДОНИЈА

Здружението на новинари на Македонија ги повика обвинителството и судот да го пуштат од притвор новинарот Зоран Божиновски и да му се овозможи да се б ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ПОРАДИ НОВА АДВОКАТКА

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ПОРАДИ НОВА АДВОКАТКА

Почна судењето на притворeниот новинар Зоран Божиновски, обвинет за шпиунажа, злосторничко здружување и уцена и по читањето на обвинението, судењето б ...
СУДИЈКАТА НА ЗАЕВ СТАНА ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

СУДИЈКАТА НА ЗАЕВ СТАНА ЗАМЕНИК ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КРИВИЧНИОТ СУД

Судијката Дијана Груевска-Илиевска е нов заменик на претседателот на Основниот суд Скопје 1, на местото на досегашниот Ивица Стефановски, објави агенц ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ОТИ СУДИЈКАТА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД СЛУЧАЈОТ

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА БОЖИНОВСКИ ОТИ СУДИЈКАТА СЕ ПОВЛЕКУВА ОД СЛУЧАЈОТ

Судско рочиште против притворениот новинар Зоран Божиновски, како дел од случајот „Шпион“, денеска повторно беше одложено, овојпат бидејќи, како што с ...
БОЖИНОВСКИ ШТРАЈКУВА СО ГЛАД ВО ПРИТВОР, ЗНМ И ЕФН БАРААТ ИТНО ОСЛОБОДУВАЊЕ

БОЖИНОВСКИ ШТРАЈКУВА СО ГЛАД ВО ПРИТВОР, ЗНМ И ЕФН БАРААТ ИТНО ОСЛОБОДУВАЊЕ

Притворениот новинар Зоран Божиновски почнал штрајк со глад на 14 септември поради неоправдано продолжување на притворот и одолжување на судскиот проц ...
ЗА БОЖИНОВСКИ НЕ БИЛА ИЗДАДЕНА НАРЕДБА ДЕНЕСКА ДА СЕ ДОНЕСЕ ВО СУДОТ

ЗА БОЖИНОВСКИ НЕ БИЛА ИЗДАДЕНА НАРЕДБА ДЕНЕСКА ДА СЕ ДОНЕСЕ ВО СУДОТ

Првото судско рочиште против притворениот новинар Зоран Божиновски, како дел од големиот случај „Шпион“, денеска се одложи. Судијката Александра Крсти ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ