Таг: Зоран Божиновски

1 219 / 19 НАПИСИ
СУДЕЊЕТО НА НОВИНАРОТ БОЖИНОВСКИ ПОЧНУВА СО ПРОТЕСТ НА ЗНМ

СУДЕЊЕТО НА НОВИНАРОТ БОЖИНОВСКИ ПОЧНУВА СО ПРОТЕСТ НА ЗНМ

Здружението на новинари на Македонија денес во 10  часот ќе протестира пред Основниот суд Скопје 1, за ослободување од притвор на новинарот Зоран Божи ...
ЗНМ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ ПРОТЕСТИРА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

ЗНМ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ ПРОТЕСТИРА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

Здружението на новинари на Македонија на 1 септември ќе организира протест за ослободување на новинарот Зоран Божиновски, соопшти претседателот на ЗНМ ...
ИТНО И БЕЗУСЛОВНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ПОБАРА МЕЃУНАРОДНАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА НОВИНАРИ

ИТНО И БЕЗУСЛОВНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ПОБАРА МЕЃУНАРОДНАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА НОВИНАРИ

Меѓународната федерација на новинари повика на итно и безусловно ослободување на македонскиот независен новинар Зоран Божиновски. Генералниот секрета ...
ОБВИНИТЕЛИТЕ НА ЈАНЕВА И НА ЗВРЛЕВСКИ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ СЕ СТЕПААТ ЗА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

ОБВИНИТЕЛИТЕ НА ЈАНЕВА И НА ЗВРЛЕВСКИ НА 1 СЕПТЕМВРИ ЌЕ СЕ СТЕПААТ ЗА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

На први септември, кога е закажан судскиот процес против екстрадираниот новинар Зоран Божиновски, обвинет во случајот „Шпиoн“, може да настане тепачка ...
МАРКО ЗВРЛЕВСКИ НЕ И ГО ДАВА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА

МАРКО ЗВРЛЕВСКИ НЕ И ГО ДАВА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА

Новинарот Зоран Божиновски останува во надлежност на Обвинителството на Марко Зврлески иако предметот Шпион, со одлука на Апелациониот суд е даден во ...
ЗВРЛЕВСКИ ИМА 8 ДЕНА ДА РЕШИ ДАЛИ БОЖИНОВСКИ ЌЕ ОДИ ВО СЈО

ЗВРЛЕВСКИ ИМА 8 ДЕНА ДА РЕШИ ДАЛИ БОЖИНОВСКИ ЌЕ ОДИ ВО СЈО

Јавниот обвинител на РМ Марко Зврлевски има осум дена да одлучи дали ќе ја предаде надлежноста и за обвинетиот новинар Зоран Божиновски во случајот „Ш ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ГО БАРА ОД МАРКО ЗВРЛЕСКИ ПРЕДМЕТОТ ЗА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

КАТИЦА ЈАНЕВА ГО БАРА ОД МАРКО ЗВРЛЕСКИ ПРЕДМЕТОТ ЗА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ

Ова Специјалното јавно обвинителство на Катица Јанева побара од Основното јавно обвинителство на Марко Зврлески да му го предаде предметот за новинаро ...
ЗНМ: СО НОВИНАРИ ВО ЗАТВОР НЕМА СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

ЗНМ: СО НОВИНАРИ ВО ЗАТВОР НЕМА СЛОБОДА НА МЕДИУМИ

  Додека целиот демократски свет го слави денот на слободата на печатот, ние дојдовме пред затворот во Шуто Оризари затоа што неговата симболи ...
ЗОРАН БОЖИНОВСКИ СИНОЌА ЕКСТРАДИРАН ВО МАКЕДОНИЈА

ЗОРАН БОЖИНОВСКИ СИНОЌА ЕКСТРАДИРАН ВО МАКЕДОНИЈА

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, кој вчера беше уапсен во Нови Сад, синоќа околу 21.30 часот бил екстрадиран во Маке ...
1 219 / 19 НАПИСИ