Таг: Зоран Милески - Кичеец

КРИВИЧНИОТ СУД НЕ ПРИФАТИ КИЧЕЕЦ ДА БИДЕ УСЛОВНО ПУШТЕН НА СЛОБОДА НА ПРЕДЛОГ НА ДИРЕКТОРОТ НА СТРУШКИОТ ЗАТВОР 

КРИВИЧНИОТ СУД НЕ ПРИФАТИ КИЧЕЕЦ ДА БИДЕ УСЛОВНО ПУШТЕН НА СЛОБОДА НА ПРЕДЛОГ НА ДИРЕКТОРОТ НА СТРУШКИОТ ЗАТВОР 

Предлогот за условен отпуст на затвореникот Зоран Милески-Кичеец е одбиен, соопшти денеска Основниот кривичен суд Скопје. Милески беше правосилно осуд ...
ГОСТИВАРСКИОТ СУД ГО ПУШТИ ЗОРАН МИЛЕСКИ-КИЧЕЕЦ ОД ПРИТВОР

ГОСТИВАРСКИОТ СУД ГО ПУШТИ ЗОРАН МИЛЕСКИ-КИЧЕЕЦ ОД ПРИТВОР

Кривичен совет на Основен суд Гостивар вчера ја укинал мерката притвор за затвореникот Зоран Милески - Кичеец, кој е осомничен дека ја предизвикал теш ...
17 КИЛА ЕВРА

17 КИЛА ЕВРА

1 Си била една земја во која премиерот решава со 700 милиони евра да гради барок и антички споменици и фонтани во главниот град. Шефот на тајната поли ...
ЗБОГУМ, ЧАРЛИ

ЗБОГУМ, ЧАРЛИ

1 Да се ставеа сите настани што ни се случија минатава недела во сценарио за филм, тоа сценарио немаше да помине. Оти во текот на дејството има многу ...
ПОРАНО СЕ ЗАТАШКУВАА СЛУЧАИ И СЕ НАРАЧУВАА СУДСКИ ПРЕСУДИ, КАЖА ЗАЕВ ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ СО БОКИ 13

ПОРАНО СЕ ЗАТАШКУВАА СЛУЧАИ И СЕ НАРАЧУВАА СУДСКИ ПРЕСУДИ, КАЖА ЗАЕВ ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“ СО БОКИ 13

Случајот „Рекет“ со осомничените Бојан Јовановски-Боки 13 и Зоран Милески-Кичеец покажува дека правната држава фунционира, одговори премиерот Зоран За ...
5 / 5 НАПИСИ