Категорија: Дописна мрежа

1 34 35 36 37 38 115 360 / 1147 НАПИСИ
ПРОТЕСТИТЕ ГИ НАТЕРАА ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ПОЧНАТ ДА ЈА ГАСНАТ СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА

ПРОТЕСТИТЕ ГИ НАТЕРАА ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ПОЧНАТ ДА ЈА ГАСНАТ СТРУШКАТА ДЕПОНИЈА

Протестите на стружани кои бараат да се реши проблемот со дивата депонија која деновиве ја труе Струга вродија со плод. Со булдожери, камиони и дру ...
НЕВРЕМЕ ГИ УНИШТИ ЛОЗЈАТА ВО КАВАДАРЕЧКО

НЕВРЕМЕ ГИ УНИШТИ ЛОЗЈАТА ВО КАВАДАРЕЧКО

Невреме ги уништи лозовите насади во Тиквешко. Поројните дождови оставија уништени гроздови зрна, а лозјата се претворени во зелени езера. Овие фотогр ...
СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БАРА ПОМОШ ОД ВЛАДАТА ЗА ДЕПОНИЈАТА КОЈА ШТО ГОРИ СЕКОЕ ЛЕТО

СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК БАРА ПОМОШ ОД ВЛАДАТА ЗА ДЕПОНИЈАТА КОЈА ШТО ГОРИ СЕКОЕ ЛЕТО

Стружани денес протестираа против дивата депонија, која што гори од вчера попладне. Тие бараат од локалната и централната власт веднаш да преземат мер ...
ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ГРАДИ САЛА ШТО ЈА НЕМА ВО УРБАНИСТИЧКИОТ ПЛАН НА ПАРЦЕЛА НА ФИРМА ОД СКОПЈЕ 2014

ЖЕРНОВСКИ ЌЕ ГРАДИ САЛА ШТО ЈА НЕМА ВО УРБАНИСТИЧКИОТ ПЛАН НА ПАРЦЕЛА НА ФИРМА ОД СКОПЈЕ 2014

Без да направи измена на Деталниот урбанистички план, градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски најави изградба на спортска сала на местото н ...
НОВ ОБИД ЗА ГРАДБА НА ДИВИОТ ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН

НОВ ОБИД ЗА ГРАДБА НА ДИВИОТ ХОТЕЛ ВО ЛАГАДИН

Инвеститорот на изградбата на фамозниот хотел во Лагадин кај Охрид на кого му е поништено одобрението за градба, повторно се обидува да  продолжи со г ...
АКЦИЈАШИ ОД СТРАНСТВО ЌЕ ГО ЧИСТАТ ЃУБРЕТО ОД РЕКИТЕ ВО КУМАНОВО

АКЦИЈАШИ ОД СТРАНСТВО ЌЕ ГО ЧИСТАТ ЃУБРЕТО ОД РЕКИТЕ ВО КУМАНОВО

Акцијаши и волонтери од земјава и странство ќе ги чистат реките Липковка, Коњарка и Кумановка од натрупаниот смет што го фрлаат жителите. Големата еко ...
ПО ЛАНСКАТА ПАУЗА ПОРАДИ ПРИТВОРОТ, ТАЛЕСКИ ГОДИНАВА ПАК ЌЕ ПРАВИ БИТФЕСТ

ПО ЛАНСКАТА ПАУЗА ПОРАДИ ПРИТВОРОТ, ТАЛЕСКИ ГОДИНАВА ПАК ЌЕ ПРАВИ БИТФЕСТ

Општина Битола и градоначалникот Владимир Талески ова лето повторно ќе го организираат фестивалот Битолско културно лето - Битфест. Лани Битфест лани ...
ПАТ И ЃУБРИШТЕ ГО УНИШТИ ШЕТАЛИШТЕТО БАЊИЧЕ КРАЈ ПЕНА

ПАТ И ЃУБРИШТЕ ГО УНИШТИ ШЕТАЛИШТЕТО БАЊИЧЕ КРАЈ ПЕНА

Уништено зеленило, соборени столетни дрва, купишта земја и камења и градежен шут и цело брдо слизнато на патот е сликата која последниве месеци може д ...
СТРУГА ВО ЧАД, ПОЖАРНИТЕ НЕ ГАСНАТ ПОРАДИ НЕПРИСТАПНОСТ НА ДЕПОНИЈАТА

СТРУГА ВО ЧАД, ПОЖАРНИТЕ НЕ ГАСНАТ ПОРАДИ НЕПРИСТАПНОСТ НА ДЕПОНИЈАТА

Дивата депонија во Струга повторно е запалена од непознат сторител. Струшките противпожарни екипи засега не можат да го гаснат пожарот поради неприста ...
НОВАТА ПАТЕКА КОН ГОРИЦА ЌЕ ГО ИСУШИ ОХРИДСКОТО БЛАТО, АЛАРМИРААТ ЕКОЛОЗИТЕ

НОВАТА ПАТЕКА КОН ГОРИЦА ЌЕ ГО ИСУШИ ОХРИДСКОТО БЛАТО, АЛАРМИРААТ ЕКОЛОЗИТЕ

Новата патека на потегот од мостот кај Студенчишта до пред некогашниот хотел „Парк” кај Горица, која пред едн недела беше пуштена во употреба, ќе го и ...
1 34 35 36 37 38 115 360 / 1147 НАПИСИ