Категорија: Гласај слободно

1 2 3 10 10 / 94 НАПИСИ
20.629 ГЛАСАЧИ ОД ДИЈАСПОРАТА ЌЕ ГЛАСААТ ВО 41 ДИПЛОМАТСКО ПРЕСТАВНИШТВО

20.629 ГЛАСАЧИ ОД ДИЈАСПОРАТА ЌЕ ГЛАСААТ ВО 41 ДИПЛОМАТСКО ПРЕСТАВНИШТВО

Во дипломатско-конзуларните претставништва на Македонија во странство на предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември ќе гласаат 20.629  ...
ИДНАТА НЕДЕЛА ДОАЃААТ НАБЉУДУВАЧИТЕ НА ОБСЕ/ОДИХР ЗА ИЗБОРИТЕ НА 11 ДЕКЕМВРИ

ИДНАТА НЕДЕЛА ДОАЃААТ НАБЉУДУВАЧИТЕ НА ОБСЕ/ОДИХР ЗА ИЗБОРИТЕ НА 11 ДЕКЕМВРИ

Набљудувачите на ОБСЕ/ОДИХР за предвремените парламентарни избори закажани за 11 декември ќе пристигнат во Скопје следната недела, потврди за САКАМДАК ...
ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК УШТЕ НЕ Е ТОЧЕН, МОРА УШТЕ ДА СЕ ЧИСТИ, ВЕЛИ КОМПАНИЈА ОД САД

ИЗБИРАЧКИОТ СПИСОК УШТЕ НЕ Е ТОЧЕН, МОРА УШТЕ ДА СЕ ЧИСТИ, ВЕЛИ КОМПАНИЈА ОД САД

Избирачкиот список во Македонија сѐ уште не е чист и тоа во голема мера ќе се одрази врз изборите во декември, вели Керолин Карлсон, сопственичка на к ...
ОДБРОЈУВАЊЕТО ЗА СПОРНИТЕ ГЛАСАЧИ ПОЧНУВА УТРЕ ИЛИ НАЈДОЦНА В СРЕДА

ОДБРОЈУВАЊЕТО ЗА СПОРНИТЕ ГЛАСАЧИ ПОЧНУВА УТРЕ ИЛИ НАЈДОЦНА В СРЕДА

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) во саботата ги утврдиле упатството и образецот за пријавување на 39.502-та спорни запишани гласачи во Из ...
СПОРНИТЕ 39.502 ГЛАСАЧИ ШТО САМИ ТРЕБА ДА СЕ ПРИЈАВАТ ДИК ЌЕ ГИ ОБЈАВИ ДО ВТОРНИК

СПОРНИТЕ 39.502 ГЛАСАЧИ ШТО САМИ ТРЕБА ДА СЕ ПРИЈАВАТ ДИК ЌЕ ГИ ОБЈАВИ ДО ВТОРНИК

На веб страницата на Државната изборна комисија (ДИК) до вторник, ќе бидат објавени имињата на 39.502 спорни гласачи во избирачкиот список. Тие при по ...
РЕЧИСИ 40.000 ГЛАСАЧИ ЌЕ ТРЕБА САМИ ДА СЕ ПРИЈАВАТ ВО ДИК ЗА ГЛАСАЊЕ

РЕЧИСИ 40.000 ГЛАСАЧИ ЌЕ ТРЕБА САМИ ДА СЕ ПРИЈАВАТ ВО ДИК ЗА ГЛАСАЊЕ

Спорни 171.500 записи од Избирачкиот список ќе бидат ставени на дополнителен избирачки список, но ќе имаат право да гласаат, но 39.502 гласачи ќе мора ...
ОБСЕ/ОДИХР РЕГИСТРИРАШЕ ЗАПЛАШУВАЊЕ НА ГЛАСАЧИ, НЕТРАНСПАРЕНТНОСТ НА ДИК И НЕБАЛАНСИРАНО ИЗВЕСТУВАЊЕ НА МЕДИУМИТЕ

ОБСЕ/ОДИХР РЕГИСТРИРАШЕ ЗАПЛАШУВАЊЕ НА ГЛАСАЧИ, НЕТРАНСПАРЕНТНОСТ НА ДИК И НЕБАЛАНСИРАНО ИЗВЕСТУВАЊЕ НА МЕДИУМИТЕ

Веродостојни обвинувања за заплашување на гласачи, недоволно транспарентно работење на ДИК, комплексен процес на ажурирање на избирачкиот список и неб ...
МОГЕРИНИ ПОБАРА ПОДДРШКА НА СЈО И РЕФОРМИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

МОГЕРИНИ ПОБАРА ПОДДРШКА НА СЈО И РЕФОРМИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

Високата претставничка за надворешна политика на ЕУ, Федерика Могерини на прес-конференција по завршувањето на Советот за надворешни работи на Европск ...
БУНДЕСТАГОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: ГЕРМАНИЈА БАРА БРЗИ ИЗБОРИ,  ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ИСЧЕКОР ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

БУНДЕСТАГОТ ЗА МАКЕДОНИЈА: ГЕРМАНИЈА БАРА БРЗИ ИЗБОРИ,  ТЕХНИЧКА ВЛАДА И ИСЧЕКОР ЗА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

СПЕЦИЈАЛНО ОД БЕРЛИН – СИЛВЕРА ПАДОРИ КЛЕНКЕ Актуелната состојба во Македонија е загрижувачка! Ова пред членовите на Комисијата за надворешна полит ...
ИВАНОВ ГИ ПОНИШТИ СИТЕ АБОЛИЦИИ

ИВАНОВ ГИ ПОНИШТИ СИТЕ АБОЛИЦИИ

Претседателот Ѓорге Иванов попладнево соопшти дека ги повлекува сите аболиции. На помалку од еден час од протестот на Шарената револуција закажан пред ...
1 2 3 10 10 / 94 НАПИСИ