Категорија: Гласај слободно

1 2 3 4 10 20 / 94 НАПИСИ
СЕЛЕКТИВНАТА АБОЛИЦИЈА НА ИВАНОВ НЕ ПОМИНУВА ЗА ЕУ И НАТО

СЕЛЕКТИВНАТА АБОЛИЦИЈА НА ИВАНОВ НЕ ПОМИНУВА ЗА ЕУ И НАТО

Селективната аболиција на претседателот Ѓорге Иванов, потврдена со одлуката за  поништување на помилувањата за 22 политичари, не помина кај странските ...
ОДЛАГАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ, НЕМА НОВ ДАТУМ

ОДЛАГАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ, НЕМА НОВ ДАТУМ

Собранието на денешната седница ќе расправа по единствена точка на дневниот ред, Предлог на закон за изменување на Изборниот законик, по скратена пост ...
ПЕТ ЧЛЕНА НА ДИК МУ ПИШАЛЕ НА ВЕЉАНОСКИ ДЕКА ИЗБОРИТЕ БИ БИЛЕ НЕЛЕГИТИМНИ

ПЕТ ЧЛЕНА НА ДИК МУ ПИШАЛЕ НА ВЕЉАНОСКИ ДЕКА ИЗБОРИТЕ БИ БИЛЕ НЕЛЕГИТИМНИ

Пет члена на Државната изборна комисија (ДИК) испратија писмено известување до претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски во кое се вели дека на 5 ...
ОСЛОБОДЕНИОТ ИЗБИРАЧКИ СПИСОК УШТЕ НЕ Е ДОСТАПЕН НА ВЕБ СТРАНАТА НА ДИК

ОСЛОБОДЕНИОТ ИЗБИРАЧКИ СПИСОК УШТЕ НЕ Е ДОСТАПЕН НА ВЕБ СТРАНАТА НА ДИК

Уште ја нема електронската апликација за непречен пристап во Избирачкиот список на веб-страната на Државната изборна комисија (ДИК), преку која граѓан ...
ДИК НЕ ЗНАЕ ШТО ДА ПРАВИ НИ СО ИЗБОРИТЕ, НИ СО СЕБЕ

ДИК НЕ ЗНАЕ ШТО ДА ПРАВИ НИ СО ИЗБОРИТЕ, НИ СО СЕБЕ

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) глумат нормалност во ненормална ситуација и тоа веќе наликува на сцена од „Монти Пајтон“, велат за САКАМ ...
МИСИЈАТА НА ОБСЕ/ОДИХР ПРОДОЛЖУВА ОТИ ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ОДЛОЖЕНИ

МИСИЈАТА НА ОБСЕ/ОДИХР ПРОДОЛЖУВА ОТИ ИЗБОРИТЕ НЕ СЕ ОДЛОЖЕНИ

Набљудувачката мисија на Канцеларијата за демократски институции и човекови права на ОБСЕ (ОДИХР) во Македонија продолжува со проценка на настаните и ...
ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПОЧНА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА САМА ПРОТИВ СЕБЕ

ВМРО-ДПМНЕ ЈА ПОЧНА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА САМА ПРОТИВ СЕБЕ

ВМРО-ДПМНЕ денеска ја почна изборната кампања, но не со митинзи, туку со директна комуникација со граѓаните, информираат за „Мета“ од владејачката пар ...
ДИК СЕ ОТКАЖА ОД ЖДРЕПКАТА ЗА ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА САМО СО ВМРО-ДПМНЕ

ДИК СЕ ОТКАЖА ОД ЖДРЕПКАТА ЗА ГЛАСАЧКИТЕ ЛИВЧИЊА САМО СО ВМРО-ДПМНЕ

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) денеска одлучија да не прават ждрепка за утврдување на редоследот на листи на кандидати во гласачко ливч ...
ДИК УТВРДУВА ПОД КОЈ РЕДЕН БРОЈ ЌЕ СТОИ ВМРО-ДПМНЕ НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ

ДИК УТВРДУВА ПОД КОЈ РЕДЕН БРОЈ ЌЕ СТОИ ВМРО-ДПМНЕ НА ГЛАСАЧКОТО ЛИВЧЕ

Државната изборна комисија (ДИК) денеска ќе го утврди редоследот на листи на кандидати во гласачко ливче за предвремени парламентарни избори на 5 јуни ...
И ДИК ЌЕ ПОБАРА ОД ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

И ДИК ЌЕ ПОБАРА ОД ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ОДЛОЖУВАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ НА 5 ЈУНИ

Членовите на Државната изборна комисија (ДИК) ќе побараат од претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски измени во Изборниот законик. Измените се ...
1 2 3 4 10 20 / 94 НАПИСИ