Категорија: Гласај слободно

1 2 3 4 5 10 30 / 94 НАПИСИ
АМБАСАДА НА САД: ДА СЕ СВИКА СОБРАНИЕТО И ДА СЕ СЕ ОТКАЖАТ ИЗБОРИТЕ

АМБАСАДА НА САД: ДА СЕ СВИКА СОБРАНИЕТО И ДА СЕ СЕ ОТКАЖАТ ИЗБОРИТЕ

Фактот дека само една голема политичка партија поднесе кандидатски листи за изборите за 5 јуни ја потенцира и засилува загриженоста дека условите не с ...
ВМРО-ДПМНЕ ГИ ПОДНЕСЕ ЛИСТИТЕ ДО ДИК, АМА ПРОДОЛЖУВА СО ПРЕГОВОРИ

ВМРО-ДПМНЕ ГИ ПОДНЕСЕ ЛИСТИТЕ ДО ДИК, АМА ПРОДОЛЖУВА СО ПРЕГОВОРИ

Претседателот на Унијата на млади сили, Владимир Нелоски пред полноќ во Државната изборна комисија ги достави листите на кандидати за пратеници на ВМР ...
ВМРО-ДПМНЕ И ГРОМ СО ЗАЕДНИЧКА ЛИСТА САМИ НА ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ И ГРОМ СО ЗАЕДНИЧКА ЛИСТА САМИ НА ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ И ГРОМ ќе поднесат заеднички листи за кандидати за пратеници до ДИК вечерва најдоцна до полноќ, штотуку објави агенцијата МЕТА. Ова било ...
ДИК ИЗБРОИ 2.446.266 ДРЖАВЈАНИ НА МАКЕДОНИЈА

ДИК ИЗБРОИ 2.446.266 ДРЖАВЈАНИ НА МАКЕДОНИЈА

Државната изборна комисија (ДИК) синоќа едногласно го усвои извештајот за податоците од регистарот на државјани (лица со македонски пасош) на Министер ...
ШКАРИЌ: ПОЖЕЛНО Е ВМРО-ДПМНЕ ДА ИЗЛЕЗЕ НА ИЗБОРИ ЗА ДА СИ ЈА ОТКРИЕ МИЗЕРИЈАТА

ШКАРИЌ: ПОЖЕЛНО Е ВМРО-ДПМНЕ ДА ИЗЛЕЗЕ НА ИЗБОРИ ЗА ДА СИ ЈА ОТКРИЕ МИЗЕРИЈАТА

„ВМРО-ДПМНЕ може сама да истрча на избори, ќе ѝ се придружат тие нејзини мали сателит партии. Ако, нека истрча сама, дури и пожелно е. Нека си ги пока ...
АКО НЕМА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ, НЕМА НИ ИЗБОРИ, ВЕЛАТ ОД ДИК

АКО НЕМА КАНДИДАТИ ЗА ПРАТЕНИЦИ, НЕМА НИ ИЗБОРИ, ВЕЛАТ ОД ДИК

Ако до утре на полноќ, последниот рок за доставување листи на кандидати за пратеници до Државната изборна комисија (ДИК), не пристигне ниту една канди ...
ВМРО-ДПМНЕ: МОЖЕБИ И НЕМА ДА ОДИМЕ НА ИЗБОРИ, МОЖЕБИ ЌЕ ИЗЛЕЗЕМЕ ОД ВЛАДАТА…

ВМРО-ДПМНЕ: МОЖЕБИ И НЕМА ДА ОДИМЕ НА ИЗБОРИ, МОЖЕБИ ЌЕ ИЗЛЕЗЕМЕ ОД ВЛАДАТА…

Во тек се интензивни – посредни и засега неплодни – контакти меѓу партиите, кои ги координира меѓународната заедница преку амбасадорите во земјава за ...
ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ГО ПОТВРДИ ПИСМОТО ДО ПАРТИИТЕ

ХОЛАНДСКИОТ АМБАСАДОР ГО ПОТВРДИ ПИСМОТО ДО ПАРТИИТЕ

Попладнево и амбасадорот на Кралството Холандија во Македонија Ваутер Пломп испрати изјава со која го потврди писмото што министерот за надворешни раб ...
ХОЛАНДИЈА СМЕТА ДЕКА НЕМА УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

ХОЛАНДИЈА СМЕТА ДЕКА НЕМА УСЛОВИ ЗА ВЕРОДОСТОЈНИ ИЗБОРИ

Холандскиот министер за надворешни работи и претседавач со претседателство на ЕУ, Берт Кундерс смета дека минималните услови за веродостојни избори во ...
ДИК ГИ ЧЕКА СПИСОЦИТЕ, ЛИДЕРИТЕ КОКЕТИРААТ, ПАРТИИТЕ КАЛКУЛИРААТ

ДИК ГИ ЧЕКА СПИСОЦИТЕ, ЛИДЕРИТЕ КОКЕТИРААТ, ПАРТИИТЕ КАЛКУЛИРААТ

Ниту една партија досега не поднела листи на членови за избирачките одбори, дознава „Мета“ од извори од Државната изборна комисија (ДИК). Рокот за под ...
1 2 3 4 5 10 30 / 94 НАПИСИ