ВМРО-ДПМНЕ И ГРОМ СО ЗАЕДНИЧКА ЛИСТА САМИ НА ИЗБОРИ

  ВМРО-ДПМНЕ И ГРОМ СО ЗАЕДНИЧКА ЛИСТА САМИ НА ИЗБОРИ

  ВМРО-ДПМНЕ И ГРОМ ќе поднесат заеднички листи за кандидати за пратеници до ДИК вечерва најдоцна до полноќ, штотуку објави агенцијата МЕТА.

  Ова било потврдено вечерва на Централниот одбор на ГРОМ. Од ВМРО-ДПМНЕ ниту ја потврдуваат ниту ја демантираат информацијата и велат дека на сите прашања ќе одговорат откако ќе ги достават листите до ДИК.

  Се очекува на овие листи да се најдат имиња и на кандидати за пратенции од помалите партии, коалициони партнери на владејачката партија.

  До сега до ДИК листи со кандидати за пратеници достави само Народното движење за Македонија (НДМ).

  Од ВМРО-ДПМНЕ потврдуваат дека до полноќ, ќе ги достават листите со пратеници до ДИК.

  ДУИ, СДСМ и ДПА нема да поднесат листи со кандидати со пратеници.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари