Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 151 152 153 154 155 160 1530 / 1600 НАПИСИ
СĖ ШТО ЛЕТА МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ НА АВИО САЕМОТ ВО ПАРИЗ, МАКРОН СЛЕТА СО ВОЕН АВИОН

СĖ ШТО ЛЕТА МОЖЕ ДА СЕ ВИДИ НА АВИО САЕМОТ ВО ПАРИЗ, МАКРОН СЛЕТА СО ВОЕН АВИОН

Ербас и Боинг ќе бидат во центарот на вниманието на париското шоу за авиони што се одржува секоја втора година на аеродромот Бурже . Цела недела ќе се ...
БЕБЕ РОДЕНО СРЕДЕ ЛЕТ ДОЖИВОТНО ЌЕ ЛЕТА БЕСПЛАТНО СО „ЏЕТ ЕРВЕЈС“

БЕБЕ РОДЕНО СРЕДЕ ЛЕТ ДОЖИВОТНО ЌЕ ЛЕТА БЕСПЛАТНО СО „ЏЕТ ЕРВЕЈС“

Индиската авиокомпанија „Џет Ервејс“ му подари бесплатна доживотна карта на бебе кое се роди на еден од нивните летови од Саудиска Арабија до Индија. ...
МЕНИ СО НОВИ ВКУСОВИ НА МАСТЕР ШЕФОТ НИКОС АНАГНОСТУ НАСКОРО ВО РЕСТОРАНОТ ФОР ВО ПАКР ХОТЕЛ И СПА

МЕНИ СО НОВИ ВКУСОВИ НА МАСТЕР ШЕФОТ НИКОС АНАГНОСТУ НАСКОРО ВО РЕСТОРАНОТ ФОР ВО ПАКР ХОТЕЛ И СПА

Ресторанот „Фор“ во склоп на Парк Хотел и Спа наскоро ќе го претстави новото мени, подготвено од Никос Анагносту, мастер шеф со искуство од светски ре ...
ИНТЕРНЕТ ФИЛТЕР ГО ЗАМЕНУВА ТРАМП СО МАЧИЊА

ИНТЕРНЕТ ФИЛТЕР ГО ЗАМЕНУВА ТРАМП СО МАЧИЊА

Најдоброто место да се бара прибежиште од огромниот наплив на вести за американскиот претседател Доналд Трамп не е пуст остров или пештера, туку самио ...
БИТОЛЧАНКА ИМА 97 ГОДИНИ И МЕМОРИЈА КАКО МЛАДА ДЕВОЈКА

БИТОЛЧАНКА ИМА 97 ГОДИНИ И МЕМОРИЈА КАКО МЛАДА ДЕВОЈКА

Работата ме одржа во живот, вели Нурие Арсланоска од Битола, која деновиве наполни 97 години. Проживеа безмалку еден век, а меморијата ја служи како м ...
НА 27 АПРИЛ МОРАВ ДА ГИ НАТПЕЈАМ ПОЛИЦИСКИТЕ СИРЕНИ, РАСКАЖУВА ВИЕНСКАТА ОПЕРСКА ПЕВИЦА МИЛЕНА АРСОВСКА

НА 27 АПРИЛ МОРАВ ДА ГИ НАТПЕЈАМ ПОЛИЦИСКИТЕ СИРЕНИ, РАСКАЖУВА ВИЕНСКАТА ОПЕРСКА ПЕВИЦА МИЛЕНА АРСОВСКА

Само што застана стабилно на нозе како оперска певица на македонската сцена во 2008 година, Милена Арсовска ја напушти земјава и замина за Австрија. В ...
КОГА ЌЕ УМРЕ БАБА ТИ, ПОИГРАЈ СИ СО ДЕМОНИТЕ – ИЗЛОЖБА НА ИНТЕРАКТИВНИ СКУЛПТУРИ НА ДЕЈАН СПАСОВИЌ

КОГА ЌЕ УМРЕ БАБА ТИ, ПОИГРАЈ СИ СО ДЕМОНИТЕ – ИЗЛОЖБА НА ИНТЕРАКТИВНИ СКУЛПТУРИ НА ДЕЈАН СПАСОВИЌ

Во архаичниот простор на Чифте амам во Старата скопска чаршија, е поставена изложба која концептуално е соодветна на просторот, а се состои од 12 инте ...
ПУТИН ГИ КРИЕ ВНУЦИТЕ ЗА ДА МОЖАТ ДА ИМААТ НОРМАЛНО ДЕТСТВО

ПУТИН ГИ КРИЕ ВНУЦИТЕ ЗА ДА МОЖАТ ДА ИМААТ НОРМАЛНО ДЕТСТВО

Рускиот претседател Владимир Путин, кој беше таинствен за неговата фамилија во минатото, изјави дека има два внука на кои сака да им ја почитува прива ...
ВРАЌАЊЕ ВО КОМУНИСТИЧКОТО СЕКОЈДНЕВИЕ ИМ ПОМАГА НА ПАЦИЕНТИТЕ СО ДЕМЕНЦИЈА НА ИСТОЧНА ГЕРМАНИЈА

ВРАЌАЊЕ ВО КОМУНИСТИЧКОТО СЕКОЈДНЕВИЕ ИМ ПОМАГА НА ПАЦИЕНТИТЕ СО ДЕМЕНЦИЈА НА ИСТОЧНА ГЕРМАНИЈА

Секое утро од викендот, стари жени со побелена коса нетрпеливо се редат пред влезната врата на домот за стари лица во Дрезден, а штом го преминат праг ...
ДЕЧКО, НЕ ГИ ШИРИ НОЗЕТЕ, КАМПАЊА НИЗ АВТОБУСИТЕ ВО МАДРИД

ДЕЧКО, НЕ ГИ ШИРИ НОЗЕТЕ, КАМПАЊА НИЗ АВТОБУСИТЕ ВО МАДРИД

Управата на шпанското транспортното претпријатие главниот град на Шпанија Мадрид лансираше кампања која ги обесхрабрува мажите да си ги шират нозете в ...
1 151 152 153 154 155 160 1530 / 1600 НАПИСИ