Категорија: Магазин

СДК Магазин

1 152 153 154 155 156 160 1540 / 1600 НАПИСИ
БИТОЛЧАНИ ГИ ВИКАЛЕ АНГЕЛИ ДВЕТЕ ДОКТОРКИ ОД САД КОИ ГИ ЛЕКУВАЛЕ ПО ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

БИТОЛЧАНИ ГИ ВИКАЛЕ АНГЕЛИ ДВЕТЕ ДОКТОРКИ ОД САД КОИ ГИ ЛЕКУВАЛЕ ПО ПРВАТА СВЕТСКА ВОЈНА

  Американските докторки  Реџина Флод Киз, која била хирург, и нејзината братучеда Френсис Мејбл Флод  во Битола ја отвориле Американската жен ...
ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ДОБИЈА БЛИЗНАЦИ

ЏОРЏ И АМАЛ КЛУНИ ДОБИЈА БЛИЗНАЦИ

Холивудскиот актер Џорџ Клуни и сопругата Амал Клуни добија близнаци, девојче Ела и момче Александар. Близнаците се родија во вторник наутро, кажа пуб ...
ЗА МИКС НА ЛАЖЕН ВЕРСАЈ И КРЕМЉ ПОТРОШЕНИ 5,2 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ВЛАДИНИОТ БЕЛ ДВОРЕЦ

ЗА МИКС НА ЛАЖЕН ВЕРСАЈ И КРЕМЉ ПОТРОШЕНИ 5,2 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ВЛАДИНИОТ БЕЛ ДВОРЕЦ

Бројни неокласични столбови, огледала, луксузни мермерни подови и дрвен паркет декориран како интарзија, гримизно црвени теписи, масивни кристални лус ...
50.000 ЛУЃЕ НА КОНЦЕРТОТ ВО МАНЧЕСТЕР НА АРИЈАНА ГРАНДЕ И ПРИЈАТЕЛИТЕ КАКО ОДГОВОР НА ТЕРОРИЗМОТ

50.000 ЛУЃЕ НА КОНЦЕРТОТ ВО МАНЧЕСТЕР НА АРИЈАНА ГРАНДЕ И ПРИЈАТЕЛИТЕ КАКО ОДГОВОР НА ТЕРОРИЗМОТ

Околу 50.000 луѓе се собраа на добротворниот концерт во Манчестер што американската тинејџерска ѕвезда Аријана Гранде го организираше во спомен на жрт ...
АРИЈАНА ГРАНДЕ ГИ ИЗНЕНАДИ ПОВРЕДЕНИТЕ ФАНОВИ ВО БОЛНИЦАТА ВО МАНЧЕСТЕР

АРИЈАНА ГРАНДЕ ГИ ИЗНЕНАДИ ПОВРЕДЕНИТЕ ФАНОВИ ВО БОЛНИЦАТА ВО МАНЧЕСТЕР

Поп ѕвездата Аријана Гранде ги изненади младите фанови кои беа повредени во терористичкиот напад кој се случи во Манчестер на 22 мај, гушкајќи ги среќ ...
МОНОГРАФИЈА ЗА СЛИКАРОТ ВЕЉО ТАШОВСКИ, МАЈСТОРОТ НА СВЕТЛИНАТА ВО МРЕЖИТЕ И ВО ПЕЈЗАЖИТЕ

МОНОГРАФИЈА ЗА СЛИКАРОТ ВЕЉО ТАШОВСКИ, МАЈСТОРОТ НА СВЕТЛИНАТА ВО МРЕЖИТЕ И ВО ПЕЈЗАЖИТЕ

Уметникот кој ја примени европската современа уметност во своето творештво, а потоа како македонски автор даде свој придонес на европската сцена, е Ве ...
ТОЈОТА РАЗВИВА ЛЕТАЧКИ АВТОМОБИЛ КАКО ВО ФИЛМОТ „ВРАЌАЊЕ ВО ИДНИНАТА“

ТОЈОТА РАЗВИВА ЛЕТАЧКИ АВТОМОБИЛ КАКО ВО ФИЛМОТ „ВРАЌАЊЕ ВО ИДНИНАТА“

Јапонскиот производител на коли „Тојота“ работи на производство на „летачка кола“. До сега една мала стартап дизајнерска компанија има развиено тес ...
ОТВОРЕН НОВ САЛОН ЗА ЛУКСУЗНИТЕ ЈАГУАР И ЛЕНД РОВЕР ВО СКОПЈЕ

ОТВОРЕН НОВ САЛОН ЗА ЛУКСУЗНИТЕ ЈАГУАР И ЛЕНД РОВЕР ВО СКОПЈЕ

Новиот продажен салон за автомобилите од премиум класата на Јагуар и Ленд Ровер беше отворен вечерва во Скопје. Ексклузивниот центар е лоциран на улиц ...
НА ДОБРОТВОРНИОТ КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР ЌЕ НАСТАПАТ И ЏАСТИН БИБЕР И КЕЈТИ ПЕРИ

НА ДОБРОТВОРНИОТ КОНЦЕРТ НА АРИЈАНА ГРАНДЕ ВО МАНЧЕСТЕР ЌЕ НАСТАПАТ И ЏАСТИН БИБЕР И КЕЈТИ ПЕРИ

Џастин Бибер, Колдплеј и Кејти Пери ќе се придружат на добротворниот концерт на Аријана Гранде што ќе се одржи в недела во Манчестер, помалку од две н ...
СРЕЌА Е ЗА ЕДНА УМЕТНОСТ ДА ИМА ЧОВЕК КАКО ДИМИТРИЕ РУЛИ ОСМАНЛИ  – 90 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ РЕЖИСЕР НА МАКЕДОНСКИ ФИЛМ

СРЕЌА Е ЗА ЕДНА УМЕТНОСТ ДА ИМА ЧОВЕК КАКО ДИМИТРИЕ РУЛИ ОСМАНЛИ  – 90 ГОДИНИ ОД РАЃАЊЕТО НА ПРВИОТ МАКЕДОНСКИ РЕЖИСЕР НА МАКЕДОНСКИ ФИЛМ

Кинотеката на Македонија вчера на скромен начин ја одбележа 90-годишнината од раѓањето на еден од доајените на македонскиот филм, театар, педагогија, ...
1 152 153 154 155 156 160 1540 / 1600 НАПИСИ