Категорија: Македонија

1 1.436 1.437 1.438 1.439 1.440 1.443 14380 / 14422 НАПИСИ
ЈА ПРЕСУВАЛЕ, ПА ЈА ДРОБЕЛЕ ОПРЕМАТА

ЈА ПРЕСУВАЛЕ, ПА ЈА ДРОБЕЛЕ ОПРЕМАТА

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Oпремата и системите за следење на комуникации освен што биле уништени во преса, морале да се стават и во др ...
ЈАНЕВА: ПРИЈАВЕТЕ ГИ КАЈ НАС ПРИВАТНИТЕ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ

ЈАНЕВА: ПРИЈАВЕТЕ ГИ КАЈ НАС ПРИВАТНИТЕ ПРИСЛУШУВАНИ РАЗГОВОРИ

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска ги повика засегнатите поединци за кои на социјалните мрежи се ...
СЈО СОМНИЧИ ДВАЈЦА НАЧАЛНИЦИ НА УБК И ЕКСМИНИСТЕРКАТА НА МВР ЗА УНИШТУВАЊЕ НА СРЕДСТВАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

СЈО СОМНИЧИ ДВАЈЦА НАЧАЛНИЦИ НА УБК И ЕКСМИНИСТЕРКАТА НА МВР ЗА УНИШТУВАЊЕ НА СРЕДСТВАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ

Скопје, 30  март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК)  Двајца началници од УБК и ексминистерката на МВР се осомничени дека во првата половина на 2015, уништиле сре ...
АЛ ДИ МЕОЛА СО НАЈАВА ЗА КОНЦЕРТ ВО ОХРИД

АЛ ДИ МЕОЛА СО НАЈАВА ЗА КОНЦЕРТ ВО ОХРИД

Скопје, 30 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Ал Ди Меола, еден од најголемите светски гитарски легенди на 13 август ќе има концерт во Охрид. Како што е о ...
СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО БАРА ОД ПОЛИЦИЈАТА ДА ОБЕЗБЕДИ СЛУЖБЕНИК НА УБК ЗА РАСПИТ

СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО БАРА ОД ПОЛИЦИЈАТА ДА ОБЕЗБЕДИ СЛУЖБЕНИК НА УБК ЗА РАСПИТ

Скопје, 29 март, 2016 - Специјалното обвинителство побарало од судија на претходна постапка да издаде наредба за претрес во домот на едно лице вработе ...
ВИДЕАТА ОД АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ

ВИДЕАТА ОД АПСЕЊЕТО НА БОШКОСКИ ИСЧЕЗНАА ОД ИНТЕРНЕТ

Скопје, 29 март, 2016 (META) - Видео-инсертите и текстовите од новинарските прилози за апсењето на Љубе Бошкоски на 6 јуни 2011 година, исчезнаа од ин ...
СЈО: КОЈ НЕ САКА СО УБАВО, ЌЕ МОРА СО СИЛА

СЈО: КОЈ НЕ САКА СО УБАВО, ЌЕ МОРА СО СИЛА

Скопје, 28 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ) - Специјалното обвинителство уште еднаш ги повика сите државни институции да соработуваат за да не се доведуваат ...
ОМБУДСМАНОТ ПОВЕЛ РЕКОРДНИ 5.360 ПОСТАПКИ ЗА ПОПЛАКИ ОД ГРАЃАНИ

ОМБУДСМАНОТ ПОВЕЛ РЕКОРДНИ 5.360 ПОСТАПКИ ЗА ПОПЛАКИ ОД ГРАЃАНИ

Скопје, 28 март (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Масовно и досега невидено прекршување на човековите права и слободи во Македонија констатира Народниот правобранит ...
ФЕТАИ: КРИКОТ НА ПРАВДАТА ДА ГО СЛУШНАТ СИТЕ

ФЕТАИ: КРИКОТ НА ПРАВДАТА ДА ГО СЛУШНАТ СИТЕ

Скопје, 28 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ) - Обвинителката Фатиме Фетаи на денешната прес конференција на Специјалното обвинителство објавувајќи ја истражна ...
КАТИЦА НАЈАВИ ПРЕЗЕМАЊЕ И НА ПРЕДМЕТОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“

КАТИЦА НАЈАВИ ПРЕЗЕМАЊЕ И НА ПРЕДМЕТОТ „МАЃАР ТЕЛЕКОМ“

Скопје, 28 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Специјалната обвинителка Катица Јанева денеска најави дека оваа недела нејзиното обвинителство ќе ги преземе ...
1 1.436 1.437 1.438 1.439 1.440 1.443 14380 / 14422 НАПИСИ