Категорија: Makедонија

1 685 686 687 688 689 754 6870 / 7537 НАПИСИ
ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И ЗА КУНОВСКИ УКИНАТ НО УШТЕ НЕ СМЕАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ДОМА

Здравко Савески и Владимир Куновски не смеат да излегуваат од дома и поркај тоа што во петокот судот им го укина куќниот притвор. „Четири дена по у ...
ГЕРИЛА НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА – ПЕРАЛНА КАЈ „КОЈНО НА ФИЛИП“

ГЕРИЛА НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА – ПЕРАЛНА КАЈ „КОЈНО НА ФИЛИП“

Нова герила акција на битолската Шарена револуција. Фонтаната со штитот на Филип Втори на плоштадот Магнолија, битолските демонстранти ноќта помеѓу по ...
СЈО МУ ДОКАЖУВА НА СУДОТ ДЕКА ПРИСЛУШУВАЊЕТО Е ПОВРЗАНО СО ПРИСЛУШНА ОПРЕМА!?

СЈО МУ ДОКАЖУВА НА СУДОТ ДЕКА ПРИСЛУШУВАЊЕТО Е ПОВРЗАНО СО ПРИСЛУШНА ОПРЕМА!?

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) му достави на Основниот суд Скопје 1 дополнителни документи со кои уште еднаш му образложи зошто е надлежно за ...
ПЕТКА ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД УСТАВЕН СУД

ПЕТКА ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД УСТАВЕН СУД

Шарената револуција продолжи со одбројувањето и со долближувањето до Уставниот суд. Вчера одбројуваа на мостот „Око“, а денес на плочникот пред влезот ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ТАЛЕСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

НЕМА ПРИТВОР ЗА ТАЛЕСКИ, ОДЗЕМЕН МУ Е ПАСОШОТ

Основниот суд Скопје 1 соопшти дека нема притвор за градоначалникот на Битола, Владимир Талески, кој денес беше на распит за случајот „Транспортер“ на ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СКОПСКИОТ СУД

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ВО СКОПСКИОТ СУД

Битолскиот градоначалник, Владимир Талески, претпладнево, околу 11 часот, се појави во Основниот суд Скопје 1, на распит пред судија на претходна пост ...
НОВА СУДИЈКА БАРА ОД КАТИЦА ПАК ДА ДОКАЖУВА ДЕКА Е НАДЛЕЖНА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

НОВА СУДИЈКА БАРА ОД КАТИЦА ПАК ДА ДОКАЖУВА ДЕКА Е НАДЛЕЖНА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕТО

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска треба на Основниот суд Скопје 1 да му достави дополнителни документи со кои ќе ја докаже својата надлеж ...
БРИФИНГ ЗА МАКЕДОНИЈА И ВО БЕЛАТА КУЌА

БРИФИНГ ЗА МАКЕДОНИЈА И ВО БЕЛАТА КУЌА

Политичката криза во Македонија била тема на разговор на неформален брифинг, кој се одржал во петокот попладне, во Белата куќа во Вашингтон. Извори ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ГЕРИЛА АКЦИЈА, ШАРЕН МОСТОТ ПРЕД УСТАВЕН СУД

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ГЕРИЛА АКЦИЈА, ШАРЕН МОСТОТ ПРЕД УСТАВЕН СУД

Вечерва Шарената револуција одбројуваше од мостот „Око“ кој води кон влезот на Уставен суд. Во близина на окото на мостот со ваљаци нацртаа голема шес ...
САЈТОТ ОД 100.000 ЕВРА НА МРТВ Е ПАДНАТ ВЕЌЕ НЕКОЛКУ ДЕНА

САЈТОТ ОД 100.000 ЕВРА НА МРТВ Е ПАДНАТ ВЕЌЕ НЕКОЛКУ ДЕНА

Интернет сајтот на јавниот радиодифузен сервис Македонската радиотелевизија веќе неколку дена е недостапен и ако ја впишете адресата mrt.com.mk во пре ...
1 685 686 687 688 689 754 6870 / 7537 НАПИСИ