Категорија: Makедонија

1 686 687 688 689 690 754 6880 / 7537 НАПИСИ
ПО КУЛТУРАТА ДВОЈЧЕ И БАГЕ ЌЕ СЕ ПРЕСМЕТААТ И ВО СПОРТОТ

ПО КУЛТУРАТА ДВОЈЧЕ И БАГЕ ЌЕ СЕ ПРЕСМЕТААТ И ВО СПОРТОТ

Некогашните ривали од театарската сцена, сега копјата ќе ги вкрстуваат на спортските терени во Битола. Актуелниот градоначалник и поранешен актер Влад ...
СЈО ЌЕ ЈА ОБЖАЛИ ОДЛУКАТА ЗА ОДБИВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА „КОСМОС’

СЈО ЌЕ ЈА ОБЖАЛИ ОДЛУКАТА ЗА ОДБИВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ЗА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА „КОСМОС’

Специјалното јавно обвинителство(СЈО) ќе ја обжали одлуката на Кривичниот суд да ги одбие мерките за претпазливост за поранешниот премиер и лидер на В ...
ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЈА ПРОБИ БЛОКАДАТА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА

ВЛАДИКАТА ПЕТАР ЈА ПРОБИ БЛОКАДАТА НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА

Само за владиката Петар не важеше блокадата на Шарената револуција во Битола. Тој на пладне со возило „ауди“ ја проби блокадата со точаци поставена на ...
СУДОТ ПОВТОРНО БАРА ОД СЈО ДОКУМЕНТИ ДЕКА Е НАДЛЕЖНО ЗА „ТВРДИНА“

СУДОТ ПОВТОРНО БАРА ОД СЈО ДОКУМЕНТИ ДЕКА Е НАДЛЕЖНО ЗА „ТВРДИНА“

Основниот суд Скопје 1 побарал од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) дополнителни документи со кои ќе ја докаже својата надлежност за предметот „Т ...
КОНКУРС ЗА ЛЕТНА БАЛЕТСКА ШКОЛА

КОНКУРС ЗА ЛЕТНА БАЛЕТСКА ШКОЛА

Конкурсот за „Летната балетска школа“ на Еуролинк осигурување е распишан и трае до петок 17 јуни, соопштија вчера од компанијата. На конкурсот можат д ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОСТАВИ ОСМИЦА ПРЕД СОБРАНИЕ, АКТИВИРАН И ЧАТАЛОТ ЗА ФАСАДАТА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОСТАВИ ОСМИЦА ПРЕД СОБРАНИЕ, АКТИВИРАН И ЧАТАЛОТ ЗА ФАСАДАТА

Откако го посипаа со боја асфалтот пред Собранието, шарените револуционери навалија на шарање на фасадата. Со чаталот фрлаа балони со боја која им ост ...
СУДОТ НЕ ОДОБРИ МЕРКА НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ КАКО ШТО БАРАШЕ СЈО

СУДОТ НЕ ОДОБРИ МЕРКА НА ПРЕТПАЗЛИВОСТ ЗА ГРУЕВСКИ КАКО ШТО БАРАШЕ СЈО

Нема мерки за претпазливост на поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт Миле Јанакиески и за градоначалникот на општина ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИСТУРИ РЕКОРДНО КОЛИЧЕСТВО БОЈА НА АСФАЛТОТ ПРЕД СОБРАНИЕ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ИСТУРИ РЕКОРДНО КОЛИЧЕСТВО БОЈА НА АСФАЛТОТ ПРЕД СОБРАНИЕ

Шарените револуционери ја почнаа вечерашната мисија за боење. Го шараат асфалтот пред Собранито. Истурено е рекордно количество боја. Со ваљаци демонс ...
ЕУРОЛИНК ЌЕ СТИПЕНДИРА 25 СТУДЕНТИ НА ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ

ЕУРОЛИНК ЌЕ СТИПЕНДИРА 25 СТУДЕНТИ НА ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ

Еуролинк осигурување, распиша конкурс за стипендирање на 25 студенти на Правниот факултет „Јустинијан Први“ – Скопје. Можност за аплицирање за целосна ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕС ПОСВЕТЕНА НА ПЕЦКО

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ДЕНЕС ПОСВЕТЕНА НА ПЕЦКО

Шарената револуција денешниот протест ќе го посвети на стрип-јунакот Пецко. Шарените на овој начин ќе му оддадат почит на Дарко Марковиќ, Дар-Мар, лег ...
1 686 687 688 689 690 754 6880 / 7537 НАПИСИ