Категорија: Makедонија

1 687 688 689 690 691 888 6890 / 8873 НАПИСИ
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СО КОНТРАИСТРАГА ПРОТИВ СДСМ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ СО КОНТРАИСТРАГА ПРОТИВ СДСМ ЗА ЗЛОУПОТРЕБИ ВО ФИНАНСИРАЊЕ ИЗБОРНА КАМПАЊА

Основното јавно обвинителство-Скопје отворило постапка против „едно лице организатор на изборна кампања и други лица“, како и против правно лице за кр ...
АВСТРИЈА НЕ СЕ МЕША ЗА ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, ИАКО КУРЦ НЕ ЖАЛИ ШТО ЈА ПОДДРЖАЛ ВМРО-ДПМНЕ

АВСТРИЈА НЕ СЕ МЕША ЗА ИЗБОР НА НОВА ВЛАДА, ИАКО КУРЦ НЕ ЖАЛИ ШТО ЈА ПОДДРЖАЛ ВМРО-ДПМНЕ

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц, кој и во својство на претседавач на ОБСЕ е во Македонија изјави дека од австриска страна не ...
КУРЦ ДОЈДЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА, НО НЕ И ВО БЕГАЛСКИОТ КАМП „ВИНОЈУГ“

КУРЦ ДОЈДЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА, НО НЕ И ВО БЕГАЛСКИОТ КАМП „ВИНОЈУГ“

Шефот на австриската дипломатија и претседавач со ОБСЕ Себастијан Курц, попладнево во Македонија со вицепремиерот и министер за надворешни работи Нико ...
БРИТАНСКИ ПОЖАРНИКАРИ СО ДОНАЦИИ 10 ГОДИНИ ГИ УЧАТ МАКЕДОНСКИТЕ КАКО СЕ ГАСАТ ПОЖАРИ

БРИТАНСКИ ПОЖАРНИКАРИ СО ДОНАЦИИ 10 ГОДИНИ ГИ УЧАТ МАКЕДОНСКИТЕ КАКО СЕ ГАСАТ ПОЖАРИ

Британската противпожарна асоцијација „Операција Флориjан“  годинава бележи јубилејна една деценија работа во Македонија. Пожарникари доброволци од „О ...
СНЕМА ПЕЛЕТИ ЗА ГРЕЕЊЕ, РАСПРОДАДЕНИ И ОНИЕ КОИ ДОПРВА ТРЕБА ДА СЕ УВЕЗАТ

СНЕМА ПЕЛЕТИ ЗА ГРЕЕЊЕ, РАСПРОДАДЕНИ И ОНИЕ КОИ ДОПРВА ТРЕБА ДА СЕ УВЕЗАТ

Пелети за греење нема каде се купат. Иако Владата, Министерството за животна средина и Град Скопје, посебно оваа грејна сезона, ги промовираа како поз ...
МЕНДУХ ТАЧИ ЌЕ ГО БАРА МАНДАТОТ ОД ИВАНОВ ЗА ДА ФОРМИРА ВЛАДА

МЕНДУХ ТАЧИ ЌЕ ГО БАРА МАНДАТОТ ОД ИВАНОВ ЗА ДА ФОРМИРА ВЛАДА

Мендух Тачи, кој по изборите на 11 декември поднесе оставка од претседателското место во ДПА по денешната седница на Централното собрание на партијата ...
УСТАВНИОТ СУД ЈА ОШТЕТИ ДРЖАВАТА ЗА 30.000 ЕВРА, ОТИ СЕ НАПРАВИ НЕНАДЛЕЖЕН ЗА ИСФРЛАЊЕТО НА НОВИНАРИТЕ ОД СОБРАНИЕ

УСТАВНИОТ СУД ЈА ОШТЕТИ ДРЖАВАТА ЗА 30.000 ЕВРА, ОТИ СЕ НАПРАВИ НЕНАДЛЕЖЕН ЗА ИСФРЛАЊЕТО НА НОВИНАРИТЕ ОД СОБРАНИЕ

Молк од Уставниот суд по пресудата на Европскиот суд за човекови права во Стразбур дека новинарите биле незаконски исфрлени од Собранието на 24 декемв ...
ЗНМ БАРА ОСТАВКА ОД УСТАВНИОТ СУД

ЗНМ БАРА ОСТАВКА ОД УСТАВНИОТ СУД

Претседателот на Здружението на новинари на Македонија Насер Селмани побара оставка од Уставниот суд, по вчерашната пресуда на Европскиот суд за човек ...
ЕУ ДОНИРАШЕ 33 ВОЗИЛА ЗА МВР ВРЕДНИ 800.000 ЕВРА

ЕУ ДОНИРАШЕ 33 ВОЗИЛА ЗА МВР ВРЕДНИ 800.000 ЕВРА

Европската унија донираше 33 теренски возила за македонското МВР, наменети за граничната полиција и за Центарот за управување со кризи. Донацијата ја ...
ИВАНОВ ПОБАРА ПОМОШ, ПА ГО ОТКАЧИ ХАН ЗА ДОНАЦИЈАТА ЗА МВР

ИВАНОВ ПОБАРА ПОМОШ, ПА ГО ОТКАЧИ ХАН ЗА ДОНАЦИЈАТА ЗА МВР

Претседателот Ѓорге Иванов не присуствуваше на денешното примопредавање на донацијата од 33 теренски возила за МВР од ЕУ, иако бил поканет од еврокоме ...
1 687 688 689 690 691 888 6890 / 8873 НАПИСИ